Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Babince

Sobotní kurz

9. srpna 2016 v 4:36 | Máca
V sobotu přijel do Kadaně pan Klaus - Jurgen Hohmann a učil nás zacházet s barvičkama na látky. Moc nás to bavilo. Jsem zvědavá co z těch polotovarů vznikne. Tady je pár fotek :

To ale máme pěkné "prádlo ".

Setkávání

7. června 2016 v 5:16 | Máca
Od tohoto týdne se mění naše setkávání a nákupy. "Babince" budou každou středu do odvolání nebo zrušení. To znamená středa 8.6.2016 od 13 hodin bude otevřená klubovna. Těším se na Vás.

Kurz "Hedvábná brož"

29. května 2016 v 4:11 | Máca
Z Prahy k nám přijela paní Martička Drozdová aby nás naučila svou techniku zpracování hedvábí. Učila nás šít květinky a lístečky z hedvábí a to pak zpracovat do brože. Strašně nás to bavilo. Dokonce jsem šila i já Překvapený. Martička napsala knihu o této technice, kterou si můžete objednat u Grady. Martička byla úžasná, doufám, že k nám přijede ještě někdy nás něco naučit. Martičko moc děkujeme, bylo to moc krásné odpoledne.
Tady je pár obrázků z kurzu :

V sobotu jsme šily

13. dubna 2016 v 5:35 | Máca
Ve čtvrtek BUDE otevřená klubovna od 13 hodin. Kdo bude mít zájem se tuto techniku naučit, ještě budu mít připravené polotovary k naučení.


Po hodně dlouhé době bylo sobotní setkání s šitím. Vzor je v nové "Švadlence".

Sobotní tvoření

17. března 2015 v 5:09 | Máca
Po hodně dlouhé době jsem vyhlásila setkání s malým kurzem. Dělaly jsme "Fuchsii". Kdo neměl čas, tak si kurz může koupit na : http://www.fler.cz/zbozi/kurzy-a-navody#f12=t&f14=1 , dala jsem ho na Fler. Na fotografiích vidíte, jak jsme měly "snížený věkový průměr ". A pak vidíte i výsledek našeho snažení Usmívající se.

Krásný čtvrtek

21. února 2015 v 5:59 | Máca
To byl tak hezký čtvrtekUsmívající se. Napekla jsem, své oblíbené recepty a těšila jsem se kdo ochutná a ještě to nebude znát. Na fotografii můžete vidět naše trojčata, jak hezky otevírají pusinky a těší se na další soustoMrkající. Dokonce mě pochválili, že to je dobré. Jsou to moje zlatíčkaÚžasný.
"Děvčatům" také chutnalo, nejen šampáňo a vínečkoSmějící se.

Setkání 15.11.2014

19. listopadu 2014 v 5:52 | Máca
Tuto sobotu jsme měly setkání po velmi dlouhé době. Prázdniny nějak utekly a ejhle už je listopad a příští měsíc vánoce. Ten čas tak letíZamračený. Vypadá, že vůbec nešiji, ale opak je pravdou. Nejdřív jsem šila "bílou stuhu" na výstavu do Německa a pak "sněhovou vločku" na vánoční výstavu do Zvole. Všechno Vám ukážu, ale až po výstavách.
Teď jen pár fotek ze sobotního setkání. Šily jsme dětské hračky (které jsem nevyfotilaNerozhodný) a Štěpánka nás naučila "umotat" z papírového pedigu sněhovou vločku. Je to divné, ale docela nám i tato ruční technika šlaMrkající.

Setkání 15.2.2014

16. února 2014 v 11:10 | Máca
Holky moje to bylo setkáníUsmívající se. Vaše dárečky jsem náležitě obulelaPlačící, potěšily jste mě všechny. Společný dárek, Vaše bloky jsou nádherné. Moc mě překvapilo, že na dárku se podílely nejenom "moje holky" ale i kamarádky patchworkářky od Teplic, přes Karlovy Vary až po PlzeňUsmívající se. Moc Vám všem děkuji Líbající, nemůžu jmenovitě, protože bych určitě na některou zapomněla a pak by mě to mrzelo. Už mám v hlavě jak je sešiji do jedné velké deky, která pro mě bude památeční. Když mi Štěpánka předávala velikou krabici, tak řekla abych si sedla a postupně jsem začala rozbalovat. Každý blok byl ještě v krabici samostatně zabalen a já měla co rozbalovatUsmívající se. Mirka mě u každého bloku fotila a fotky určitě dá na svůj facebook. Ještě postupně budu fotit ostatní dárečky Překvapený.
Na setkání jsme jen nejedly, nepily a nerozbalovaly dárečky, ale dokonce jsme se i něco málo naučily. Pavlínka předvedla moc hezký kurz aplikace na pečící papír.
A tady jsou fotky ze setkání :

Po vánoční setkání

30. prosince 2013 v 19:32 | Máca
Letošní poslední setkání bylo velmi v klídku. Nikdo nikam nepospíchal. Připily jsme si na Nový rok a snad nás čekají jen samé hezké věci a hezké výstavy a hezké výlety za patchworkemUsmívající se. V lednu setkání asi nebude, měla bych šít na mezinárodní výstavu. Ale to dám všem včas vědět. Jinak čtvrtky bude otevřená klubovna - na to jste si už zvyklyMrkající.

