Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Novinky

Quilty pro Japonsko

27. března 2011 v 10:11 | Máca
Na včerejším setkání jsme probíraly, zda se zúčastníme humanitární akce "Quilty pro Japonsko". A protože Dětské oddělení nemocnice Kadaň (kam jsme chtěly naše poslední klubové vánoční deky darovat) nemůže z hygienických důvodů výtvory pověsit, tak jsme odsouhlasily, že je pošleme do Japonska. A ještě každá jednotlivě něco ušije a daruje na tuto akci. Kdo se chce ještě přidat může. Nahlašte mi, že mám od Vás očekávat Váš výrobek. Osobně to odvezu (poslední týden v dubnu) do Jablonce Evičce Brabcové, která zajistila přepravu do Japonska.
Více informací, které proběhly na diskusi "Dáma" :

Info pro české patchworkářky

Diskuse byla založena na základě výzvy šéfredaktorky japonského patchworkového časopisu Patchwork Tsushin Co.,Ltd paní Naomi Ichikawa. Budou moc rádi, když jim zašleme pohodlné patch deky pro lidi, kteří byli v Japonsku postiženi nedávnou přírodní katastrofou. Potřebují deky všech velikostí - pro děti i pro dospělé. Zde najdete potřebné informace, na jakou adresu v ČR deku/y poslat, do Japonska budou odeslány hromadně. Zaslání do Japonska bude sponzorovat Nadace Preciosa, její humanitární fond. Adresa pro zasílání v ČR: Eva Brabcová, Jezdecká 6, 466 05 Jablonec nad Nisou Uzávěrka odeslání: 30. dubna 2011 (nejpozději odeslat), pak bychom to první či druhý květnový týden mohli odeslat do Japonska.

Pozvánka

16. března 2011 v 9:24 | Máca


Tímto plakátkem nás paní Věruška pozvala na prezentaci quiltu který vyhrál cenu na výstavě ve Francii. Určitě bude mít ještě jiné věci na ukázku. Moc se na ní těším. Je to strašně pozitivně naladěný človíček a konečně poznáme i pana manžela, který Věrušce byl velikou oporou a rádcem při šití toho vítězného quiltu.

POZOR změna babince

9. března 2011 v 17:50 | Máca
Děvčata je mi to moc líto, ale z důvodu mé nemoci (která mě nechce opustit) , přesouvám termín naší schůzky na 26.3.2011. Sejdeme se ve 14 hodin a budeme šít tašku z mušlí, ale to už bylo napsáno u posledního babince. Snad se dám dohromady, musím. Takhle bych si letošní mezinárodní výstavu vůbec neužila.

Kurz "šití přes papír"

17. ledna 2011 v 7:44 | Máca
Zapomněla jsem k "babinci" napsat. Ve středu od 15 hodin udělám kurz - šití přes papír. Co potřebujete: šicí stroj, látečky, řezák, podložku, pravítko. Kdo přijde prosím, napište mi na email. Abych připravila dostatek všeho. Budu se těšit.

Fimo hmota II

12. ledna 2011 v 21:05 | Máca
Fimo
Miládka přišla na kafíčko a nedalo jí to aby nevyzkoušela tuto úžasnou hmotu. A takhle tvořila. Povedlo se jí to. Já jsem to jen upekla. Já jsem pracovala na "Mystery quiltu", ale ten už Vám neukáži - půjde na Mezinárodní výstavu do Prahy. Tak až po výstavě.

Obal na paličky

8. ledna 2011 v 8:55 | Máca
Obal na paličky
Pavlínka na přání Jindřišky (její budoucí tchýně) ušila tento obal. Je to velmi praktické vejde se tam 38 paliček.Totiž Jindřiška dělá také všechno. Pavlínka se má, že má tak šikovnou tchýni .

Konec výstavy, konec roku

31. prosince 2010 v 11:38 | Máca
Dnes jsme sundaly naši Vánoční výstavu. Měla úspěch, máme moc krásné vzkazy v naší knize. To si na babinci počteme.
Naše klubové deky jsou připraveny na putování "někam". Prosím o návrhy, kam bychom mohly naše dvě klubové deky umístit. Na lednovém babinci to rozlosujeme. Tak čekám Vaše návrhy na emailu.

Všechno nejlepší do roku 2011. Hodně zdraví, štěstí a patchworkových nápadů. 

Z Liberce

8. října 2010 v 7:01 | Máca
S dcerou Pájou jsem si "dovolenou" náležitě užívala. Navštívila jsem jí v Liberci a vůbec jsme se nenudily. Daly jsme dohromady vrchní díl na dětskou deku. Na obrázku Pavlínka v "akci", já fotím.
Pavlínka v akci
Odvážela jsem domů "sendvič" dětské deky.
Co jsme ještě stihly? Navštívily jsme Severočeské muzeum v Liberci, které bylo založeno roku 1873. V současnosti patří muzeum k nejvýznamnějším institucím svého druhu v České republice a jeho sbírky jsou dobře známé odborníkům i v zahraničí.
Prošly jsme expozicí užitného umění, historickou, přírodovědeckou, archeologickou expozici. A co nás zaujalo (pobavilo) nejvíce byla výstava "Klenoty našich domácností". Tam jsme viděly jak si krášlili domácnosti naši rodiče a prarodiče. Třeba sisalové závěsy, tašky. Krabičky slepované ze sirek, špejlí, krabičky z pohlednic. Figurky z víček od piva a další a další. Tato výstava trvá do 17.10.2010.  

