Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Novinky

Výlet na Ještěd

21. července 2013 v 11:50 | Marcelka a Pavlínka
Co maminka ke mě přijela, řešíme že půjdeme na Ještěd. Nejdřív, že si ho vyšlápneme pěšky, ale šití nás nějak zmohlo. Čtvrtek i pátek bylo tak příšerné horko, že bychom dřív padly, než bychom tam vylezly. Sobota byl den úplně akorát, trochu se ochladilo a občas se objevil mráček. Sotva jsme dojely pod lanovku, tak se objevil velký černý mrak a my se děsily, že snad bude i pršet. Pěšky jsme nešly, zase tak moc odvážné nejsme, lanovka to jistila. Velký mrak zmizel a nakonec nahoře krásně svítilo sluníčko, ale dost i foukal vítr. Je to o jednu mikinu navíc Smějící se. Co maminka ke mě jezdí, jsme se konečně dostaly na Ještěd ... splněno :)

Dárek od Aničky

16. července 2013 v 6:17 | Máca
Anička byla na výletě s dědou a tento přívesek mi přivezla. Nevím kdo z něj měl větší radost, jestli já nebo AničkaUsmívající se. No není "zlatá" ?

Pletení z papíru

14. července 2013 v 20:33 | Máca
Pozvala jsem Kristýnku Urbanovou, aby nás "znovu" naučila plést z papíru. Přiznám se, že jsem neuměla ani natočit ruličkyNerozhodný. Kristýnce to šlo neskutečně rychle a precizně. První košíček je od ní a ten druhý jsem motala já a Sonička to dodělávala. Moc nám to nešloZamračený, šití nám jde lépeUsmívající se. Asi se divíte, že ty košíčky nejsou bílé. Totiž namočila jsem je do rozpustné kávy a je toPřekvapený. No nevím, jestli ještě něco umotáme, ale ruční práce to je pěkná. Jen se musíme naučit "motat" ruličky. Tak snad někdy příště.

Čtvrtek

4. dubna 2013 v 7:16 | Máca
DNES NENÍ OTEVŘENÁ KLUBOVNA !!!

Nejmenší koledník

1. dubna 2013 v 10:57 | Máca
Nejmenší a největší koledník. Filípek měl vůbec premiéru. Byl poprvé venku bez brášků a hlavně pěšky Usmívající se. S tím košíčkem byl roztomilýUsmívající se.

Kurz - textil zdobený korálky

13. ledna 2013 v 9:13 | Máca
V sobotu za námi přijela paní Hana Fronová z Prahy, aby nám ukázala jak se našívají korálky na látku. Přivezla nádherné ukázky svých prací. Ukázala nám různé techniky našívání a dokonce i sešíváníPřekvapený. Měla taštičku ze zbytku kůží a ty kůže měla sešívané korálky (nevyfotila jsem toZamračený). No prostě jsme nevěřily co všechno se dá udělat z korálků.
Hanko, kurzík se moc povedl. "Děvčata" byla nadšená. Moc děkujeme, že jsi přijela a udělala si na nás časLíbající.

Nadílka

27. prosince 2012 v 12:21 | Máca
Vánoce jsou za námiUsmívající se. Anička pod stromečkem a s "nejhezčím dárečkem" Smějící se.

Vánoce 2012

24. prosince 2012 v 9:53 | Máca

"Pletená šála"

3. listopadu 2012 v 16:37 | Máca
Je podzim a já místo abych vzala hrábě a shrabala listí na zahradě, tak jsem je použila na pletení šályPřekvapený. Radka nám to na babinci ukázala a musím napsat, že to je velmi rychlé "pletení". Dokonce první šálu jsem pletla s Aničkou a tu to moc bavilo. Raduško, děkuji, další zabavení vnoučátekUsmívající se. A šála dopadla moc hezky.

houbařská sezona ?

17. října 2012 v 15:26 | Máca
Jen jsem si postěžovala taťkovi, že letos nemám žádné nasušené houby. A co myslíte? Hned šel na houby a přinesl mi celý košíkPřekvapený. Tak jsem celé odpoledne měla co dělatUsmívající se. A tady vidíte výsledek. Ještě jsem uvařila vepřové na houbách a bylo to výborné. Asi začnu "na stará kolena" jíst houbyMrkající.
Zítra (ve čtvrtek) se na Vás těším a pak v sobotu máme babinec.

Rašovické skály

10. října 2012 v 10:17 | Máca
Na obrázku vidíte to převýšení od řeky, které jsme zdolaly s "děvčaty" na podzimní procházce. Toto je vyhlídka z Rašovických skal na Klášterec nad Ohří. Počasí nám přálo i když na tomto místě strašlivě foukal vítr.

