Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Novinky

Pozvánka

19. listopadu 2009 v 5:56 | Marcelka
Je to v Muzeu kde jsme letos také vystavovaly. Přijďte na vernisáž a můžem "poklábosit" u něčeho dobrého .

Patchwork v Kadani

16. října 2009 v 8:58 | Marcelka

Kapsář pro Aničku

27. července 2009 v 19:27 | Marcelka
Dnes jsem měla plodné odpoledne. Ušila jsem kapsář pro Aničku do školky.
Za zipem má vnitřní úložný prostor a z venku ještě 2x dvě kapsičky. Já vím, že jsem ostuda, měla jsem to spáchat patchworkově .

Moje deka až v Austrálii

3. května 2009 v 21:04 | Marcelka
Náš nejstarší syn Jiří, mě poprosil jestli bych nedarovala ušitou deku pro jeho syna Phoenixe který je v Sydney. Tuto deku jsem šila jako jednu z prvních (když jsme čekali první vnouče). Malému to na dece moc sluší .

Pomůžete i bez peněz

21. dubna 2009 v 15:05 | Marcelka
Sbírej toner

Výlet s Aničkou

18. dubna 2009 v 21:07 | Marcelka
I když bylo ošklivé počasí tak jsem vyrazily ve složení já, Zuzka (moje snacha) a Anička (vnučka) na výlet. První zastávka byla u Martiny (Mafinky) v Korunní, kde jsme vyfotily Mafinku s Akirou a jejich mladé králíčky.
Trošku poprchávalo, ale to nám vůbec nevadilo, jely jsme dál a dojely jsme na Horní hrad Hauenštejn. Celý jsme si ho prošly. Anička pomáhala se stavěním (nakládala kolečko cihlami). Prošly jsme překrásné arboretum a viděly zvláštní květenu.
To naše putování nekončilo. Ještě jsme dojely na Statek Bernard. Moc pěkné stavení a ještě hezčí dílny a dílničky. A samozřejmě dílnička s krámkem jak jinak než s patchworkem.
To naše dnešní putování nekončilo. Od rána jsme Aničce slibovaly, že pojede na koni. A to se nám povedlo kousek od Klášterce je Selský dvůr, kde se Anička dočkala a takhle jí to slušelo. Dokonce jí půjčili i jezdeckou čepici .

Malá čarodějka

2. března 2009 v 21:37 | Marcelka
Anička na maškarním bále za malou čarodějku. Mě se ta fotka tak líbí, že jsem jí musela přidat.

Kabelka pro Lucii

27. října 2008 v 18:22 | Marcelka
Už dlouhou dobu mě Lucie (dcera) bombarduje o ušití tašky. Tuto látku si přivezla z výletu po Praze, tak jsem měla i z čeho to ušít :-)). A když už jsem byla v tom šití tak k tomu má i taštičku na blbosti (za dlouhou čekací dobu).

Boutis

27. září 2008 v 17:56 | Marcelka
Ve Francii mě zaujala technika Boutis. Je to něco na způsob trapunta, ale trošku jinak. Při první volné chvilce jsem si sedla a musela to vyzkoušet.

A jak jinak, že jsem to i hned dokončila

A velmi zajímavě to vypadá pro sluníčku, nevycpané proužky jako by "zprůhlední"

Myslím, že se mi to docela i povedlo, co říkáte?
 
 

Reklama