Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Jehelníčky

Jehelníček od Máši

23. října 2012 v 11:07 | Máca
Máša vyzkoušela vzor, který jsem je učila. Ještě použila svého oblíbeného "Santu" a vznikl jehelníček, který jsem dostala. Mášo děkujiLíbající.
Ve čtvrtek je otevřená klubovna - těším se na Vás.

Jehelníček od Elišky

22. října 2012 v 9:57 | Máca
Tohoto "krasavce" přinesla Eliška. Eliška nepatchworkuje, ale dělá s hlínou. Na jehelníček použila svůj výrobek, moc krásný "kalíšek"Mrkající. Dokonce na spodní straně je její značkaUsmívající se.
Eliško děkujiLíbající.

Pedigové jehelníčky

6. září 2012 v 20:14 | Máca
Oba dva jehelníčky jsem si přivezla z Jiřetína. Velký udělala Sonička. Poprvé pedigovala a hned jí to takhle hezky šlo. Ostatně, ona je moc šikovná, tak umí na co sáhne Usmívající se. A ten malinkatý pro mě vytvořila Jindřiška z Varnsdorfu. Jen jsem si dnes do něj udělala "polštářek". Jindřiško, Soničko děkujiLíbající.
Ve čtvrtek 13.9.2012 je klubovna zavřená ale vynahradíme si to 20.9.2012Mrkající.

Jehelníček od Máši

10. srpna 2012 v 6:00 | Máca
Máša mě strašně potěšila a posunula mě o hodně velký kus do dětství. Podobný jehelníček měla i chomutovská babička. A pamatuji si, jak jsme si s ním jako malé děti hrály. Ještě z toho to materiálu měla i krabičku a tam různé poklady. Jako korále a pod..... Zkrátka jsem se zasnila a vzpomněla na babičku, která byla moc dobrá švadlena a uměla snad všechny ruční práce. Dokonce si šila i sama boty, protože měla strašně malou nohu a nesehnala na sebe boty...... Ale to je dětství a teď už jsme o hodně velký kus dál.
Mášo děkujiLíbající.

Jehelníčky

3. srpna 2012 v 6:59 | Máca
Při naší akci "Kadaňské patchworkové dny" jsem dostala nové jehelníčky. Přivezly mi je děvčata z Plzně a nechci jmenovat, protože bych to určitě popletla. Děvčata děkujiLíbající.

Nové jehelníčky

15. dubna 2012 v 10:44 | Máca
Tyto dva krasavce přivezla na setkání Jaruška z Plzně. Byla u nás poprvé, tak prý jako zápisné do klubuUsmívající se. Bylo to velmi milé. Jaruško děkujiLíbající.

Starodávný jehelníček

6. dubna 2012 v 6:30 | Máca
Tohoto "krasavce" sehnala Pavlínka. Když jsem ten jehelníček viděla poprvé, tak mi to přišlo jako louskáček ořechů. Ale je překrásný je k přichycení na stůl. Zkrátka krasavecMrkající.

Jehelníčky z výstavy v Praze

4. dubna 2012 v 12:04 | Máca
Mezinárodní výstavu v Praze jsme si moc užily. Letos byly nádherné exponáty i hezké prostory. A já jsem dostala takovéto nádherné jehelníčky do své sbírky. Hruštičku přivezla Jana až z Hamburku, "Japonský" je od Věrušky Skočkové, jehelníček se stříbrným motýlkem mi darovala Věruška Vondráková z Kladna. A jehelníček se žlutým motýlkem ? Tak to mám problém, já nevím od koho jsem ho dostala. Prosím ozvi se. Určitě se známe, protože jsem si k němu nedala ceduličku, ale ta hlava děravá už to nevíZamračený.
Už to vím Usmívající se. Jehelníček se žlutým motýlkem je od Jany Kepkové z Karlštejna. Janičko, moc se omlouvám, že jsem zrovna na Tebe zapomněla. PromiňLíbající.

Jehelníček "had na špulce"

8. března 2012 v 6:03 | Máca
Pošťák přinesl pěkně tlustou obálku, která dorazila z Třemošné od Jany Haklové. A po rozbalení na mě vykoukl tento krásný kousek. Jana ho dělala osobně a je moc hezký . Janičko, děkuji za rozšíření mé sbírky Líbající. Na špulce je ještě popis od nití : Vrchné nitě, Bratislava, 1000 metrovPřekvapený.

