Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Novinky

Nadílka

27. prosince 2012 v 12:21 | Máca
Vánoce jsou za námiUsmívající se. Anička pod stromečkem a s "nejhezčím dárečkem" Smějící se.

Vánoce 2012

24. prosince 2012 v 9:53 | Máca

"Pletená šála"

3. listopadu 2012 v 16:37 | Máca
Je podzim a já místo abych vzala hrábě a shrabala listí na zahradě, tak jsem je použila na pletení šályPřekvapený. Radka nám to na babinci ukázala a musím napsat, že to je velmi rychlé "pletení". Dokonce první šálu jsem pletla s Aničkou a tu to moc bavilo. Raduško, děkuji, další zabavení vnoučátekUsmívající se. A šála dopadla moc hezky.

houbařská sezona ?

17. října 2012 v 15:26 | Máca
Jen jsem si postěžovala taťkovi, že letos nemám žádné nasušené houby. A co myslíte? Hned šel na houby a přinesl mi celý košíkPřekvapený. Tak jsem celé odpoledne měla co dělatUsmívající se. A tady vidíte výsledek. Ještě jsem uvařila vepřové na houbách a bylo to výborné. Asi začnu "na stará kolena" jíst houbyMrkající.
Zítra (ve čtvrtek) se na Vás těším a pak v sobotu máme babinec.

Rašovické skály

10. října 2012 v 10:17 | Máca
Na obrázku vidíte to převýšení od řeky, které jsme zdolaly s "děvčaty" na podzimní procházce. Toto je vyhlídka z Rašovických skal na Klášterec nad Ohří. Počasí nám přálo i když na tomto místě strašlivě foukal vítr.

Podzim

9. října 2012 v 8:48 | Máca
Máme tady podzim. Já se nechystám k zimnímu spánku, ba naopakUsmívající se. Na blogu to vypadá, že vůbec nepracuji, nešiji a nežiji, ale opak je pravdou. Mám rozešitý swap. Chtěla bych ho dokončit co nejdříve, abych věděla, že na výstavu do Prahy už mám hotovo. Ale vůbec to nejde tak rychle jak bych si představovala. Tak snad to brzo dokončím.
Také jsem měla "sušící" období. Nasušila jsem co mi přišlo pod ruku a tak vzniklo nádherně voňavé koření do polévek. Samozřejmě křížaly, které budu ještě dělat. Jsou neskutečně "žravé" - až přijdete ve čtvrtek na setkání, tak Vám dám ochutnat.
Začala jsem chodit s hůlkami a to je další věc, že nemám čas na dávání věcí na blogZamračený. Zatím mě to baví, než mi slezou nehty z palců u nohouPlačící.
Zapomněla jsem určit datum našeho sobotního babincePřekvapený - babinec bude 20.10.2012 od 14 hodin.
Čtvrtky platí. Už se na Vás těším, mám nové látky, snad bude hotový top swapu a určitě se ještě něco najdeMrkající.

Rok

29. září 2012 v 22:34 | Máca

Babinec

4. září 2012 v 20:05 | Máca
Děvčata, ano, babinec je 23.9.2012 od 14 hodin. A to z jediného prostého důvodu : budeme mít mimo Kadaňskou návštěvuPřekvapený. Tak se můžete těšit.

Rostou

29. července 2012 v 20:30 | Máca
Sobota začala moc krásně. Hned po ránu procházka po lese a takovýto úlovek Překvapený.
Odpoledne přišla Alenka s Mirkem a klukama a Jíra udělal video :Škoda jen, že jsme nějak nestihli kluky natočit i v bazénu. To by jste něco slyšeliUsmívající se.

Nový "šicí" stroj

23. července 2012 v 7:40 | Máca
Míša s Martinem vědí jaká já jsem sběratelkaPřekvapený. Že sbírám a sháním staré špulky a věci od šití. Tak mi chtěli udělat radost a přivezli mi z Prahy tento krásný kousek. Radost mi udělali obrovskou. Hned jsem ho očistila od nejhorších nečistot a naaranžovala k našemu šicímu centru. A nad ním visí práce Míši. Nějak mi to přišlo stylové. Stroj o Míši, quilt od Míši a ještě jsou tam i starodávné brýle po jejím dědečkovi. Moc hezké zákoutíUsmívající se. Teď jen musím někde zjistit jak se čistí a restauruje staré dřevo a starý stroj. Ale to je výzvaMrkající.
Míšo, Martine moc děkujiLíbající.

Tvoření v muzeu

21. dubna 2012 v 18:36 | Máca
Dnes jsem s Aničkou navštívila Muzeum v Domě Jiřího Popela z Lobkowicz v Chomutově, kde je Krušnohorská expozice. Aničku vidíte ve "starém pokojíku, kuchyni".Po prohlídce jsme tvořilyPřekvapený. Jednou do měsíce mají v Muzeu "Tvořivý den" a bylo to fajn. Stihly jsme udělat pokojíček pro panenku a ještě ušít i kabelku. Ale tu nemám vyfocenou. Anička si jí stihla domů vzít dřív, než jsem jí vyfotilaZamračený. A pokojíček se nám povedl. Pomáhala nám i ŠtěpánkaSmějící se. Moc hezký den.

Kluci na první návštěvě

28. listopadu 2011 v 19:53 | Máca
Adámek, Davídek a Filípek přijeli s rodiči na jejich první návštěvuUsmívající se. Jen Davídek se rozhlížel a ještě stihl i pít od maminky. Ostatní dva, o těch jsme vůbec nevěděli, celou návštěvu prospali Usmívající se. Kluci jsou strašně krásní a už teď je jasné, že každý je úplně jiný. To si ještě rodiče užijíPřekvapený.

