Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Patchwork

Kouzelné dlaždice

27. května 2015 v 5:11 | Máca
Tato deka vznikla jako první patchworkové velké dílo Martiny M. z Kadaně. Poprosila mě, že chce svému příteli ušít něco k narozeninám. Tak jsme se na to vrhly a deku jsme zvládly úplně v rekordním čase. Na dokončovacích pracích se podílela i Sonička. Teď o víkednu jsme jí měly sebou u Sv.Jakuba v Žatci a byla obdivovánaPřekvapený.

Polštářky do obýváku

14. května 2015 v 5:47 | Máca
Dnes JE otevřená klubovna od 13 hodin.

Já nevím jak Vy, ale já mám někdy problém, že něco rozešiji a pak po prvním kousku to odložím a nechám svému osudu. To znamená leží to v šuplíku a čeká až to opět najdu a budu mít chuť to došít. No a tato práce je přesně tento problém Nerozhodný. Konečně, radši nepočítám po kolika letech, jsem sedla a za dva večery došila polštářky. V obýváku jsou nádherné. Mám v nich památku na Paříž (tam jsem koupila látku).

Deka s růžemi

7. května 2015 v 4:49 | Máca
Dnes BUDE OTEVŘENÁ KLUBOVNA.

Po dlouhé době jsem ušila deku. Je to poměrně velký kousek - 170 x 220cm. Patchworkově je velmi jednoduchá, ale vyřádila jsem se na prošívání. Můžete posoudit.

Polštářek s domečkem

6. května 2015 v 5:20 | Máca
Představuji Vám opět práci Renči. Má svůj rukopis prací. Alespoň já to poznám. Renča strašně ráda vyšívá detaily. Tady no tom domečku : srdíčko, okenice, kmen stromu, stromy.....
Jak jinak je to velmi povedené. Renantko jsi velmi šikovná.

Deka ze zbytků

5. května 2015 v 5:31 | Máca
Tuto krásnou velikánskou deku nám přivezla ukázat Renatka. Při focení ji drželi 3 lidičky. Tak si udělejte představu jak je veliká. Renatka to šila svým oblíbeným způsobem, samozřejmě ze zbytků - po blocích, které hned prošije a pak je sešije proužkama do celku.

Moje práce III

16. dubna 2015 v 5:15 | Máca
Dnes ve čtvrtek BUDE otevřená klubovna.Poslední moje práce kterou jsem poslala, byla "Bílá stuha". Tento projekt vznikl v Německu a já jsem se do něj přihlásila. Takhle ten quilt dopadl a na další fotce visí s dalšími českými pracemi.

Moje práce II

15. dubna 2015 v 5:05 | Máca
Do Prahy na výstavu jsem poslala i můj poslední výtvor. Na tom jsem se doopravdy vyřádila. Vstupní otvor jsem vyfotila u řeky v Kadani a přenesla do této práce. Stromkovou fuchsii a keříky této překrásné květiny jsem musela přidat a vznikla tato práce. Na obrázku detail květin. Na Fléru je kurz jak fuchsie ušít.

Moje práce

14. dubna 2015 v 5:20 | Máca
O tomto víkendu proběhla mezinárodní výstava patchworku v Praze. Já jsem na tuto akci ušila několik věcí. Tady je jedna z nich :

Budou velikonoce

19. března 2015 v 5:29 | Máca
Takhle se připravuje na Velikonoce naše Sonička.

Rozešito

25. února 2015 v 5:20 | Máca
Mezi účtováním a oslavováním jsem začala šít. Vytáhla jsem "opět" jednoho kostlivce (Gisela by řekla ufo)Smějící se s tím, že ho snad někdy dodělám. Tak uvidíme.....

Ve čtvrtek BUDE otevřená klubovna od 13 hodin. Přišly nové látky (ještě jsem je nestihla vybalit). Možná by jsme mohly vybalit "klubíčka" a připojit se k akci "Upleť čtverec". https://upletctverec.wordpress.com/ Vlny a jehlic tady mám dostUsmívající se.

Šité velikonoce

24. února 2015 v 5:54 | Máca
Veselé velikonoční dekorace ušila Sonička S.

Obal na telefon

23. února 2015 v 5:04 | Máca
Soničce jsem ukázala tento "Indiánský" vzor a to by nebyla Sonička aby to hned nezkusila. Jsou to nezkutečně maličké kousky (nic nevyhodí, všechno se může hodit), z kterých ušije něco a tady obal na telefon.

Dárek pro Miládku

13. února 2015 v 5:18 | Máca
Že ve čtvrtek v klubovně došijeme pro Miládku dárek k svátku, jsem vůbec neočekávala. Sonička přinesla polotovary, s tím, že ten dárek nestihla došít. Nejdřív jsem jí nabídla, že přišiju na mém stroji vnitřek květiny. Pak ten květináč byl takový smutný, že jsem šla vyšít "bordurku" a nakonec ještě přišít okolek a pak jen došít v ruce. No měly jsme to o fous Mrkající. Sonička šla Miládku zdržet na schodišti a já došívala okolek a tady je výsledek. Moc hezky to Sonička vymyslela Usmívající se. Miládka byla moc ráda.

Tašky a taštičky

10. února 2015 v 5:46 | Máca
Polotovary, které jsem měla připravené, jsem o víkendu dodělala na tašky a taštičky. Z práce jsem měla radost. Teď bych zase mohla dodělat nějakého většího "kostlivce". No uvidíme, jak na tom budu s časem.

Moje sobotní práce

9. února 2015 v 5:37 | Máca
Tyto kuchyňské košíčky jsou fajn. Už jsem je šila v několika variantách. Tentokrát uvnitř není látka, ale omyvatelný materiál. Do kuchyně se to lépe hodí. No a samozřejmě ještě polepená plechovka na ubrousky.

Rozdělaná práce

5. února 2015 v 5:29 | Máca
V kanceláři i doma nevím co dřív a abych se trošku zklidnila (tím pádem toho víc udělám) jsem si pro radost sedla k šicímu stroji a ušila jsem si polotovary na taštičky. To jsem zvědavá kdy je dodělám, nebo jestli si budu šít zase jen tak pro radostUsmívající se.

Dnes JE otevřená klubovna od 13 hodin.

Kočky

3. února 2015 v 5:37 | Máca
Sonička přinesla další kočky k prodeji. Jsou krásné, tak snad si brzo své kupce najdou.

Tulipány

1. února 2015 v 5:44 | Máca
Tyhle krásné tulipány přinesla do klubovny Hedvika. Venku je sníh a u nás jsou tulipányUsmívající se. Nechápu jak Hedvika může na mateřské ještě tvořit. Asi si to umí zařídit. Mám z ní radost, protože je málo mladých žen, které by se nějakému tvořivému koníčku věnovaly.

Deka Renči

14. ledna 2015 v 5:14 | Máca
Moc mě mrzí že se Renča odstěhovala do Plzně. Ale nezahálí ani v Plzni. Už má kolem sebe "děvčata" s kterými se pravidelně schází. Děvčata hezké šití.....

Tento čtvrtek NENÍ otevřená klubovna !!!!!!

Bargello

19. prosince 2014 v 5:26 | Máca
Včera do klubovny přijela Maruška z Chomutova a přivezla ukázat co šily se Štěpánkou na kurzu. Bargello se jí moc povedlo.
 
 

Reklama