Jehelníček z mořské pěny

7. března 2012 v 6:04 | Máca
Ovšem tento teda nemá chybu. Jsou na něm patrné stopy po jehlách. Pavlínka i tento koupila na aukru. Ta lodička je z nerostu "Mořská pěna". Z tohoto materiálu se dělají dýmky, kterým se říká pěnovky. A kámen - nerost na dně neznám. Ale zkusím se zeptat nějakého odborníka. Asi bych už měla udělat inventuru a všechny sepsat a spočítat.

jehelníček "kolébka"

6. března 2012 v 5:18 | Máca
Pavlínka koupila na "Aukru" tuto kolébku. Jehelníček je hodně starý a je zajímavý, protože ta "peřinka" je odklápěcí a tudíž má kolébka úložný prostor. Je to moc hezké.

Jehelníček od Pavlínky

5. března 2012 v 5:11 | Máca
Krásnou myšku koupila Pavlínka v Liberci.

Jehelníček od paní Chybové

26. února 2012 v 11:03 | Máca
Tento jehelníček dostala paní Chybová asi v roce 1980. Ale přesně neví. Teď bude dělat radost mě. Nevím jestli to je kousek, který se normálně prodával, nebo jestli to je výroba nějakého "umělce". Ale je vyroben z kovu.

Jehelníček v porcelánu

6. února 2012 v 6:00 | Máca
Jehelníčků nemám stále dostPřekvapený, tak jsem sedla a do "vyřazeného" porcelánu jsem udělala "polštářek. A další jehelníček je na světě.

Jehelníček květinka

27. ledna 2012 v 22:05 | Máca
Dneska k televizi jsem si připravila další recyklaci pet víček Mrkající. Použila jsem víčko z léků, to je o něco větší než z pití. Kolečko ze zelené látky je na potažení právě tohoto víčka, pět půlkruhů jsem si připravila na lístečky a hodně barevné kolečko je střed květinky. Modré kolečko je papírové - to je jen šablonka, podle které jsem si "stáhla" právě ten střed. Vše jsem "vycpala" vatelínovými kuličkami.
Mám další jehelníčekPřekvapený.

Cestovní šitíčko

2. ledna 2012 v 4:55 | Máca
Tady tuto starou nádheru jsem dostala od Drahušky pod stromeček. Je to cestovní šitíčko. Na vnitřní špulce je namotaná nit a uvnitř špulky je i místo na jehly. Jedna půlka je náprstek. Na fotografii s nůžkami vidíte velikost celého šitíčka. Je to nádherné, jen se bojím to nějak vyčistitNerozhodný. Drahuško děkujiLíbající.

Jehelníček od Soničky

14. prosince 2011 v 7:12 | Máca
Můj další přírůstek do mé jehelníčkové sbírky je od Soničky. Pojmula ho jako knihu. Přední strana je z origami a uvnitř, na "listy" se píchají jehly a špendlíky. Na "hřbet" Sonička vyšila květinky malými korálky. Zkrátka je to moc hezky provedená práce, jako vše na co Sonička sáhne. Moc děkujiLíbající

Starý jehelníček

2. prosince 2011 v 15:02 | Máca
Tak to je teda kousek Překvapený. Dostala jsem ho od Alenky. Ten už něco pamatujeUsmívající se. Alenko děkujiLíbající.

Jehelníček z Brna

4. srpna 2011 v 8:02 | Máca
Jehelníček ve tvaru kšiltovky mi přišel z Brna od Ivanky Hutařové. Do délky má 10 cm a na výšku 3cm. Tak to úplný drobeček není. Ivanko děkuji Líbající. Přeji ať se Vám narodí zdravé a krásné miminko.

Jehelníčky

11. července 2011 v 6:21 | Máca




Nové jehelníčky z poslední doby. Srdíčkový jehelníček mi poslala Jana z Hamburku a druhý mi ušila Sonička z Kadaně. Ta je tak šikovná, ušila ho podle časopisu Lena a moc hezky se povedl. Děvčata děkuji .
 
 

Reklama