Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Výlety za patchworkem

Francie v roce 2016

30. října 2016 v 4:44 | Máca
Všechny po dlouhé době zdravím. Co všechno se za tu dobu stalo ? Hodně. Dnes začnu výletem za patchworkem do Francie. Letos jsme jely ve složení Pavlínka, Štěpánka a Zdenka (maminka Štěpánky). Užily jsme si to náramně a teď pár fotek :
Toto byla síla. Paní Aniie Agius toto veledílo šije od roku 2006 do dnes a šije pořád. Zatím je to veliké 1245 x 300 cm. Podle prstu vidíte velikost dílku.Obrázky se mi nějak pomotaly. Snad si to dáte dohromady.

Francie 3

1. října 2015 v 4:22 | Máca
Dnes ve čtvrtek bude otevřená klubovna od 13 hodin.


Výstava ve Francii 2

23. září 2015 v 5:21 | Máca

Výstava ve Francii

22. září 2015 v 8:14 | Máca
Letos jsme poprvé vzala Jíru(manžela) do Francie na 21. ročník mezinárodní výstavy. Jak to dopadlo ? No, natáčel a fotil. V Alsasku se mu moc líbilo a doufám, že ho tam opět někdy dostanuUsmívající se.

Tady se můžete podívat na videa (ještě to není všechno). natočil 3 hodiny filmu a teď to postupně zpracovává. Tak ochutnávka z výstav :

Londýn 2015 III.

14. března 2015 v 5:13 | Máca
Fotografická ochutnávka z Londýna :

Londýn 2015 II.

12. března 2015 v 5:02 | Máca
Na výstavě v Londýně jsme se dokonce zúčastnily několika akcí. Teď Vám ukáži jak jsme za "plotem" upletly a uháčkovaly několik květin. Pro nás to byl odpočinek a pro místní jsme byly jako zjeveníPřekvapený, sedly jsme a začaly pracovat a za necelou hodinku po nás zůstala udělaná práce Usmívající se.

Londýn 2015

11. března 2015 v 5:05 | Máca
Ve složení Klárka, Evička, Pavlínka a já jsme vyrazily na výstavu The Knitting, Stitching show do Londýna.
Evička fotí Usmívající se. Londýn a krásné počasí jsme si užily.

Ve čtvrtek JE - OTEVŘENÁ klubovna.

Výlet do textilního muzea

31. října 2014 v 5:43 | Máca
Minulý víkend jsem se rozjela na tuto akci do Hohensteinu. Počasí bylo úplně krásné, cesta byla velmi příjemná. Textilní muzeum bylo plné krásných starých strojů a nástrojů na textil. Bylo rozhodně na co koukat. V muzeu byla výstava patchworku, která se nesměla fotit. To vůbec nevadilo, protože exponáty byly hezké. Poslední fotografie je z prodejní části výstavy. Moc hezká sobotaUsmívající se.

Francie 2014

25. září 2014 v 9:20 | Máca
Ve Francii se opět jako každý rok konala mezinárodní výstava Patchworku. Letos měla téma: Art Quilt. A výstavní exponáty byly opravdu krásné. My jsme se na tento výlet dlouho chystaly ve složení Máca, Pavlínka, Soňa, Gisela a Drahuška (text jsem vytvořila letos já). Výstava nás za to úsilí odměnila svou krásou. Expozice byly umístěné v místních kostelích, museích, divadlech a ostatních vhodných prostorách, které tomu všemu dodávaly kouzlo a dotvářely ráz krajiny jednotlivých vesniček. Počasí se vydařilo, bylo pěkně, teplo, ne horko. Pršelo až na zpáteční cestě a to tak, že hodně, a hlavně celou cestu. Vrátily jsme se sice unavené, ale plné dojmů, nových plánů a inspirací. Celkové výsledné hodnocení: jednička s hvězdičkou!
pár fotek : celá naše skupina výletnic, náš pronajatý domeček na ubytování (majitel je vinař, tak proto ty stroje) a alespoň jedna fotka vystavených exponátů, to nebyl art ale klasika a nádhernáDnes JE otevřená klubovna od 14 hodin. Můžete se přijít podívat na fotky co Pavlínka nafotila, je na co se koukatUsmívající se.