Les

4. září 2010 v 19:53 | Máca
Dnešní den jsem prožila náramně. Od rána krásná procházka po lese, samozřejmě spojená s houbařením. A toto byl můj největší úlovek :
Hřib mi udělal velikánskou radost a muchomůrky byly velmi fotogenické .

les
les

"Hlídací" babička

28. srpna 2010 v 10:12 | Máca
Anička s Lucinkou
Takhle jsem si užívala hlídání. Měla jsem tu dvě "kukačky". Malé Lucince se strašně líbily pastelky. Takhle jsem jí přistihla s fotoaparátem a myslím, že se fotka povedla. A Anička byla zlatá, koupila jsem jí knihu do které může malovat a šlo jí to moc dobře. Samozřejmě musely sedět na patchworkové dece. Jak jinak.

Čajové přebaly

3. srpna 2010 v 18:06 | Máca
Děvčata chtěla bych Vás poprosit o sbírání přebalů od čajů. Navštívila jsem náš Domov pro seniory a oni tam z tohoto materiálu dělají zajímavé věci. 
Jedna historka : Když jsem vyhlásila toto sbírání (poprvé), tak naše nejmenovaná kamarádka přinesla vylouhované čaje. Měla je hezky dané v dózičce. Ještě si prý u toho říkala : "Na co ta Máca chce vymáchané pytlíky". Takhle jsem se už dlouho nenasmála, když tu dózu vytáhla .
A aby jste věděly co sbírat :
čaje

Zámek Sychrov

19. července 2010 v 14:08 | Máca
S Pájou jsme si udělaly výlet. Navštívily jsme zámek Sychrov. Musím napsat, že je pěkný. Určitě stojí za prohlídku. Mají několik prohlídkových okruhů. Dokonce jsme byly i v trezoru, kde jsou vystaveny zlatnické práce pana Khynla, to je umělec který se narodil v Turnově (což je nedaleko). Stojí za prohlídku .
Sychrov

Pomoc Centrální Africe

7. července 2010 v 20:23 | Máca
Zapojte se do projektu na pomoc Centrální Africe, na zajištění vody a WC. Informace na stránkách
http://www.globalchange.me/Global_Quilt.html
Stačí zhotovit blok - libovolnou technikou - o rozměrech 12 x 12 inch, nebo 30,5 x 30,5 cm. Na zadní stranu bloku napište své jméno, adresu či mejl.Poslat či doručit blok do klubovny BPK Tychonova 12, Praha 6 do 31.července 2010
Shromážděné bloky budou společně zaslány do USA. Budou z nich ušity quilty a tyto budou vydraženy. Výtěžek dražby bude použit pro zlepšení zásobování vodou a stavbu WC v Centrální Africe.

Do 25.7. přineste své  hotové bloky ke mě a já je pošlu všechny dohromady do Prahy.
O prázdninách bude otevřená dílna každou středu od 15 hodin. Nejlépe se mi ozvěte, že přijdete (přijedete). 

Pozvánka na výstavu do Teplic

30. dubna 2010 v 8:32 | Máca
pozvánka

Jedeme na výstavu

8. dubna 2010 v 7:59 | Máca
Už mám cestovní horečku, balím, řeším co ještě sebou. A stejně určitě na něco zapomenu. Moc se na všechny kamarádky, přítelkyně těším. Jen mi držte palečky ať v pořádku přejedeme Prahu a na výstavě nashledanou !!! Určitě se můžete těšit na nějaké fotky a povídání , ale to nejdříve v pondělí. Tak pa pa  na výstavě

Výstava patchworku v Praze

4. dubna 2010 v 8:18 | Máca
Rok utekl jako voda a je tu patchworková mezinárodní výstava. Každý rok se prezentujeme našimi pracemi .Letos nemáme klubovou deku, ale pár z nás bude vystavovat své výtvory. Až bude po výstavě tak Vám ukáži, co jsem ušila já. Určitě se přijďte podívat. Stojí to za to.
4.PPM

Krokusy

25. března 2010 v 7:59 | Máca
Když jsem odjížděla do Liberce tak na záhonku byl ještě sníh, který jsme odhazovali na hromadu. A teď se tam vyklubal tento krasavec. Že by už doopravdy tu bylo jaro .
krokus

Uši ke kabelkám

19. ledna 2010 v 9:31 | Máca
Pavlínka ušila podle kupovaných uší tento prototyp. Vypadají velmi dobře. Jsou ušité z černé koženky. Ušije Vám také když budete mít zájem .

PF 2010

23. prosince 2009 v 5:36 | Máca

U Páji v Liberci

23. listopadu 2009 v 23:01 | Marcelka
Pája měla dva dny volna, tak jsem za ní jela. Nejen že jsem po dlouhé době viděla Liberec, ale také botanickou zahradu, kde právě kvetly orchideje.
 
 

Reklama