Trojčátka jsou na světě

27. září 2011 v 14:16 | Máca
Hlásím, že jsem dnes obdržela od Alenky zprávu : Oznamujeme všem, že jsme přišli dobýt tento svět, sílu na to máme, protože jsme na to hned tři. Adámek - 1635g, Davídek - 1680g a Filípek - 1460g. Na cestu jsme se vydali úderem půlnoci, tak se na Vás všechny moc těšímeUsmívající se.
Zprávy jsou takové, že Alenka je na JIPu a kluci nevím, ale asi je dopékají. Hlavně, aby byli všichni zdraví a budeme se na ně všechny moc těšit.

Nabídka klubu od firmy Pfaff

5. dubna 2011 v 20:35 | Máca
Pan Haišman napsal toto psaní na "Dámu", ale myslím, že to patří všem patchworkářkám.

Milé dámy,

chtěl jsem Vám všem poděkovat za milou společnost na výstavě PPM. Doufám, že se Vám náš stánek líbil a že se brzy zase uvidíme. :-)Bohužel dost cestuji a tak nemohu být na Dámě častěji. Nicméně kdybyste kdykoli cokoli potřebovali. Můj kontakt je p.haisman@pfaff.cz tel: 602860555. Navíc je tu novinka. Abysme se o Vás mohli lépe starat. Máme pro Vás nový PFAFF, Husqvarna Viking, Madeira a Prym klub. Pokud vlastníte stroje PFAFF a Husqvarna Viking a to ať už staré nebo nové, nevájte mi zaslat Váš kontakt prostřednictvím emailu. Budu Vás pak moci lépe informovat o veškerých akcích, které pro Vás budeme připravovat. Navíc právě pro Vás budeme mít cenové bonusy na všechno zboží od naší firmy. :-) Tak se zatím mějte krásně a já se budu těšit na naše další setkání.

S pozdravem

Pavel Haišman

Quilty pro Japonsko

27. března 2011 v 10:11 | Máca
Na včerejším setkání jsme probíraly, zda se zúčastníme humanitární akce "Quilty pro Japonsko". A protože Dětské oddělení nemocnice Kadaň (kam jsme chtěly naše poslední klubové vánoční deky darovat) nemůže z hygienických důvodů výtvory pověsit, tak jsme odsouhlasily, že je pošleme do Japonska. A ještě každá jednotlivě něco ušije a daruje na tuto akci. Kdo se chce ještě přidat může. Nahlašte mi, že mám od Vás očekávat Váš výrobek. Osobně to odvezu (poslední týden v dubnu) do Jablonce Evičce Brabcové, která zajistila přepravu do Japonska.
Více informací, které proběhly na diskusi "Dáma" :

Info pro české patchworkářky

Diskuse byla založena na základě výzvy šéfredaktorky japonského patchworkového časopisu Patchwork Tsushin Co.,Ltd paní Naomi Ichikawa. Budou moc rádi, když jim zašleme pohodlné patch deky pro lidi, kteří byli v Japonsku postiženi nedávnou přírodní katastrofou. Potřebují deky všech velikostí - pro děti i pro dospělé. Zde najdete potřebné informace, na jakou adresu v ČR deku/y poslat, do Japonska budou odeslány hromadně. Zaslání do Japonska bude sponzorovat Nadace Preciosa, její humanitární fond. Adresa pro zasílání v ČR: Eva Brabcová, Jezdecká 6, 466 05 Jablonec nad Nisou Uzávěrka odeslání: 30. dubna 2011 (nejpozději odeslat), pak bychom to první či druhý květnový týden mohli odeslat do Japonska.

Pozvánka

16. března 2011 v 9:24 | Máca


Tímto plakátkem nás paní Věruška pozvala na prezentaci quiltu který vyhrál cenu na výstavě ve Francii. Určitě bude mít ještě jiné věci na ukázku. Moc se na ní těším. Je to strašně pozitivně naladěný človíček a konečně poznáme i pana manžela, který Věrušce byl velikou oporou a rádcem při šití toho vítězného quiltu.

POZOR změna babince

9. března 2011 v 17:50 | Máca
Děvčata je mi to moc líto, ale z důvodu mé nemoci (která mě nechce opustit) , přesouvám termín naší schůzky na 26.3.2011. Sejdeme se ve 14 hodin a budeme šít tašku z mušlí, ale to už bylo napsáno u posledního babince. Snad se dám dohromady, musím. Takhle bych si letošní mezinárodní výstavu vůbec neužila.

Kurz "šití přes papír"

17. ledna 2011 v 7:44 | Máca
Zapomněla jsem k "babinci" napsat. Ve středu od 15 hodin udělám kurz - šití přes papír. Co potřebujete: šicí stroj, látečky, řezák, podložku, pravítko. Kdo přijde prosím, napište mi na email. Abych připravila dostatek všeho. Budu se těšit.

Fimo hmota II

12. ledna 2011 v 21:05 | Máca
Fimo
Miládka přišla na kafíčko a nedalo jí to aby nevyzkoušela tuto úžasnou hmotu. A takhle tvořila. Povedlo se jí to. Já jsem to jen upekla. Já jsem pracovala na "Mystery quiltu", ale ten už Vám neukáži - půjde na Mezinárodní výstavu do Prahy. Tak až po výstavě.

Obal na paličky

8. ledna 2011 v 8:55 | Máca
Obal na paličky
Pavlínka na přání Jindřišky (její budoucí tchýně) ušila tento obal. Je to velmi praktické vejde se tam 38 paliček.Totiž Jindřiška dělá také všechno. Pavlínka se má, že má tak šikovnou tchýni .
 
 

Reklama