Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Dovolené

Tatry 2012

12. srpna 2012 v 10:46 | Máca
Kdyby mi někdo řekl, že týden budu šlapat po Tatrách, vysmála bych se mu. Já, líný človíček a někde šlapat. A hlavně jsem "velmi sportovně" založená. Když jsem do ruky dostala hůlky, tak jsem s nimi "mávala" úplně špatněUsmívající se. Ale nakonec jsem to zvládla a celý výlet byl strašně fajn. Sešla se moc dobrá parta, tak šlapání šlo skoro samoMrkající.
Tato fotka je z "výletu", kdy jsme šly z Hrebienku na Skalnatá Pleso. Já samozřejmě fotím Usmívající se. Došly jsme tam i nazpátek Překvapený. Cesta někde bylaKřičící, ale ten pocit ujít pěkný kus po Tatrách, ten jeÚžasný.
Všem děkuji, že s námi "nechodci" měli takovou trpělivost a vzali nás do party. Byli jste skvělíLíbající.

Mešita v Abu Dhabi

23. ledna 2012 v 5:34 | Máca
Za touto nádherou jsme jeli autobusem do Abu Dhabi. Mešita je pojmenovaná po zakladateli a prvním prezidentovi Spojených arabských emirátů šejchu Zayedovi "Masdžid e šejch Zayed bin Sultan", byla otevřena v r. 2007. Je největší mešitou v zemi a po mešitě v Mekce a Medině údajně třetí největší mešitou na světě, i když o přední místo v žebříčku se hlásí i další mešity. Celá je vystavěná v bílém mramoru s nádhernými květinovými motivy. Které jsou všude na "nádvoří", ve vstupním prostoru i v hlavní "hale". Květiny jsou jak na zdech, tak na podlahách. To bylo inspirace pro nás Usmívající se. Koberec je jeden velký kus, který spojovali až na místě. Dílo je to velkolepé a nádherné. Lustr je od nás (ale to jsem se nikde nedočetla přesně kdo ho dělal). Moc bych všem přála aby tuto nádheru mohli vidět na vlastní oči. A sklonit se nad umem všech lidiček, kteří se na výstavbě podíleli.

Burdž Chalifa

21. ledna 2012 v 17:21 | Máca
Určitě jste si všimli, že dlouho jsem nepřidávala žádné příspěvky. A důvod? Byla jsem na dovolenéUsmívající se. Dneska Vám ukážu nejvyšší budovu na světě. Z ní je neskutečný pohled (až jsem se bála té výšky). A něco málo z Wikipedie :
Burdž Chalífa (popř. Burdž Kalifa, arabsky برج خليفة - "Chalífova věž je mrakodrap v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Dříve byl znám pod názvem Burdž Dubaj , ale krátce po otevření guvernér dubajského emirátu, šejch Muhammad, oznámil, že stavba bude pojmenována po prezidentovi země, šejchu Chalífovi ibn Saíd al-Nahaján. Mrakodrap se stavěl od 21. září 2004 a po dokončení se stal nejvyšší stavbou světa. Slavnostní otevření proběhlo 4. ledna 2010. Konečná výška dosáhla 828 metrů o 162 patrech. Celková podlahová plocha má rozlohu 334 tisíc metrů čtverečních. V celém mrakodrapu se nachází 57 výtahů a 8 eskalátorů.
Hlavním architektem je chicagská firma Skidmore, Owings and Merrill, developerem je EMAAR Properties. Na stavbě se podílí i americká firma CBM Engineers Inc a stavební společnosti Samsung Constructions, BESIX a Arabtec. Část výtahů na stavbu dodala pardubická firma Pega Hoist.Samotnou stavbu staví dělníci z Pákistánu, Indie, Bangladéše, Číny a Filipín.
Zajímavostí je, že během výstavby nebyla konečná výška mrakodrapu dlouho přesně známa, protože byla přísně tajena kvůli konkurenci. Podle předběžných odhadů se předpokládala (a uvádí to i stavební firma asi 808 metrů a 162 podlaží. Firma OTIS, která pro budovu dodá 54 výtahů, uvádí 800 metrů. Projekty na oficiální stránce budovy naznačovaly až 195 podlaží. Podle některých zdrojů se spekulovalo, že výška mrakodrapu mohla být i více než 940 metrů, dokonce až 1 011 metrů. Budova je součástí rozsáhlého projektu v hodnotě 20 miliard dolarů, zahrnujícího i několik dalších mrakodrapů, obrovské nákupní středisko a umělé jezero vše obklopující.


Ani nešla celá najednou vyfotit Zamračený. Fakt je to kus stavby.Na dalším obrázku vidíte výstavbu a pohled z výhledu a poslední obrázek (květina), byla vzorem pro celý projekt.

GYŐR

20. října 2010 v 14:22 | Máca
Tak letos naše první dovolená byla do termálních lázní. Celý prodloužený víkend jsme si doopravdy užili. Voda teplá , prostředí příjemné.
Gyor
Gyor


S Ivetkou jsme ve městě objevily obchůdek s modrotiskem. To jsme se pokochaly. A pak úlovek Ivetky - "hadr" z kterého udělá deku. Už ho jen hezky prošije a bude to . Celá naše parta při focení a Jíra samozřejmě fotí.


Řecko

15. října 2008 v 13:04 | Marcelka
Naše dovolená na poznávacím zájezdu po Řecku.
Tak takhle nádherně nám začínalo každé ráno. Východ slunce nad mořem.

Naše cesty vedly hlavně po památkách. A tady je ukázka krásně zachované fontánky.
A veřejné toalety. My naštěstí chodili na normální.
A krásně zachované mozaiky pod širým nebem. Jsou krásnou inspirací na patchwork.


Sama se divím co se mi vše povedlo nafotit. Například starý řecký oblouk.
Nedalo mi abych nevyfotila (i když jen z busu) tento obrázek. Nebýt této suroviny, tak nemůžeme šít náš patchwork.Tak a toto je pole s bavlnou.
A nádherné "vznášející se kláštery" - postavené nepochopitelným způsobem. Je to nádherná podívaná vidět na vrcholku skály postavené objekty a jeden hezčí než druhý.
Kuchyň v jednom z klášterů na Meteoře. Uměly bychom vůbec v takovéto kuchyni vařit ?
Lví brána v Mykénách.
A vykopávka u vykopávek.

Jediný patchwork co jsem na svém putování po Řecku viděla.
Všudy přítomné kočky.
A opět kočky ... Tím naše dovolená skončila. Můžeme se těšit na další poznávání naší nádherné "modré" planety.

Úlovek z Řecka

11. října 2008 v 10:22 | Marcelka
Tak na 14 dní jsem se odmlčela, ale dovolená je dovolená. A protože to bych nebyla já abych si "něco" nepřivezla. Tak tentokrát z našich ručních prací jsem objevila pouze časopis Boutis. Nádherný úlovek.
 
 

Reklama