Sobotní výlet

6. října 2013 v 20:00 | Máca
Na sobotu v předpovědi počasí bylo, že v Gröbern nebude pršet a bude 17 stupňů. Napsala jsem paní Ortrud, jestli můžu u nich vystavit 13 quiltů. Napsala, že ano. To rozhodlo. Připravila jsem kolekci quiltů Pfaff clubu "Zelenomodrý svět" na cestování Usmívající se a v sobotu vyrazila.
Počasí bylo doopravdy úplně ukázkové. Naše práce se v Německu líbily a moc jim to na "dvoře" slušelo. Kdo neznáte tento patchworkový obchod, tak jejich stránky : www.patchworkversand.com - obchod a www.patchworkversand.de - domácí. 2x do roka pořádají výstavu s nákupy a pohoštěním. Vezla jsem můj oblíbený jablkový koláč. Měla jsem radost, jen se po něm zaprášiloUsmívající se, chutnal i v NěmeckuUsmívající se. Ochutnala jsme i jejich výbornou dýňovou polévku (vaří jí pokaždé na podzim) a nemá chybu. Dozvěděla jsem se, že mají 15-té výročí založení firmy. Tak to je pěkné. Na patchworkových dekách se sedělo úplně krásně a že jich bylo po celém prostoru i v zahradě dostatek. Vyfotila jsem i polstrování na traktoruPřekvapený. No kdo to má?

A teď pár fotografií. bez komentářeUsmívající se :

Výstava ve Francii

18. září 2013 v 8:25 | Máca
Zájezd do Francie se povedl po všech směrech. Bylo vše perfektně naplánováno, za to díky Janě Haklové, která tam dokonce vystavovala. Se zastávkami v muzeu textilu a obchodu na patchwork v Heidelbergu. Měly jsme výborného řidiče, spolehlivý, přesný, ohleduplný. Jela nás celá výprava se začátkem v Praze, kde nastoupily Alenka, Jitka, Martička, Stáňa a hlavně Pavlínka, moje dcera. My dvě, já a Drahuška, která jela jako náhradnice místo Gisely z Německa jsme se přidaly v Plzni. Alsasko je nádherný kraj, malebné vesničky, hrázděné domky, všude okenice, samé květiny v truhlících na ozdobu. Málo deště, hodně slunce, vinařský kraj. Cíl naší cesty byla mezinárodní výstava Patchworku, Výstavy se konaly v kostelích, divadle, muzeu, celkem jich bylo 21. Byl to téměř nadlidský výkon, všechno zvládnout za tři dny. Dopravu mezi jednotlivými městečky zajišťovaly autobusy zcela zdarma. Všechno jsme projely, prochodily, prohlédly. Bolest nohou přehlušil nádherný pocit, zážitek z výstavy. Všude jsme potkávaly patchworkové nadšenkyně, poznávací znamení byly šité tašky a že jich bylo! Výstava Jany Haklové byla úžasná, na téma Mosty. Lidé se u jejích quiltů zastavovali, diskutovali, poznávali, Jano blahopřeji! A my máme nové přítelkyně, patchwotkářky.

Výlet do Německa

20. srpna 2013 v 12:33 | Máca
V sobotu ve složení Drahuška, Sonička a já jsme vyrazily směr Německo. (Miládka byla omluvena). Byly jsme pozvány na setkání patchworkářek. Počasí nám vyšlo úplně předpisově a setkání také. Byla moc hezká atmosféra. Konstatovala jsem, že je úplně jedno jak mluvíme (jakým jazykem), ale rozumíme si velmi dobře. To je jasné, máme společný zájem a to je šití.
Gisela měla moc hezky připravené pohoštění. Našila podkafíčka a muchomůrky a to všechno naaranžovala na stoly. Bylo to moc milé. Dokonce došlo i na pána co hrál na harmoniku a samozřejmě na zpívání. Ten byl tak potěšen, že jsme zpívaly, že se snažil hrát české písničky. No užily jsme si to a pan harmonikář asi také.
Udělala jsem přítomným mini kurz na recyklaci pet víček. Materiály a pomůcky jsem vezla sebou, tak si každá odnášela ze setkání, kromě podkafíčka i jehelníček.

Výlet se zdařil, už plánujeme další setkání.

