Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Patchwork

Další šití

20. května 2014 v 5:46 | Máca
Pavlínka byla na víkend doma a náležitě jsme si to užilyMrkající. V sobotu jsme si udělaly výlet do Karlových Varů, počasí nám přálo (nepršelo) a na zpáteční cestě jsem se zastavily u Drahušek ve Velichově. Pavlínka spadla ze schodů a teď ještě nevíme aby z toho pádu ještě něco nebyloNerozhodný. No uvidíme. Chci Vám ukázat co jsem společně začaly šít, teda Pavlínka řezala, žehlila a já jen seděla u stroje a šila. Už to musím jen došítUsmívající se. Ještě, že jsem nevyfotila celou klubovnu, to by jste něco viděliPřekvapený. Myslím ten pracovní nepořádekUsmívající se. A tady je to šití :

Červený šíp

19. května 2014 v 15:24 | Máca
Tohle bylo hezké šití Mrkající. Jak řezání, šití tak i prošívání. Při prošívání jsem se náležitě vyřádila. Dvě hodiny jsem kreslila vzor na prošívací papír a pak už jen prošívala a prošívalaUsmívající se. Vyfotila jsem i jak jsem začala papír odtrhávat. Deka je veliká metr krát metr. A je toUsmívající se.

Něco málo šití

15. května 2014 v 5:44 | Máca
Konečně jsem něco málo ušila Usmívající se. Po hodně dlouhé době jsem řezala podle "klínového pravítka na kruhy". Do košíčku jsem použila "penefol" . To je materiál velmi pevný a hlavně jsem vyzkoušela, že při praní se ani nehne a stále si drží svůj tvar. Já jsem ho už použila do kosmetické taštičky a Pavlínka dokonce do velké kabely. Snad už budu mít čas a chuť opět něco šít.

Velikonoce

20. dubna 2014 v 5:43 | Máca
Velikonoce můžou přijít, alespoň u Štěpánky, která všechny tyto dečky ušilaMrkající.

Co letos vystavuji v Praze

5. dubna 2014 v 5:29 | Máca
Konečně můžu ukázat co jsem ušila na výstavu do Prahy. Růžovou oboustrannou deku jsem měla rozešitou několik letPřekvapený. Teprve až letos jsem sehnala krásné růžové látečky a tuhle práci jsem mohla dokončit. Druhá práce mě moc bavila. Vyšívala jsem na cestě do Francie a dílečky šité v ruce jsem si přivezla z lázeňského pobytu v Piešťanech. Vyřádila jsem se i na prošívání, moc mě to bavilo. A tady jsou ty moje výtvory :

Quilt od Soničky

3. dubna 2014 v 5:54 | Máca
Tento úžasně propracovaný quilt, jsem dostala k narozeninám od Soničky. Nemohla jsem ho ukázat dřív, protože jsem ho poslala na výstavu do Prahy (Sonička si to zaslouží). Jestli ho chcete vidět, tak musíte přijet do Prahy na mezinárodní výstavuUsmívající se.
Tento čtvrtek NEBUDE otevřená klubovna.

Deka na zakázku

20. března 2014 v 7:23 | Máca
Tahle deka vznikla za čtyři dnyPřekvapený. Kdyby mi to někdo řekl, že chce ušít deku v takovémto "šibeničním" termínu, tak do toho vůbec nejdu. Ale tohle šití moc hezky sedlo. Všechno vycházelo - všechny látky jsem měla v obchůdku - dcera Pavlínka přijela na prodloužený víkend do Kadaně - a chuť šít byla veliká. Tak vznikla za velké pomoci Pavlínky deka, která je veliká 150 x 180cm. Snad udělá paní, pro kterou je určena radost.

Dnes je otevřená KLUBOVNA od 13 hodin.

Velikonoční dečka

16. března 2014 v 7:34 | Máca
Takhle krásně ušila "velikonoční" dečku Hanka z Rumburku. Absolvovala u mě na tuto techniku kurz. Tento výtvor mě poslala vyfocený, abych viděla jak jí to krásně jde. Haničko, ta se Ti moc povedla, jsi šikulkaLíbající.

Velikonoční vajíčka

15. března 2014 v 5:31 | Máca
Po hodně dlouhé době jsem opět vyzkoušela techniku "nešitý patchwork". Vajíčko s kuřátkem přinesla Hedvika. Je to nějaká hmota vylitá do formičky a pak namalovaná. Vypadá to moc hezky. Hedvika je šikovná.

