Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Babince

Setkání 28.6.2012

1. července 2012 v 17:50 | Máca
Čtvrteční setkání se neslo v přípravách na Kadańské patchworkové dny. Děvčata připravovala quilty na vystavení. Všechny quilty podkládáme igelitama, akce bude v zahradách, tak je nemusíme ušpinit Nerozhodný.Na fotce je Máša s Miládkou při práci.
Máša nám přinesla ukázat co ušila své kamarádce. Je to holka šikovná a hlavně pečlivá, tak jsme to se Soničkou ohodnotilyMrkající.Souprava je velká taška, taštička a obal na knihu. Doopravdy je to moc krásné.
Děvčata je mi líto, ale čtvrtek 5.7.2012 otevřená klubovna nebudeZamračený. Jíra se rozhodl, že využijeme prodloužený víkend a vyrazíme na výlet.
Ten týden od 9.7. už budou finišovat přípravy na Kadaňské setkání. Kdo ještě chce něco přinést, nebo má nějaký nápad, nebo volné ruce na pomoc všechno uvítámUsmívající se. Už jsem se dala na modlení, aby nám vyšlo počasí a nemusely jsme výstavu věšet do kláštera a mohly si užít krásné prostory zahrady. Těším se na všechny a snad nám i to počasí vyjde.

Setkání 9.6.2012

11. června 2012 v 8:09 | Máca
Setkání v sobotu je o klídečku, povídání (jako vždy) a dodělávkách v ruce. Zase jsme měly co oslavovatSmějící se, Drahuška měla narozeniny a přinesla šampáňo. Tak Drahuško, ať Ti v životě, všechno už jen vychází a samozřejmě hodně zdraví Líbající.
Příští setkání máme veliké v Kadani v Klášterních zahradách 14.,15.7.2012. Pozvánku tento týden dám na blog.

Setkání 31.5.2012

1. června 2012 v 11:52 | Máca
Já jsem přijela z našeho výletu tak nabuzená na šití, že jsem sedla a začala šít "deku z proužků". Zatím Vám ji nechci ukazovat (už mám top) a chci to přes víkend dotáhnout do konce. Tak pak jí nafotím a uvidíte ji v plné "kráse". Dnes jsem dala fotografie obalu na knihu, kterou ušila Sonička (to je naše "údernice" Usmívající se). Moc hezky to má zpracované a s tou záložkou mě dostalaPřekvapený.
Kdo se chce zůčastnit prodeje svých patchworkových věcí v červenci na Kadaňských patchworkových dnech, tak ať se mi ozve a domluvíme podrobnosti. Jinak hezky šijte ať máme co ukazovat a hezký víkend, prý má být ošklivé počasí, tak to bude ideální počasí na šitíMrkající.

Setkání 24.5.2012

25. května 2012 v 10:08 | Máca
Sonička nám přinesla ukázat co ušila ze zbytků (obrázky), které nám zbyly ze šití dětských dek. Nashromáždila si je a jedna dětská deka je na světěUsmívající se. Sonička je zkrátka šikovná. Už jen okolek a je hotovo.
31.5.2012 - čtvrtek je otevřená klubovna, tak přijďte ukázat co nového máte ušito. Nebo jen tak na "pokec"Mrkající.

Setkání 5.5.2012

5. května 2012 v 17:13 | Máca
Na dnešní setkání jsem připravila jak ušít a zakončit tyto malé taštičky. Střih jsem si na ně udělala sama. A stále ho vylaďujiUsmívající se. Když si u mě tento "uzávěr" koupíte, tak k němu dostanete i "střih".
Sešlo se nás jen 6. Hodně děvčat bylo omluveno. To je jasné, už je hezky a práce na zahrádce nepočkáMrkající a vnoučata také neMrkající.
Příští setkání: 9.6.2012 od 14 hodin.

Setkání 26.4.2012

27. dubna 2012 v 6:49 | Máca
Dnes mě děvčata potěšilyUsmívající se, přinesly ukázat dodělané květiny z posledního kurzu. Tak snad příště přinesou ukázat co z těchto "polotovarů" udělají. Jarmila šila přes papír a příště prý bude polštářek pro vnoučátko a já stále dodělávám nějaké resty Nerozhodný.

