Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Novinky

Otevřená klubovna

22. července 2015 v 10:19 | Máca
Zítra ve čtvrtek 23.7.2015 BUDE otevřená klubovna od 13 hodin.

Čtvrtek

1. července 2015 v 10:51 | Máca
Ve čtvrtek 2.7.2015 bude otevřená klubovna od 13 hodin.

Nové látky

11. června 2015 v 5:34 | Máca
Dnes ve čtvrtek JE otevřená klubovna od 13 hodin.


Když přijdete, tak si můžete vybrat z nových látek.

Pozvánka na akci

4. června 2015 v 5:10 | Máca

Dnes ve čtvrtek JE otevřená klubovna od 13 hodin.

Mám tady pozvánku na akci do Kadaně. Sedím a vzpomínám na první ročník. Když jsme měly nácviky zakrývání a chytání dek před deštěm a větremNerozhodný. Po prvním roce jsem řekla, že příště už do toho nejdu (nebo ne každý rok, ale jen ob rok). Letos už budeme na Františkánu po třetí a už to není ob rokSmějící se. Co jsem na letošní rok vymyslela? Asi budete muset přijítMrkající.
Tady je pozvánka :

Otevřená klubovna

28. května 2015 v 7:33 | Máca
Dnes 28.5.2015 BUDE otevřená klubovna od 13 hodin.

Nové látky

22. května 2015 v 5:15 | Máca
Kdo včera přišel do klubovny tak viděl všechny nové látky. Tady je máte alespo'ň na fotkách.

Korálkové tvoření

13. května 2015 v 8:45 | Máca
Zítra ve čtvrtek BUDE otevřená klubovna od 13 hodin.

Z Londýna jsem přivezla materiál na korálkování. Je to nový způsob jak na korálkyPřekvapený. Takhle to dopadlo. Samozřejmě pomáhala PavlínkaUsmívající se.

Otevřená klubovna

30. dubna 2015 v 6:48 | Máca
Dnes JE OTEVŘENÁ KLUBOVNA od 13 hodin.

Svatba ve Varnsdorfu

29. dubna 2015 v 5:07 | Máca
Krásnější den a zamilovanější lidičky se málokdy vidí. Moc Vám přeji krásný život a stále tak hezky prosluněné dny Líbající.

Pavlínka se od soboty jmenuje Tůmová.

Akce v Žatci

26. března 2015 v 4:32 | Máca
Dnes bude OTEVŘENÁ klubovna od 14 hodin.Na těchto akcích nebudeme chybět Mrkající. V sobotu i neděli bude Štěpánka dělat pro děti workshopy a ostatní děvčata budou pomáhat. Už máme připraven obchůdek a tady vidíte jak jsme to udělaly :

Velikonoční zástěra a chňapka

23. března 2015 v 5:53 | Máca
O víkendu jsem si udělala radost a ušila zástěrky i s chňapkami na velikonoce. Že bych tímto začala s jarním úklidem Usmívající se ?

Nové látky

27. ledna 2015 v 5:49 | Máca
Tohle jsou nové látky, které přišly minulý měsíc. V obchůdku už mám přes 500 druhů látek. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Ve čtvrtek bude otevřená klubovna.

Klubovna

22. ledna 2015 v 7:28 | Máca
Dnes JE otevřená klubovna od 14 hodin.

Přírůstek do patchworkové rodiny

5. listopadu 2014 v 6:57 | Máca
20.10.2014 se naší patchworkové kamarádce Hedvice narodil syn Tom vážil 3010g a měřil 50cm.
Teď už je to velký "chlap", hlavně v tom zebřičkovém overaluSmějící se. Na druhé fotce se svojí maminkou a maminka je v plné činnosti, už dělá adventní věnečky. Jen ať se kluk učí, ve stáří jako když to najdeUsmívající se.

Prací gel

29. ledna 2014 v 6:11 | Máca
Našla jsem zajímavý odkaz : http://delamesitosami.cz/. Hned jsem podle této stránky "uvařila" prací gel. První várku jsem rozdala po kamarádkách, aby nás to vyzkoušelo víc a sama jsem vyzkoušela, že pere dokonce i krev. Už jsem uvařila druhou várku (pouze 10 litrů) a peru jako o životMrkající. Jen nevím kdo bude žehlitKřičící. Na těch stránkách je hodně zajímavých věcí. Tak budeme zkoušetUsmívající se.