Francie 2012

19. září 2012 v 20:38 | Máca
Už několikátý rok v tuto dobu jezdím na výstavu patchworku ve Francii. Letos se nás "českých patchworkářek" sjelo doopravdy hodně. Toto je jen skupinka, kterou dala dohromady Jana Haklová. Jinak přijela děvčata až z Moravy. Na vidění toho bylo doopravdy hodně. 22 výstavních prostor - to není malé číslo. Konstatovaly jsme, že za dva dny se to nedá zvládnoutZamračený. Česká republika vystavovala v Sainte-Croix-Aux-Mines a bylo to moc hezké. Počasí nám vyšlo úplně parádně a dokonce jsme stihly i výlet, ale to snad napíši někdy jindy. Nebo Vám vše povím zítra, nebo v neděli na setkání.
Těším se na VásLíbající.

Jiřetín 2012

29. srpna 2012 v 20:32 | Máca
Už je to více jak týden a já nejsem schopná nic dát na blog. Kdo je v očekáváníUsmívající se, tak se snad dočká. Dnes už třetí pokus udělat reportáž o tom, co se v Jiřetíně pod Jedlovou týden dělo. První jsem nějakým nedopatřením vymazalaKřičící. Při druhém pokusu se mi zasekla klávesnice Křičící. Tak snad dnes......
Celou akci organizovala Pavlína Šafusová (http://www.ceskakrajka.cz/). A že se jí to náramně povedlo, to se musí uznat. Ubytování a stravování výborné, zákusky a koláčky v místní cukrárně a pekárně neměly chybuUsmívající se. Celkem nás bylo 48 "děvčat různě postižených" - patchworkem, pedigem, paličkováním, korálkováním, drátováním.....
Já jsem samozřejmě nesměla chybět u patchworku. Půlku týdne jsem si šila, chodila po výletech kolem Jiřetína a užívala si hezkého počasí a příjemných "holek" u nás v patchworkárně.
Pavla Goldbergová, která lektorovala, učila "děvčata" šít padací kostky. A takhle se Monice povedlyPřekvapený. Druhou práci jsem si nějak nevyfotilaNerozhodný.
Děvčata při kurzu aplikace. A hotová růže - jedna ze šesti dodělaných.
Paní Lída se svou patchworkovou prvotinou. Moc jí přeju, aby jí patchwork chytil.
Máca s Hankou ukazují svou ušitou tašku. A že se jim povedla, to je jasné.
Vidíte, že jsme doopravdy šily a užívaly si. I v ostatních dílnách se nenudily a hezky pracovaly. Svou práci jsme i prezentovaly v sobotu na trzích. Ale to by bylo na další reportáž.
Grobern 26.5.2012

27. května 2012 v 12:03 | Máca
Každoročně (nejlépe dvakrát) jezdíme na patchworkový výlet do Grobern. Kdo tam byl tak ví o čem píši. Odpočineme si v krásném prostředí patchorkového obchodu paní Ortrud Krüger www.patchworkversand.de.Letos se povedla moc dobrá parta. A výlet jsme si náležitě užily. Dokonce jsme se stihly podívat i do nedaleké Míšně a to byla závěrečná tečka našeho výletu. Určitě pojedeme i na podzimní setkáníUsmívající se.
A ještě obrázek z Míšně :

Setkání v Praze

4. března 2012 v 8:35 | Máca
Výlet na setkání BPK se mi doopravdy vydařil. Jela jsem tam jen abych předala deku na výstavu, ale nakonec to byl moc povedený den. Setkala jsem se s děvčaty, které jsem neviděla skoro rok a měly jsme o čem povídat. A s Pavlínkou (dcerou) a Míšou (kamarádkou) jsme dokonce navštívily patchworkový obchod Bellus a ještě další obchody s látečkami Usmívající se. Domů jsem jela s novými jehelníčky (ty Vám budu ukazovat postupně) a samozřejmě jsem si musela koupit i nějaký "hadřík". Ne na sebe Zamračený, ale na šití Smějící se (jak jinak). V Bellusu jsem byla poprvé od jejich přestěhování a musím napsat, že mají doopravdy moc krásné prostory a dokonce se to dá pěkně najít i autem. Jen to parkování. Ale to už je problém úplně všude.

