Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Jehelníčky

"Nanuk" - jehelníček

13. března 2014 v 5:15 | Máca
Tento "nanuk" se nikdy nerozteče, protože je látkovýPřekvapený. Do mé jehelníčkové sbírky mi ho přinesla Hedvika z Kadaně.
DěkujiLíbající.

Jehelníček od Alenky

25. února 2014 v 6:30 | Máca
Vůbec nechápu kdy Alenka stihla uháčkovat tento jehelníček. Ale má ho i se "sloníkem" jako podpisUsmívající se. Kdo neví, tak Alenka je maminka trojčátek a tady je odkaz na její stránky : http://trojcatana3.blog.cz/. A tady je jehelníček focený z obou stran.

Jehelníček z Velichova

21. února 2014 v 6:15 | Máca
Starý jehelníček i s hezkým dopisem jsem dostala od Drahušky z Velichova. V dopise je psáno kdo a komu ten jehelníček ušil. Teď ho mám já ve své sbírce a i po "rekonstrukci" je moc hezký. Drahuško děkujiLíbající.

Jehelníčky od Mirky z Litvínova

20. února 2014 v 5:50 | Máca
K tomuto už doopravdy není co napsatUsmívající se. Jehelníčky do mé sbírky přinesla Mirka z Litvínova, dokonce prý byl pokus i o vyšíváníUsmívající se, Mirka povídala s humorem. Moc se Ti povedly i když to byl jen pokus, Miruško děkujiLíbající.

Dnes NENÍ otevřená klubovna.

Jehelníček od Jitky z Údlic

10. února 2014 v 7:00 | Máca
Tento jehelníček ke mě šel pěkně dlouho. Ale přišel. Na fotografii vidíte jaký je to malinkatý kousíček. Schválně jsem ho vyfotila se špulkou nití, aby byla vidět velikost. Jituško děkujiLíbající.

Jehelníčky od Ludmily z Benešova u Prahy

8. února 2014 v 7:03 | Máca
Přišla mi pěkně "naducaná" obálka. Na obálce nebylo přečíst od koho zásilka jeZamračený. Tak jsem ji otevřela a vykoukly na mě 3 jehelníčky. Jeden hezčí než druhý. U toho dopis jako za starých časů, když ještě nebyly počítače. Krásné psaní, psané rukou. Když jsem dočetla, tak jsem z toho byla pěkně překvapená. Ptáte se proč? No protože jehelníčky mi poslala paní, kterou vůbec neznám. Našla si mě na netu (sběratelku jehelníčků) a poslala své výtvory. Teď už vím, že to je od Ludmily z Benešova u Prahy. Paní je také pěkně akční, má malé dítě a má ráda první republiku, druhou válku, indiány a občanskou válku v USA a jezdí po všech možných srazech. Samozřejmě si na tyto akce šije "kostýmy". No musela jsem konstatovat, že každý je nějak "postižen"Překvapený u mě je to patchwork a jehelníčky.......Smějící se.
Ludmilko moc děkuji a hlavně aby Vám vyšlo vše co si přejete.

Jehelníček od Drahušky

13. ledna 2014 v 14:32 | Máca
Tento jehelníček mi přinesl "Ježíšek" od Drahušky st. z Velichova. Vypadá jako starodávný, ale Drahuška ho sama šila a je moc hezký. Drahuško děkujiLíbající.

OZNÁMENÍ : Tento týden je otevřená klubovna ve středu !!!!. Čtvrtek bude zavřeno.

Hruška jehelníček

25. listopadu 2013 v 6:00 | Máca
Jaruška z Plzně mi na setkání přivezla jehleníček "hrušku". Takový ještě nemám. na druhém obrázku vidíte i "bubáka" a poměr ke špulce nití. Jaruško děkujiLíbající.

Jehelníček z Liberce

7. října 2013 v 10:40 | Máca
Tady ten "krasavec" na mě čekal v LiberciMrkající. Na výšku má 9cm, je celý ze dřeva a je asi hodně starý.

Nové jehelníčky

2. října 2013 v 9:08 | Máca
Včera jsem přijela domů a čekal na mě "naducaný" dopisPřekvapený. Anička Králíková z Prahy mi poslala tyto úžasné kousky. Hlavně mě zaujal ze vzoru "babiččina zahrádka". Celý má velikost 9cm a jedna strana dílku je 1,2cmPřekvapený. To musela být piplačka. A malinkatý domeček, ten je kouzelný. Aničko, děkuji mocLíbající. Všem přeji hezký slunečný den a nemračte se na sebe.

Ve čtvrtek je otevřená klubovna od 13 hodin.

Přírůstky do jehelníčkové sbírky

9. září 2013 v 6:32 | Máca
Setkání mi přineslo dva jehelníčkyUsmívající se. Jeden přivezla Mafinka , který pro mě dostala od tetky perníkářky - Alenky z Moravy. Alenko je nádherný, děkujiLíbající. Zabalím ho do igelitu a poputuje do poličky k ostatním. Nesním hoSmějící se. Jsem zvědavá, kdy přijedeš? Mafinka k Vám také jezdí jednou do rokaUsmívající se.
A druhý přinesla Darinka (sousedka z paneláku). To je už hodně starý kousek. DěkujiLíbající.