Oznámení

11. ledna 2014 v 16:01 | Máca
Oznamuji všem přátelům a známým, že nás opustil náš "vítací" Čip. Odešel v pátek 10.1.2014 do psího nebíčkaPlačící.

Nový rok

1. ledna 2014 v 6:46 | Máca
Krásný Nový rokLíbající.

Výlet

30. září 2013 v 18:57 | Máca
O víkendu jsem Soničku vzala na výlet. Cílová stanice byl Liberec, ale po cestě jsme se kochalyUsmívající se. Zastavily jsme se na Panské skále v Kamenickém Šenově. Než jsme k nim došly, tak nás po cestě vítaly tyto úžasné muchomůrkyUsmívající se. Musela jsem je vyfotit, byly velmi fotogenickéSmějící se. Do Liberce i zpět jsme dojely v pořádku. Pavlínka nám uvařila výborný gulášek a dokonce jsme stihly i něco ušítPřekvapený.

Víkendové tvoření

5. srpna 2013 v 8:10 | Máca
Tento víkend byl super. Jíra odjel pryč. Na rychlo jsem svolala tvořivé kamarádky Usmívající se. Na prvním obrázku vidíte co všechno jsme vytvořily. Já jsem konečně dodělala rozešité kosmetické taštičky a dokonce jsem začala šít dětskou deku, ušila pár zvonečků a vrchní strany na vánoční polštářky. Štěpánka toho asi ušila nejvíc - obal na čtečku, obal na očkovací průkaz pro svého nově narozeného synovce a na dětské dece pro Tobíška také pracovala. Dokonce ušila i novinovou tašku pro sebe, ale to nebyl kostlivec, to se jí natolik líbilo, že sedla a ušila si jí. Jinak si odvážela ještě kufr dalších "kostlivců". Ty muchomůrky spíchla Sonička, prý když nerostou v lese, tak alespoň látkovéPřekvapený. Mafinka když vystupovala z auta, tak jsem si myslela, že se ke mě stěhuje Smějící se. Stěhovala, ale jen na jednu noc a stihla - plavat v bazénu, šít a prošít tuto dětskou deku. Škoda, že musela na neděli domů. Dokonce se na nás přišli podívat i naše trojčátka. Na obrázku vidíte : Adámek, Davídek jen koukají na bratra Filípka jak plave. Nakonec i oni šli do vody, ale Davídek s šíleným řevem (nevím proč mají tak strašný respekt z vody). Filípek, jak jinak si to plavání užívalUsmívající se. A Adámek překvapil, protože plaval s tetou Štěpánkou a nebrečelÚžasný.
To by nebyly "moje holky" aby u mě něco nenechaly. Drahuška - knížku, Mafinka - kalhoty, Sonička - brýle, Miládka - látku. To je asi vše, ještě nemám doklizeno, tak jsem zvědavá co ještě objevímSmějící se.
Závěr : barák stojí, ušily jsme toho dost, kromě vody jsme toho vypily málo a hlavně jsme si odpočinuly. Bylo to super.

Výlet na Ještěd

21. července 2013 v 11:50 | Marcelka a Pavlínka
Co maminka ke mě přijela, řešíme že půjdeme na Ještěd. Nejdřív, že si ho vyšlápneme pěšky, ale šití nás nějak zmohlo. Čtvrtek i pátek bylo tak příšerné horko, že bychom dřív padly, než bychom tam vylezly. Sobota byl den úplně akorát, trochu se ochladilo a občas se objevil mráček. Sotva jsme dojely pod lanovku, tak se objevil velký černý mrak a my se děsily, že snad bude i pršet. Pěšky jsme nešly, zase tak moc odvážné nejsme, lanovka to jistila. Velký mrak zmizel a nakonec nahoře krásně svítilo sluníčko, ale dost i foukal vítr. Je to o jednu mikinu navíc Smějící se. Co maminka ke mě jezdí, jsme se konečně dostaly na Ještěd ... splněno :)
 
 

Reklama