Francie

22. září 2011 v 17:10 | Máca
Na letošní výlet za patchworkem do Francie jsme vyjely v tomto složení (vidíte na fotografii). Některá "děvčata" s námi byla letos poprvé. Ale to vůbec nevadilo parta jsme byla dobrá a srandy jsme užily dost. Hlavně bylo na co koukat. 21 výstavních prostorů - to už je až dost. Skoro jsme to nestihly ani projít.
Na druhém obrázku vidíte paní Martine Apaolaza, která se se mnou nechala vyfotitPřekvapený. Její malé obrázky mě úplně dostaly. To bylo tak něco kouzelného, že hned nám ten den začal tak krásně i když venku se schylovalo k dešti. Obdivovaly jsme její detaily na každém obrázku, nevydržely jsme a musely jsme si u ní koupit pohlednice a napsat jí do knihy. Má úžasného manžela (toho jsem nevyfotila Zamračený) a při zapisování do knihy nám to opakoval v češtiněSmějící se. To bylo také kouzelnéUsmívající se. Pavlínka přeložila co tam paní Martine měla u obrázků napsané : Mezi městem a vesnicí, v poetickém světě, kde se můžeme nechat inspirovat v centru města nebo v obchůdkách, kde staré reklamní panely byly tak krásné... Někdy na sladkém a klidném venkově, kde žijí obyčejní lidé, zahrady jsou plné květin a zeleniny, kde volně pobíhá drobné zvířectvo, ale i domácí zvířata. Malé panely vyšívané i aplikované. Zkoušíme zavát iluzi malby a stojíme před úkolem, jak vzdorovat obtížím, které provází provedení některých vyšívaných detailů.

Birmingham 2011 IV.

23. srpna 2011 v 6:54 | Máca
Naše domečková deka málem s námi nejela. Ale to bych nesměla být já s nápadem jí vystavit i v Birminghamu. Já jí jenom odvezla a holky organizovaly prostory a vše kolem. Když jsme přijely na výstaviště, tak nás pan ředitel výstavy přivítal a hned chtěl vidět "big quilt". Byl nadšený a hned nám šel ukázat prostory kde naší velikánskou deku pověsíme. A na fotografii vidíte už pověšenou deku a z leva Janu Haklovou, pak mě, Pavlu Smetanovou (moje dcera) a Danuši Březinovou (to je hlava, která toto šití celé dala dohromady). Tady jsme po 18 hodinách cesty autem a po 3 hodinách věšení výstavních exponátů. Už jsme toho měly dost, ale zvládly jsme to a byly jsme velmi spokojené když se všechno co jsme pověsily líbilo. Určitě se v patchworkových časopisech ještě o Českých patchworkářkách dočteme.

Birmingham 2011 I.

12. srpna 2011 v 16:51 | Máca
Malinkatá ochutnávka, na co se tu musíme každý den koukat. Až uvidíte tu nádheru, tak budete závidět, ale hodně fotím, tak potom se můžete podívat. Počasí máme pěkné, anglické, prší Usmívající se. Domečková deka má velký úspěch a dostala velmi krásné místo. Včera jsem byla svědkem toho, jak Japonky obdivovaly a četly si co jsme vlastně vyrobily, nejvíc je udivilo, že to vzešlo z České Republiky. Užíváme si to tady, ale více informací až přijedu.

Grobern 11.6.2011

12. června 2011 v 8:53 | Máca


Výlet do Grobern za patchworkem se nám vydařil. Krásné počasí nás přivítalo v Německu a celou dobu se na nás usmívalo sluníčko . Dokonce jsme se stihli podívat i do Míšně (psané česky). Martin udělal itinerář kudy pojedeme. Zjistil, že po dálnici by jsme jeli o 60km víc. Tak jsme jeli krásnými, čistými, upravenými vesničkami. Bylo na co koukat (teda já koukala na silnici ). Je zajímavé, že letos nebyl žádný "umleitung". Dokonce před námi někdo přijel na kolech a přivezl si i látky . Výstavu i nakupování jsme přežili ve zdraví. A svačinka v zahradě s patchworkem byla velmi příjemná. Tak snad nám to vyjde na podzim a pojedeme znovu.
 
 

Reklama