Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Novinky

Akce v Žatci

26. března 2015 v 4:32 | Máca
Dnes bude OTEVŘENÁ klubovna od 14 hodin.Na těchto akcích nebudeme chybět Mrkající. V sobotu i neděli bude Štěpánka dělat pro děti workshopy a ostatní děvčata budou pomáhat. Už máme připraven obchůdek a tady vidíte jak jsme to udělaly :

Velikonoční zástěra a chňapka

23. března 2015 v 5:53 | Máca
O víkendu jsem si udělala radost a ušila zástěrky i s chňapkami na velikonoce. Že bych tímto začala s jarním úklidem Usmívající se ?

Nové látky

27. ledna 2015 v 5:49 | Máca
Tohle jsou nové látky, které přišly minulý měsíc. V obchůdku už mám přes 500 druhů látek. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Ve čtvrtek bude otevřená klubovna.

Klubovna

22. ledna 2015 v 7:28 | Máca
Dnes JE otevřená klubovna od 14 hodin.

Přírůstek do patchworkové rodiny

5. listopadu 2014 v 6:57 | Máca
20.10.2014 se naší patchworkové kamarádce Hedvice narodil syn Tom vážil 3010g a měřil 50cm.
Teď už je to velký "chlap", hlavně v tom zebřičkovém overaluSmějící se. Na druhé fotce se svojí maminkou a maminka je v plné činnosti, už dělá adventní věnečky. Jen ať se kluk učí, ve stáří jako když to najdeUsmívající se.

Prací gel

29. ledna 2014 v 6:11 | Máca
Našla jsem zajímavý odkaz : http://delamesitosami.cz/. Hned jsem podle této stránky "uvařila" prací gel. První várku jsem rozdala po kamarádkách, aby nás to vyzkoušelo víc a sama jsem vyzkoušela, že pere dokonce i krev. Už jsem uvařila druhou várku (pouze 10 litrů) a peru jako o životMrkající. Jen nevím kdo bude žehlitKřičící. Na těch stránkách je hodně zajímavých věcí. Tak budeme zkoušetUsmívající se.

Oznámení

11. ledna 2014 v 16:01 | Máca
Oznamuji všem přátelům a známým, že nás opustil náš "vítací" Čip. Odešel v pátek 10.1.2014 do psího nebíčkaPlačící.

Nový rok

1. ledna 2014 v 6:46 | Máca
Krásný Nový rokLíbající.

Výlet

30. září 2013 v 18:57 | Máca
O víkendu jsem Soničku vzala na výlet. Cílová stanice byl Liberec, ale po cestě jsme se kochalyUsmívající se. Zastavily jsme se na Panské skále v Kamenickém Šenově. Než jsme k nim došly, tak nás po cestě vítaly tyto úžasné muchomůrkyUsmívající se. Musela jsem je vyfotit, byly velmi fotogenickéSmějící se. Do Liberce i zpět jsme dojely v pořádku. Pavlínka nám uvařila výborný gulášek a dokonce jsme stihly i něco ušítPřekvapený.

Víkendové tvoření

5. srpna 2013 v 8:10 | Máca
Tento víkend byl super. Jíra odjel pryč. Na rychlo jsem svolala tvořivé kamarádky Usmívající se. Na prvním obrázku vidíte co všechno jsme vytvořily. Já jsem konečně dodělala rozešité kosmetické taštičky a dokonce jsem začala šít dětskou deku, ušila pár zvonečků a vrchní strany na vánoční polštářky. Štěpánka toho asi ušila nejvíc - obal na čtečku, obal na očkovací průkaz pro svého nově narozeného synovce a na dětské dece pro Tobíška také pracovala. Dokonce ušila i novinovou tašku pro sebe, ale to nebyl kostlivec, to se jí natolik líbilo, že sedla a ušila si jí. Jinak si odvážela ještě kufr dalších "kostlivců". Ty muchomůrky spíchla Sonička, prý když nerostou v lese, tak alespoň látkovéPřekvapený. Mafinka když vystupovala z auta, tak jsem si myslela, že se ke mě stěhuje Smějící se. Stěhovala, ale jen na jednu noc a stihla - plavat v bazénu, šít a prošít tuto dětskou deku. Škoda, že musela na neděli domů. Dokonce se na nás přišli podívat i naše trojčátka. Na obrázku vidíte : Adámek, Davídek jen koukají na bratra Filípka jak plave. Nakonec i oni šli do vody, ale Davídek s šíleným řevem (nevím proč mají tak strašný respekt z vody). Filípek, jak jinak si to plavání užívalUsmívající se. A Adámek překvapil, protože plaval s tetou Štěpánkou a nebrečelÚžasný.
To by nebyly "moje holky" aby u mě něco nenechaly. Drahuška - knížku, Mafinka - kalhoty, Sonička - brýle, Miládka - látku. To je asi vše, ještě nemám doklizeno, tak jsem zvědavá co ještě objevímSmějící se.
Závěr : barák stojí, ušily jsme toho dost, kromě vody jsme toho vypily málo a hlavně jsme si odpočinuly. Bylo to super.