Setkání 23.11.2013

24. listopadu 2013 v 18:31 | Máca
Předvánoční setkání proběhlo včera a taková účast už dlouho nebyla. Přijela i Gizela s Áňou. Áňa nám přivezla ukázat háčkovaného medvěda a naše Sonička ho dokonce i svléklaPřekvapený. Příště nám prý ukáže jak se medvěd dělá. Dobré bylo, že Renča lepila z plsti nějaké obrázky, rybičky a německému medvědovi dodělala očíčka (ještě je neměl) Mrkající. Přijela děvčata z Plzně i Varů. Něco málo jsme probralyUsmívající se, něco málo jsme snědly a vypily a sobota nám utekla jak voda.
Příští setkání bude až 28.12.2013. To už budeme po vánočním shonu a hezky si to užijeme.

Setkání 12.10.2013

13. října 2013 v 9:27 | Máca
U nás už je vánoční šití skoro na prvním místě. Včera jsem "děvčata" učila ušít zvoneček, jinak než jsme zvyklé. Šlo jim to pěkně od ruky. Tak je zase pár vánočních věcí ušitoMrkající. Dokonce se na nás přišla podívat i Alenka (maminka trojčátek). Potřebovala trošku změnuUsmívající se, tak snad si u nás alespoň trošku odpočinula. Upekla jsem podle slovenské kuchařky něco nového a měla jsem radost, "děvčatům" moučník chutnal.
Příští setkání bude 23.11.2013 od 14 hodin. To už budu vybírat věci na vánoční výstavu, tak se hezky čiňteMrkající.

Setkání 7.9.2013

8. září 2013 v 9:08 | Máca
První setkání v letošním školním roce jsme zahájily "komorním" složením. To znamená, že se nás sešlo malounko a ještě přijela i návštěva z Německa. Měla jsem v plánu udělat nějaký rozpis schůzek a plán kurzů, ale to se nepodařiloNerozhodný. Bylo víc co povídat a co ukazovat po prázdninách. Gisela upekla výborný moučník, vyzkouším a pak dám recept na blog. Já jsem upekla můj oblíbený recept s jablky. Mafince moc chutnal. Ptala se, čím jsem to okořenila? No přece skořicí a vanilkovým cukremUsmívající se. A na rum jsem zapomnělaSmějící se. Byl i mini kurz. Dělat kurz dvojjazyčně, to mi ještě nejdeZamračený. Ale naštěstí byl simultánní překladSmějící se.
Další setkání bude 12.10.2013 od 14 hodin. Čekám na požadavky, co se chcete ještě naučit. Mě přijde, že už všechno umíteUsmívající se. Zítra Vám ukážu co mi toto setkání přinesloMrkající.

Setkání 22.6.2013

23. června 2013 v 8:20 | Máca
Tato sobota byla pro nás velice hektickáUsmívající se. A proč? No protože se vdávala naše dlouholetá kamarádka patchworkářka Ivanka. A u toho jsme samozřejmě nesměly chybět. Moc to novomanželům slušelo. Dokonce přišla i Alenka s trojčátky. Kluci Ivanku znají moc dobře, už od malinka s nimi každý týden jezdí na procházku. Novomanželům vše nejlepšíLíbající.

Hektický den pokračoval odpoledne, kdy byl naplánovaný babinec. V tomhle horku se to nedalo jinak, než skočit do bazénu a trochu se ochladit. Účast nebyla vůbec velká, ani se nedivím, komu by se chtělo jít pařit mezi další ženské Smějící se.

O prázdninách bude ve čtvrtek otevřená klubovna jako vždy, můžete přijít nakoupit, na kafíčko nebo jenom pokecat. Velký babinec přes léto nebude, to má každý své starosti a hlavně dovolené, takže termín je až 7.9.2013 v sobotu.

Kurz - techniky malování na látku

23. března 2013 v 18:57 | Máca
Dnešní kurz byl nádherný. Paní Mirka Kalinová za námi přijela z Prahy a podělila se s námi o techniky , které pro nás jsou zatím "velkou neznámou". Ukázala nám toho mnoho a bylo to strašně fajn. Děvčata si i nabarvila své látečky a odcházela spokojená. Každý přenos na látku se nějak jmenuje a vše je dost zajímavé. Jsem zvědavá, která to bude používat při našem tvoření.
Miruško, byla jsi výborná. Určitě se za námi musíš přijet podívat ještě někdy. Za všechna "děvčata" i za sebe děkuji moc za hezký kurz.