Dětská deka

14. března 2014 v 5:21 | Máca
Sonička vůbec nezahálíUsmívající se. S touto dětskou dekou si pěkně vyhraje. Už teď má na ní moc hezké detaily a až bude dodělaná, to asi teprve budeme koukatPřekvapený.

Tulipánová zástěra

6. března 2014 v 6:10 | Máca
Už mám přípravu na jaroUsmívající se. Alespoň tato nová látka s krásnými tulipány mi ho alespoň na chvilku přivodila. Ušila jsem si z ní zatím jen zaástěru, ale už mám v hlavě nápad, že by to chtělo ještě alespoň ubrusNerozhodný. Ten střih je úžasný, na všechny velikostiPřekvapený. Je to pouze čtverec s přehnutým dílkem vepředu a tkanice na zavázání se dělají na každou velikost jinamUsmívající se. A je toMrkající.

Polštářek pro Světlanku

4. března 2014 v 5:54 | Máca
Sonička své dceři Světlance ještě ušila k veké dece polštářek. Strávila na něm spoustu času , hezky ho prošila, tak snad se bude líbit.

Dárek patchworkové bloky

17. února 2014 v 5:15 | Máca
Včera jsem se rozepsala o patchworkových blocích - dárku, ale fotku jsem nedalaZamračený. Tak napravujiUsmívající se. Ještě dodatek - až z Liberce přišel také jeden blokPřekvapený. Ostatní platí. Všem, které pro mě šily, ještě jednou moc děkujiLíbající. Holky moje, moc jste mě překvapily, ale moc mile. Teď už jen ušít tu deku. Jo a Vaše vzkazy byly úžasnéMrkající.

Polštářky do předsíně

14. února 2014 v 6:09 | Máca
Ještě jsem spíchla polštářky na sezeníUsmívající se, to abych měla předsíň v jednom designu.

Valentýn

13. února 2014 v 6:44 | Máca
Jsem připravená na svátek sv.ValentýnaUsmívající se. Malé polštářky jsou z fleece, kde krásní andělíčkové už byli utkaní.

Dečka k obrázku

12. února 2014 v 6:55 | Máca
Když jsem pověsila "obrázek" se švadlenkou, tak jsem zjistila, že jen ten obrázek je máloZamračený. Vzala jsem látky a vznikla tahle úplně jednoduchá dečka. Teď je ta předsíň pěknáMrkající.
Ve čtvrtek je otevřená klubovna.

Šití pro radost

11. února 2014 v 6:49 | Máca
Mezi vším účetnictvím jsem si ušila drobnost. Vyšívací stroj vyšil "redwork" a já jsem to dokončila takhlePřekvapený. Zařádila jsem si na prošívání a konečně jsem použila malé ozdůbky, které mám doma už hodně dlouho. Obrázek Vás přivítá u vchodu až ke mě půjdete na babinecUsmívající se.

Obal na "něco"

9. února 2014 v 7:02 | Máca
Moje malinkaté šitíMrkající. Zůstaly mi úplně malinkaté kousky z projektu, který jsem šila na Mezinárodní výstavu do Prahy a bylo mi jich líto vyhoditPřekvapený. Toto jsem už šila a to hóódně dávno. No nic, vrhla jsem se na to. Na látku jsem přilepila kousky, pokryla rozpustnou folií, prošila (jen stehem co je na stroji), překreslila střih, celé obšila, vyšila otvor a celé hodila do vody. Folie se rozpustila, nechala uschnout. Pak jen obstřihnout a vyfotit a je toSmějící se.

Svatební dar

28. ledna 2014 v 12:10 | Máca
Irenka z Českých Budějovic mi poslala fotografii deky kterou ušila. Byl to svatební dar (nevěstu vidíte na obrázkuUsmívající se). Dece i nevěstě to slušíMrkající. Stihla jí ušít úplně v šibeničním termínu, ale je nádherná. Irenko jsi šikulka. Moc se těším, že se uvidíme na výstavě v Praze. Tuším, že ta noha na fotografii je TváSmějící se.

Hajánek

27. ledna 2014 v 7:00 | Máca
Sonička je prababička (to je hrozné). Pro své pravnouče ušila tohoto "Hajánka". Prý aby s ním vyrůstal Usmívající se.
Ve čtvrtek je otevřená klubovna. Jsou nové nádherné látkyPřekvapený.
 
 

Reklama