Kurz aplikace

24. dubna 2012 v 7:59 | Máca
Na kurz lepené aplikace podle Angely přijela i Míša z Prahy. Na obrázku vidíte pracovní "nepořádek". Podívat se na nás přijela i Alenka s klukama. A to teda byl hukot. Adámek s Davídkem byli v pohodě, ale Filípka nakonec utišil až Jíra.
Na poslední fotce je vidět výsledek našeho tvoření. Teď už jen přilepit na podkladovou látku a prošít, přišít.

Setkání 14.4.2012

15. dubna 2012 v 10:36 | Máca
Na všechna sobotní setkání se moc těším. Děvčata přivezou ukázet co ušila a to je doopravdy na co koukat. Top s taškou na pomůcky přivezla ukázat Zdenička z Teplic. Deku se svou rodinou ušila a přivezla Hanička z Plzně. A dětskou deku ušila Evička pro své vnoučátko a na setkání ji ještě prošívala (v ruce).
Já teda nevím, ale z nás snad budou alkoholičky Smějící se. Není setkání abychom něco neoslavovalyPřekvapený. Tentokrát to byly narozeniny Ivanky z Kadaně. A že jsme si to užilyMrkající.
Dokonce přijela i Alenka s trojčátkama. Ale tentokrát přijeli jen před barák, kluci se pomalu nevejdou do kočárku.
Příští sobotní setkání bude 5.5.2012 od 14 hodin.

Setkání 5.4.2012

6. dubna 2012 v 11:27 | Máca
Paní Jarmila k nám začala chodit, hned co nastoupila do důchoduUsmívající se. A protože očekává narození svého prvního vnoučátka, tak se hodilo ušití deky. Od povídání nebylo moc daleko k šití. Protože nemá ještě své pomůcky ( podložku a řezák), tak jsem jí to nařezala a chodila domů s "domácími úkoly"Smějící se. A během čtyř setkání je deka pro vnoučátko hotová. Jen jsem jí to prošila na stroji a hned i ukázala jak se celá práce zakončuje a Jarmilka teď bude jen došívat "okolek" v ruce a má svou první deku ušitou. Zvládla to moc dobře.

Čtvrtek 19.4. se setkání nekoná. Jinak čtvrtky stále platí. Ale upozorňuji na "Velký babinec" který bude 14.4.2012 to je sobota opět od 14 hodin. Těším se na Vás.

Setkání 15.3.2012

15. března 2012 v 19:40 | Máca
Dnešní setkání bylo velmi klidné. Ale stihly jsme toho dost. Jarmilka má ušité polotovary na dětskou deku. Já jsem zvládla celou jednu kosmetickou taštičku. Opět jsem zkoušela nové materiály. Sonička si šila své malinkaté dílky k svému novému projektu a Miládka nás jen obskakovalaSmějící se. A nakonec bylo moc hezké završení, když se na nás přijeli podívat kluciUsmívající se. Na prvním obrázku vidíte tatínka Mirka s kočárkem. A na druhém je Filípek. Moc hezky na nás koukal Líbající. Maminka Alenka už má rozkreslený další svůj projekt Překvapený. Nějak nechápu, kde na to bere čas. Ale určitě nás překvapí a nebude to tak dlouho trvat a ukáže nám další hezkou ušitou věc.

Setkání 10.3.2012

10. března 2012 v 20:27 | Máca
Dnešní setkání bylo trošku jiné než ostatní. Nic jsme se neučily, jen jsme třeba (teda některá) šily. Ale co jsme dělaly ? Čekaly jsme až přijedou trojčátka. Ale nejen ty naše Kadaňská, ale i Klášterecká. Jen Klášterecká trojčátka jsou "děvčata" v nejlepších letech (vidíte je na obrázku, trojčátka drží trojčátka). Musíte uznat, že jim to moc sluší.
A na dalším obrázku jsou "tetičky" trojčátek. A návštěvu mrňousků jsme si náležitě užívaly. Držím Filípka a nakonec mě usnul na ruceLíbající. Ani jsme nechtěly aby šli kluci domů. Tak snad nejsou u nás naposledy a budou chodit častěji.