Výlet na Ještěd

21. července 2013 v 11:50 | Marcelka a Pavlínka
Co maminka ke mě přijela, řešíme že půjdeme na Ještěd. Nejdřív, že si ho vyšlápneme pěšky, ale šití nás nějak zmohlo. Čtvrtek i pátek bylo tak příšerné horko, že bychom dřív padly, než bychom tam vylezly. Sobota byl den úplně akorát, trochu se ochladilo a občas se objevil mráček. Sotva jsme dojely pod lanovku, tak se objevil velký černý mrak a my se děsily, že snad bude i pršet. Pěšky jsme nešly, zase tak moc odvážné nejsme, lanovka to jistila. Velký mrak zmizel a nakonec nahoře krásně svítilo sluníčko, ale dost i foukal vítr. Je to o jednu mikinu navíc Smějící se. Co maminka ke mě jezdí, jsme se konečně dostaly na Ještěd ... splněno :)

Dárek od Aničky

16. července 2013 v 6:17 | Máca
Anička byla na výletě s dědou a tento přívesek mi přivezla. Nevím kdo z něj měl větší radost, jestli já nebo AničkaUsmívající se. No není "zlatá" ?

Pletení z papíru

14. července 2013 v 20:33 | Máca
Pozvala jsem Kristýnku Urbanovou, aby nás "znovu" naučila plést z papíru. Přiznám se, že jsem neuměla ani natočit ruličkyNerozhodný. Kristýnce to šlo neskutečně rychle a precizně. První košíček je od ní a ten druhý jsem motala já a Sonička to dodělávala. Moc nám to nešloZamračený, šití nám jde lépeUsmívající se. Asi se divíte, že ty košíčky nejsou bílé. Totiž namočila jsem je do rozpustné kávy a je toPřekvapený. No nevím, jestli ještě něco umotáme, ale ruční práce to je pěkná. Jen se musíme naučit "motat" ruličky. Tak snad někdy příště.

Čtvrtek

4. dubna 2013 v 7:16 | Máca
DNES NENÍ OTEVŘENÁ KLUBOVNA !!!

Nejmenší koledník

1. dubna 2013 v 10:57 | Máca
Nejmenší a největší koledník. Filípek měl vůbec premiéru. Byl poprvé venku bez brášků a hlavně pěšky Usmívající se. S tím košíčkem byl roztomilýUsmívající se.

Kurz - textil zdobený korálky

13. ledna 2013 v 9:13 | Máca
V sobotu za námi přijela paní Hana Fronová z Prahy, aby nám ukázala jak se našívají korálky na látku. Přivezla nádherné ukázky svých prací. Ukázala nám různé techniky našívání a dokonce i sešíváníPřekvapený. Měla taštičku ze zbytku kůží a ty kůže měla sešívané korálky (nevyfotila jsem toZamračený). No prostě jsme nevěřily co všechno se dá udělat z korálků.
Hanko, kurzík se moc povedl. "Děvčata" byla nadšená. Moc děkujeme, že jsi přijela a udělala si na nás časLíbající.

Nadílka

27. prosince 2012 v 12:21 | Máca
Vánoce jsou za námiUsmívající se. Anička pod stromečkem a s "nejhezčím dárečkem" Smějící se.

Vánoce 2012

24. prosince 2012 v 9:53 | Máca

"Pletená šála"

3. listopadu 2012 v 16:37 | Máca
Je podzim a já místo abych vzala hrábě a shrabala listí na zahradě, tak jsem je použila na pletení šályPřekvapený. Radka nám to na babinci ukázala a musím napsat, že to je velmi rychlé "pletení". Dokonce první šálu jsem pletla s Aničkou a tu to moc bavilo. Raduško, děkuji, další zabavení vnoučátekUsmívající se. A šála dopadla moc hezky.

houbařská sezona ?

17. října 2012 v 15:26 | Máca
Jen jsem si postěžovala taťkovi, že letos nemám žádné nasušené houby. A co myslíte? Hned šel na houby a přinesl mi celý košíkPřekvapený. Tak jsem celé odpoledne měla co dělatUsmívající se. A tady vidíte výsledek. Ještě jsem uvařila vepřové na houbách a bylo to výborné. Asi začnu "na stará kolena" jíst houbyMrkající.
Zítra (ve čtvrtek) se na Vás těším a pak v sobotu máme babinec.