Jehelníček ze dřeva

25. července 2013 v 8:14 | Máca
Nový přírůstek do sbírky přišel z Prahy. Je dřevěný a na boku je vyryto "Bratislava". Měří asi 11cm, tak to není žádný drobeček :-).
Jinak já nevím jak Vy, ale já nějak nestíhám šítZamračený. Třeba se to dnes napraví, když je otevřená klubovna. Těším se na Vás.

Jehelníček

15. července 2013 v 10:09 | Máca
Tento starodávný kousek mi přinesla moje sestra Ivanka. Té ho přinesl její kamarád a hned ho i zalepil. To je ale hodný kamarádUsmívající se. DěkujiLíbající.

Jehleníčky

1. července 2013 v 19:45 | Máca
Tak toto je kousekPřekvapený. Přišel mi dnes poštou a když jsem ho vybalila, byla jsem úplně "paf"Překvapený. Všechno je původní, látka je úplně vetchá dokonce se už úplně rozpadá a pod ní je vidět výplň. Podle mě to jsou koňské žíně. Když se na obrázek pořádně zadíváte, tak i nitě kterými to je obšité, jsou velmi chatrné- zub času zahlodal. Ty pantoflíčky jsou sešité dohromady, to znamená že to je jeden kus. No zkrátka to je velmi starý kousek, který jsem pečlivě zabalila do igelitu a už visí v mé sbírce jehelníčků.
Tyto kousky mi přivezla Štěpánka z Chomutova a je to dědictví. Také je na nich vidět zub času. Kdopak je asi vyšíval ?
Za všechny "kousky" děkuji.

Šitíčko od Soničky

29. června 2013 v 11:20 | Máca
Minulé setkání Sonička začala "něco" šít. Nejdřív hledala vhodný zip, pak kousky látek, polokroužek. Tento čtvrtek ještě došívala jeden dílek a vnitřek. Sedíme u kafíčka a Sonička se chlubí : "mám hotovo". Ukázala nám tu nádheru a my jen koukalyPřekvapený. Naskládaly jsme do toho potřebné věci na šití - nůžky, nitě, jehly, špendlíky a dokonce i náprstek se tam vešel. Velikost vidíte na obrázku s metrem. Já mám radost, protože mi toto šitíčko věnovala Sonička do mé sbírky. Soničko děkujiLíbající.
Jsem zvědavá co příští čtvrtek začne šít. Bude otevřená klubovna a na tento šicí zázrak se můžete přijít podívat.

Jehelníček podle japonského časopisu

25. června 2013 v 8:30 | Máca
Já nevím jak vy, ale já si můžu "japonské časopisy" prohlížet pořád dokola a vždy v nich objevím něco nového. Teď to byl jehelníček ušitý do smaltované krabičky. Vzpomněla jsem si, že podobnou krabičku také vlastním a nápad byl tadyUsmívající se. Vzor jsem ušila rychlou technikou, ne šití přes papír a nový jehelníček do sbírky je na světě. Do krabičky jsem ho přilepilaUsmívající se.

Starodávně vypadající jehelníček

20. února 2013 v 11:48 | Máca
Staře vypadající jehelníček ke mě doputoval přes Štěpánku od paní Jany Elblové za svobodna Krotilové z Chomutova, která ho má po své mamince a před tím patřil i její mamince. Odhadem je 60 -70 let starý. Vysoký je 28cm, trny jsou na nitě, které jsem tam při focení nepřidala. V mé sbírce se jedná asi o nejstarší a největší kousek :-).

--

Recyklace CD, DVD

20. ledna 2013 v 12:53 | Máca
Korálkovým kurzem jsem byla úplně nadšena a každý večer u televize jsem si našívala korálky na starou riflovinu. No jo, ale co s tímNerozhodný. Tak mě napadlo potáhnout staré CD a proč rovnou dvě nespojit?Mezi to jsem dala Termolin, aby bylo do čeho píchat špendlíky a nový jehelníček je na světě. To znamená - už žádné staré CD, DVD nevyhodit a udělat jehelníčkySmějící se.

Jehelníček rok 2013

1. ledna 2013 v 10:38 | Máca
Tento jehelníček mi na setkání přinesla Martina Fišerová. Upozornila mě, že to má být kaktusUsmívající se. Vždyť to je poznatUsmívající se. Prý šila i jiný druh a jako kaktus to zorhodně nevypadalo. Tak nakonec vyhrála tato "odrůda"Smějící se.
Tak snad nebudeme mít rok 2013 jen celý popíchaný ? Nebo, že by jsme ho měly upíchaný ?
Do Nového roku hodně zdraví, štěstí, lásky a pro patchworkářky: hodně nápadů a čas na nové projektyLíbající.

Jehelníček z Adamova

12. prosince 2012 v 12:55 | Máca
Přišel strašně lehoučký balíček. Na první potěžkání to vypadalo, jako kdyby byl zabalen vzduchUsmívající se. A jaké Překvapený bylo pro mě překvapení, když na mě koukl tento krasavec. Evičko, děkuji i průvodní dopis byl moc milý. Moc děkujiLíbající.
 
 

Reklama