Čtvrtek 8.3.2012

8. března 2012 v 20:53 | Máca
Na obrázku vidíte malou orchidej (MDŽ je malý svátek, tak malá květinaUsmívající se), kurník se třemi kohouty a jednou malou slepičkou a v pozadí Sonička šije polotovary na svůj projekt. Jinak i ostatní děvčata pilně pracovala. Co jsem ušila já Vám ukáži zítra. Už se moc těším na sobotu a na naše trojčátka.

Čtvrtek 1.3.2012

1. března 2012 v 20:53 | Máca
Dnešní čtvrtek nebyl ničím vyjímečný. Jen snad tím, že přijely děvčata z Varů a Olinka přivezla ukázat svou deku. A moc se jí povedla. JInak jsem dodělávaly restíky (a že jich máme). Povídaly a koukaly do nových časopisů. Už víme co budeme šít na velikonoce. Tak snad to zvládnem Usmívající se. Já, jsem zvládla prošít dětskou deku, kterou ušila Štěpánka a už se těšíme na příští čtvrtek.

Čtvrtek 23.2.2012

24. února 2012 v 8:41 | Máca
Na obrázku je Verunka při svém prvním pokusu šití na stroji. Asi to nebude tak dlouho trvat a už si něco ušije. Chudinka měla strach, šla k paní zubařce. Ale prý to zvládlaUsmívající se. To šití zvládla takéPřekvapený.
Tento čtvrtek se sešlo v klubovně 8 "děvčat" a konečně došlo i na šitíUsmívající se. Dokonce jsme plánovaly prázdninové setkání - to se nechte překvapit. Až to budeme mít odsouhlasené, tak určitě napíšu více.
Čtvrteční setkání stále platí. A sobotní babinec je 10.3.2012, ale to Vám napíši více do emailů.

Ćtvrtek 16.2.2012

17. února 2012 v 16:12 | Máca
Další čtvrtek je za námi a na první fotografii je Verunka s její květinou (tu dělala minulý týden), teď jí jenom teta Ivanka přišila na gumičku a Verunka má pěknou ozdobu do vlasů. Tento čtvrtek dělala kumihimo a moc hezky jí to šlo. Příště prý bude pokračovat a udělá i bráškovi přívěsek na klíče. Na druhém obrázku je vnuk naší Soničky v masce "Dráčka Mráčka". Přišel se za námi podívat a předvést se nám a hlavně ho tatínek přivedl, protože se mu utrhla jedna "nožička" samozřejmě od maskyUsmívající se. Tak Sonička měla co dělat Usmívající se.
Ty čtvrtky nám tak utíkají, že nestíháme dělat na svých projektech. Pokaždé se řeší úplně něco jiného. Tak třeba příští týden už budeme šítPřekvapený.

Čtvrtek 9.2.2012

10. února 2012 v 11:23 | Máca
Tento čtvrtek začal velmi hezky. Ivanka přivedla sebou Verunku (asi chodí do druhé třídy) a hned s ní začala tvořit květinky. Když holky odcházely, tak se hned malá ptala jestli může přijít i příští čtvrtek. A odnášela si ozdobu do vlasů. Tak asi omladíme kolektiv Smějící se. Pak přijela Štěpánka a přijela rovnou s velikánským kufrem kde měla své výtvory. Ty deky co jsou tady na obrázcích, to šila právě Štěpánka a za flicflacem je vyfocenáUsmívající se. Moje sestra se nejdřív rozplívala nad želvičkovou dekou (sbírá želvičky) a pak hodila i slzu, protože jí Sonička přinesla "obleček" na mobil v zelené barvě (nevyfotila jsemPřekvapený). Měly jsme spojení přes skype s nemocnou Miládkou, Pavlínkou z Liberce a Renatkou z Plzně. Jo, ta technika to je věcPřekvapený. Já a Sonička jsme pracovaly (každá na své práci) na Mezinárodní výstavu do Prahy. Sonička to má moc hezké a jak jí znám, tak to ještě vyšíváním a prošíváním krásně zakončí. Už se těším na její výtvor. Já jsem konečně malounko pokročila, teď už jen prošítNerozhodný. Přišla mezi nás i nová paní, pokaždé když jsem jí potkala ve městě tak slibovala, že až bude v důchodu tak přijde a své slovo dodržela. Tak uvidíme jestli mezi nás bude chodit. Je moc šikovná, na první setkání si přinesla své vyšívání. Tak zapadla do "píchajícího" kolektivuUsmívající se. Všichni se opatrujte (pozor na chřipky) a už se na Vás všechny těším příští čtvrtek.

