Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Babince

Babinec 19.10.2008

19. října 2008 v 12:22 | Marcelka
V sobotu 19.10. se konal první babinec po letních prázdninách. Na programu dne bylo šití mušlí přes papír. Přijely se na nás podívat i děvčata z Františkových Lázní a Chebu. Připojily se do pracovního procesu a hezky jim to šlo od ruky.
Tentokrát jsme udělaly "šicí centrum" - tím se nám šilo o mnoho lépe a mohly jsme u toho rozebírat i důležité věci. Jako nový šicí stroj Martiny.
Odloučené šití. Ale Pavlíně, která u nás byla poprvé a snad ne naposledy - to šlo skutečně dobře.
A toto je šicí nepořádek, nebo-li organizovaný chaos.
Výsledek snažení všech holek byl potěšující.
Odchod návštěvy (ještě v patchworkových bačkorkách) s vozíčky koupenými v kadaňském Kauflandu. Jak jim to sluší.


Závěr: Moc jsme si to užily. Ani jsme se nechtěly rozejít, poslední odcházela před 19 hodinou. Škoda, že nepřišla ostatní děvčata.

Na příští setkání se budu těšit 8.11.2008. Budem šít klubovou deku.

Začátky "babinců"

25. září 2008 v 14:04 | Marcelka
Když jsem sama začínala, tak jsem neměla nikoho kolem sebe. Jediné stejně postižené jsem našla až v Praze. Šťastnou náhodou jsem narazila na Ludmilku z Teplic, která mi ukázala, jak taková setkání jsou skvělá a dokáže se z nich čerpat tolik energie a nápadů.
A protože jsem postupně začala nacházet i holky kolem v celém Ústeckém kraji, Karlovarském kraji, prostě celých severních čechách, tak mě napadlo pořádat nejenom kurzy, ale i příjemná setkání v Kadani.
Nejdříve jsem kurzy a setkání prováděli v DDM Šuplík, i když nás nebylo tolik. Byla se za námi podívat i Jana Harmachová.

Prostory k pronajmutí nebyli zadarmo a navíc se museli zamlouvat předem (nikdo neví co mu do toho může vlézt), takže se od DDM upustilo. Manžel mi vyšel vstříc a "pronajmul" nám prostory, kde se scházíme už trvale. Od roku 2006 jsme stihly spoustu "babinců" a dělaly spoustu zajímavých věcí, nejenom patchwork.

Každá umíme něco, tak jsme daly hlavy dohromady a tvořily: Krabice potažené látkou, Kurzík řezání pro nové, šití přes papír, tašku na podložku, Zvířátka, zelené bloky, Skládaný patch, Patch bez jehly, šikmý proužek ...
Už je nás přes dvacet a jestli to takhle půjde dál, tak se za chvíli nevejdeme. Snažíme se scházet každý měsíc s nějakým novým nápadem nebo vylepšovákem, který by ulehčil nějakou drobnost při šití.
 
 

Reklama