Setkání 16.3.2013

16. března 2013 v 19:38 | Máca
Dnešní setkání měla pod "taktovkou" Pavlínka. Učila nás šít obal na mobil. A jak to dopadlo vidíte na obrázku. Ivanka v ruce má ten obal, který jsme se učily a tu tašku co má přes rameno, si ušila na setkání podle Pavlínky. Jen to o hodně zvětšilaUsmívající se.
Příští setkání je 13.4.2013 od 14 hodin.

Setkání 16.2.2013

19. února 2013 v 15:11 | Máca
Setkání v sobotu bylo v úplné pohodičce. Nesešlo se nás tolik, tak jsme stihly pochválit Boženky srdíčkové výtvory. Má to nádherné, tolik růžiček Usmívající se.Trošičku popítSmějící se. A snad se děvčata (alespoň některá) dozvěděla něco nového. Měla jsem připravenou ukázku techniku "mola". To jsem zvědavá, jestli to některá alespoň vyzkouší.Já jsem si to vyzkoušela a nevím jestli bych šla do něčeho těžkého a většího. Je to strašně pracné a zdlouhavé. A to při naší pracovní vytíženosti se dá jen těžko zvládnoutZamračený. Tak snad v důchoduSmějící se.
Opatrujte se. Řádí ošklivé chřipky.

Sváteční setkání

30. prosince 2012 v 10:40 | Máca
"Vánoční setkání" 29.12.2012 nemělo chybu. Nikdo už nikam nepospíchal. Stůl se prohýbal pod dobrůtkamiUsmívající se. V tom velkém hrnci byl uvařený "punč", teda měl to být punč ale vyklubal se z toho dobrý svařáček s ovocemPřekvapený. Účast byla veliká. Dokonce při společném focení jsme usoudily, že máme malé schodiště. Tak všechny na fotografii nejsou k poznání. Nebo že by to bylo už po tom svařáčku? Smějící se
A jako na každém posledním vánočním setkání v roce jsme si předaly malé rukodělné dárečky, abychom měli něco pěkného a taky jako vzpomínku na rok, co jsme se scházely. Já jsem dostala krásný modrý hedvábný šátek.
Dokonce si s námi povídala i Pavlínka přes počítač a ukazovala nám jak hezky šije "babiččinu zahrádku" a poprosila o čtverečky 6x6cm. Čtverečky pošle své (na výměnu).
Skoro jsme ani nezhodnotily starý rok, který byl pestrý a plný všech možných vychytávek a novinek. Většina se už připravuje na mezinárodní výstavu a na nové akce, které nás letos čekají.
V lednu to bude kurz "Textil zdobený korálky" a přijede nás to naučit Hanka Fronová. Zájemkyně už teď se mohou (musí) přihlásit u mne.
Lednové setkání (babinec) bude 26.1.2013 od 14 hodin.
Stále platí - každý čtvrtek je otevřená klubovna od 14 hodiny, kde můžete načerpat informace (z časopisů) a nakoupit potřebný materiál.

Babinec 20.10.2012

21. října 2012 v 9:23 | Máca
V sobotu jsme se sešly v docela malém počtu. Ale bylo to moc přijemné a stihly jsme probrat všechno co jsme chtěly Usmívající se. Měla jsem připraven mini kurzík na další ozdobu na vánoce. Tentokrát košíček. Děvčata dostala šablonku a už můžou tvořit.A toto je výsledek :
Příští setkání je 17.11.2012 od 14 hodin. Připravím pro Vás ukázku barvení látek.

Šití tašek

11. září 2012 v 20:00 | Máca
Dnešní setkání bylo o šití tašek. Každá si domů odvážela minimálně ušitý přední díl. Teď už bude na nich jak své dílo dotvoří. Na prvním obrázku je Drahuška s taškou pro svého syna (nebo vnuka). Na druhém obrázku Boženka, ta to dodělá se svou precizností. Štěpánka ta zužitkovala staré rifle a Alenka ta si dnešek užívala, protože po dlouhé době měla hlídání pro kluky, tak měla alespoň dopoledne volno pro sebe. 4 děvčata byla omluvena, tak jsme měly víc místa na tvoření Usmívající se.
Děvčata hezky to dodělejte a pak nafoťteMrkající.

Setkání 19.7.2012

20. července 2012 v 19:16 | Máca
Čtvrtek 26.7.2012 je otevřená klubovna a už se na Vás těším.
 
 

Reklama