Čtvrtek 2.2.2012

2. února 2012 v 20:09 | Máca
Dnešní čtrtek jsme měly velkou změnuPřekvapený. Alenka nám přivezla trojčátka a tak jsme nějak nestihly ani šítUsmívající se. To vůbec nevadí, Adámka a Davídka jsme si předávaly z ruky do ruky. Byli nějací neklidní. Filípka maminka přinesla už spícího a spinkal celou dobu. Kluky jsme si náležitě užily a maminka Alenka si snad trošičku odpočinula. Teda snažily jsem se jí nepouštět ke klukůmUsmívající se. Je úplně neskutečná, přivezla nám ukázat i deku, kterou pro kluky šije. Už jí chybí jen kraj. Vůbec nechápu, jak to mohla stihnout.

Čtvrtek 26.1.2012

29. ledna 2012 v 11:38 | Máca
Vidět známé tváře po dovolené bylo moc fajn. Sonička měla v lednu narozeniny, tak jsme bouchly šampáňo, probraly co se dalo a hlavně jsme stíhaly i šít Smějící se. Stále platí, že každý čtvrtek je otevřeno od 14 hodin dokud se nám bude chtít. Většinou končíme až kolem sedméUsmívající se.

Patchwork v Dubaji

22. ledna 2012 v 10:54 | Máca
To bych nesměla být já, abych minula knihkupectví. Samozřejmě jsem se musela jít podívat jestli náhodou nemají něco zajímavého. Kromě zajímavých knih jsem ještě potkala paní Wilmu, patchworkářku z Dubaje. Ještě jsem jí ukázala kde v knihkupectví najde Japonskou knihu. Hned si jí koupila. A já tu co držím , jsem nekoupila.
Pozvala mě na jejich klub. Teda domlouvání bylo rukama, nohamaSmějící se, ale adresu a datum jsem měla. Jíra koupil aktuální mapu Dubaje a už jen najít spojení do golfového klubu, kde mělo být setkání. Kromě jejich nového, nádherného metra jsme zkusili i autobus a taxi a do klubu dojeli. Jíru jsem musela nechat za "dveřmi", tak mě musíte omluvit kvalitou fotek. Když jsem je večer na hotelu prohlídla, tak jsem byla na sebe pěkně naštvaná, že se mi nepovedly. Ale alespoň něco. Klub bych ohodnotila jak naše setkání BPK. "Děvčata" budou mít v únoru výstavu, tak se tam řešila výstava. Pak měly pozvanou paní z Pakistánu, která přivezla výtvory svého manžela a moc hezky povídala. Byly to vyšívané věci, velké deky, obleky.....
U stolu jsme seděly: Wilma z Indie a její sestra a kamarádka, také z Indie. Paní z Holandska,Zimbabve,Severní Afriky, Egypta, Norska a já z Čech.
Pochopila jsem, že na každém klubu si dávají nějaký úkol a na dalším předvádí jak jej splnily. Teď ukazovaly šití přes papír. Dalším bodem bylo nakupování u prodejců, kteří na klub přšly. A pak ukazování prací co "děvčata" ušila.

Babinec 10.12.2011

10. prosince 2011 v 19:45 | Máca
Hlavním cílem našeho dnešního setkání bylo odpočinout si před svátky. A to se nám dostatečně povedlo. Nanosily jsme si dobré papání i bumbání a hlavně rozbalovaly jsme si dárečky, které jsme si sami nadělilyUsmívající se. Každá přinesla jeden dáreček, který jsem označila číslem a shodné číslo jsem dala do "osudí". A pak jsme si tahaly číslíčko a těšily se co na nás vyjde. Dárečky byly roztomilé, jako celé odpoledne, které jsme společně prožily. Jo a samozřejmě jsem nevyfotila všechno, Toto už je jen část dárků. děvčata mě upozornila pozdě, že by bylo dobré vyfotit všechno co jsme si nadělily. Tak snad příště.
Příští setkání bude asi až v únoru. Z důvodu: potřebujeme šít a připravovat se na mezinárodní výstavu do Prahy.
 
 

Reklama