Podzim

9. října 2012 v 8:48 | Máca
Máme tady podzim. Já se nechystám k zimnímu spánku, ba naopakUsmívající se. Na blogu to vypadá, že vůbec nepracuji, nešiji a nežiji, ale opak je pravdou. Mám rozešitý swap. Chtěla bych ho dokončit co nejdříve, abych věděla, že na výstavu do Prahy už mám hotovo. Ale vůbec to nejde tak rychle jak bych si představovala. Tak snad to brzo dokončím.
Také jsem měla "sušící" období. Nasušila jsem co mi přišlo pod ruku a tak vzniklo nádherně voňavé koření do polévek. Samozřejmě křížaly, které budu ještě dělat. Jsou neskutečně "žravé" - až přijdete ve čtvrtek na setkání, tak Vám dám ochutnat.
Začala jsem chodit s hůlkami a to je další věc, že nemám čas na dávání věcí na blogZamračený. Zatím mě to baví, než mi slezou nehty z palců u nohouPlačící.
Zapomněla jsem určit datum našeho sobotního babincePřekvapený - babinec bude 20.10.2012 od 14 hodin.
Čtvrtky platí. Už se na Vás těším, mám nové látky, snad bude hotový top swapu a určitě se ještě něco najdeMrkající.

Rok

29. září 2012 v 22:34 | Máca

Babinec

4. září 2012 v 20:05 | Máca
Děvčata, ano, babinec je 23.9.2012 od 14 hodin. A to z jediného prostého důvodu : budeme mít mimo Kadaňskou návštěvuPřekvapený. Tak se můžete těšit.

Rostou

29. července 2012 v 20:30 | Máca
Sobota začala moc krásně. Hned po ránu procházka po lese a takovýto úlovek Překvapený.
Odpoledne přišla Alenka s Mirkem a klukama a Jíra udělal video :Škoda jen, že jsme nějak nestihli kluky natočit i v bazénu. To by jste něco slyšeliUsmívající se.

Nový "šicí" stroj

23. července 2012 v 7:40 | Máca
Míša s Martinem vědí jaká já jsem sběratelkaPřekvapený. Že sbírám a sháním staré špulky a věci od šití. Tak mi chtěli udělat radost a přivezli mi z Prahy tento krásný kousek. Radost mi udělali obrovskou. Hned jsem ho očistila od nejhorších nečistot a naaranžovala k našemu šicímu centru. A nad ním visí práce Míši. Nějak mi to přišlo stylové. Stroj o Míši, quilt od Míši a ještě jsou tam i starodávné brýle po jejím dědečkovi. Moc hezké zákoutíUsmívající se. Teď jen musím někde zjistit jak se čistí a restauruje staré dřevo a starý stroj. Ale to je výzvaMrkající.
Míšo, Martine moc děkujiLíbající.

Tvoření v muzeu

21. dubna 2012 v 18:36 | Máca
Dnes jsem s Aničkou navštívila Muzeum v Domě Jiřího Popela z Lobkowicz v Chomutově, kde je Krušnohorská expozice. Aničku vidíte ve "starém pokojíku, kuchyni".Po prohlídce jsme tvořilyPřekvapený. Jednou do měsíce mají v Muzeu "Tvořivý den" a bylo to fajn. Stihly jsme udělat pokojíček pro panenku a ještě ušít i kabelku. Ale tu nemám vyfocenou. Anička si jí stihla domů vzít dřív, než jsem jí vyfotilaZamračený. A pokojíček se nám povedl. Pomáhala nám i ŠtěpánkaSmějící se. Moc hezký den.

Kluci na první návštěvě

28. listopadu 2011 v 19:53 | Máca
Adámek, Davídek a Filípek přijeli s rodiči na jejich první návštěvuUsmívající se. Jen Davídek se rozhlížel a ještě stihl i pít od maminky. Ostatní dva, o těch jsme vůbec nevěděli, celou návštěvu prospali Usmívající se. Kluci jsou strašně krásní a už teď je jasné, že každý je úplně jiný. To si ještě rodiče užijíPřekvapený.

Trojčátka jsou na světě

27. září 2011 v 14:16 | Máca
Hlásím, že jsem dnes obdržela od Alenky zprávu : Oznamujeme všem, že jsme přišli dobýt tento svět, sílu na to máme, protože jsme na to hned tři. Adámek - 1635g, Davídek - 1680g a Filípek - 1460g. Na cestu jsme se vydali úderem půlnoci, tak se na Vás všechny moc těšímeUsmívající se.
Zprávy jsou takové, že Alenka je na JIPu a kluci nevím, ale asi je dopékají. Hlavně, aby byli všichni zdraví a budeme se na ně všechny moc těšit.

Nabídka klubu od firmy Pfaff

5. dubna 2011 v 20:35 | Máca
Pan Haišman napsal toto psaní na "Dámu", ale myslím, že to patří všem patchworkářkám.

Milé dámy,

chtěl jsem Vám všem poděkovat za milou společnost na výstavě PPM. Doufám, že se Vám náš stánek líbil a že se brzy zase uvidíme. :-)Bohužel dost cestuji a tak nemohu být na Dámě častěji. Nicméně kdybyste kdykoli cokoli potřebovali. Můj kontakt je p.haisman@pfaff.cz tel: 602860555. Navíc je tu novinka. Abysme se o Vás mohli lépe starat. Máme pro Vás nový PFAFF, Husqvarna Viking, Madeira a Prym klub. Pokud vlastníte stroje PFAFF a Husqvarna Viking a to ať už staré nebo nové, nevájte mi zaslat Váš kontakt prostřednictvím emailu. Budu Vás pak moci lépe informovat o veškerých akcích, které pro Vás budeme připravovat. Navíc právě pro Vás budeme mít cenové bonusy na všechno zboží od naší firmy. :-) Tak se zatím mějte krásně a já se budu těšit na naše další setkání.

S pozdravem

Pavel Haišman
 
 

Reklama