Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Výstavy

10.PPM - Věra Skočková

5. dubna 2016 v 22:11 | Máca
Ochutnávka z výstavy :

Výstava v Praze

24. března 2016 v 4:55 | Máca

Zvole 2015

31. prosince 2015 v 4:01 | Máca
Ve Zvoli 20.12.2015 končila výstava. Letos to byl 10-tý ročník výstavy. Z Kadaně jsme tam posílaly 3 práce do soutěže. Vůbec jsme neuspěly špatně. Získaly jsme 2., 7. a 10. místo.
Tady Vám ukazuji poslané práce :

Výstava ve Zvoli

9. prosince 2015 v 5:29 | Máca

Výstava v Jirkově

18. listopadu 2015 v 17:22 | Máca
17. listopadu byla zahájena výstava Miri Machaňové a Marti Gočové v Galerii Jirkov. Výstava má název "Patchworkové kouzlení" a kouzelná doopravdy je. Alespoň já jsem jí tak viděla. Strašně krásná aranžmá a zajímavé výrobky. Výstava potrvá do 31.12.2015 určitě stojí za zhlédnutí.
Autorky na fotografii:


Ve čtvrtek BUDE otevřená klubovna od 13 hodin.

Výstava Jany Kapsové v Nečtinách

10. listopadu 2015 v 5:54 | Máca
V sobotu 7.11.2015 měla Jana Kapsová vernisáž své výstavy v Nečtinách. Když v Plzni řekla, že bude vystavovat, tak jsem jí slíbila, že se přijedeme z Kadaně podívat. Nakonec mě mrzelo, že jsme byly jediné patchworkářky, které na vernisáž přijely. Janička byla úžasná a svou výstavu si užívala.
Jsou tam i "sněhové vločky". Konečně jsem je viděla všechny pohromadě Mrkající.

Výstava v Plzni

21. října 2015 v 5:56 | Máca
Minulý týden jsme jely na výlet do Plzně na výstavu patchworku. Sešly jsme se tam s patchworkovými kamarádkami a užily jsem si hezký den. Chtěla jsem dát plakátek na výstavu a nejde mi to :-(. Tak alespoň fotky z vernisáže a pak náš "kolektiv".

Zahrady II

25. června 2015 v 5:37 | Máca
Dnes ( ve čtvrtek) JE otevřená klubovna od 13 hodin.


Chtěla bych všem zúčastněným vystavovatelům, prodejcům, pomocníkům poděkovat za účast na akci ve Františkánských zahradách. Letos to bylo hodně náročné, ale zvládli jsme to a příští rok budeme zase o něco více připraveni a na všechny se moc těším.

Poděkování patří i všem návštěvníkům, kteří i přes nepřízeň počasí se přišli podívat a pokochat tím co jsme vytvořili s láskou.

Teď pár fotek :

Postřehy z Františkánských zahrad

24. června 2015 v 5:48 | Máca
Přípravu na akci ve Františkánských zahradách jsme nezanedbaly a tak to máme každý rok vypracovanější a vymyšlenější. Pořádat akci na "zelené louce" je úplně něco jiného než v nějaké galerii. Jen to počasíZamračený, sice jsme měly objednáno slunečno, ale to nám letos teda vůbec nevyšlo. Nakonec jsme to zvládly i za přeháněk.
Přišla jsem na to, že nemám vůbec fotografie z této akce. Nějak jsem dělala všechno možné, jen ne fotila. Mám vyfocené kluky Adámka, Davídka a Filípka. Den předtím pomáhaly umývat stolky a pak si zasloužily u "Konírny" nanuka Usmívající se :

Výstava v Praze

7. ledna 2015 v 5:26 | Máca
Výstava se koná od 7.1. do 31.1.2015. Otevřeno denně mimo pondělí od 13 - 19 hodin. Představí se nám 11 autorek a ještě jsem nenapsala kde. Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 11.

Výstavu jsme si užili

26. června 2014 v 16:18 | Máca

Koukněte, jak nás Jíra natočil Usmívající se. Letos dokonce vyšlo i počasí (teda kromě větru). Ale zvládli jsme to. Dětičky paličkovaly, Alenka háčkovala zvířátka, "moje holky" šily. Peter předváděl, co umí udělat ze dřeva, Janička měla krásná hedvábná malovaná trička. Pavlínka ve stánku prodávala keramické knoflíky a různé naušnice a pod. Gisela vyprodala všechny látky, které přivezla z Německa Usmívající se. Mirka prodávala své patchworkové výrobky. Já, Pavlínka a Štěpánka jsme nezvládly sluníčko, hezky jsme se připálily na různých partiiích tělaPřekvapený. Františkán stojí, já už jsem veškerý instalační materiál roztřídila a uklidila na příští výstavu.

Patchworkový den

12. června 2014 v 12:32 | Máca
Chtěla bych Vás pozvat na tuto akci Kadaňských patchworkářek. Mimo patchworku uvidíte i jiná rukodělná řemesla. Při nepřízni počasí budeme pořád v areálu Františkánského kláštera, ale v Lidové škole umění (vchod vedle) Usmívající se. Těším se na všechny příchozí, kdo bude mít zájem může si s námi vytvořit něco malého. Teď už jen čekat na počasí.

Výstava v Mostě

7. května 2014 v 16:07 | Máca
V pondělí jsme jely do města Most na výstavu Jany Haklové. Jana Štěrbová měla moc hezké úvodní slovo k výstavě a k autorce. Jana (autorka quiltů) si to náležitě užívala. Výstavní prostory jsou velmi moderní, ale to se k její tvorbě hezky hodí. Vernisáž jsme navštívily v hojném počtu (patchworkářky ze severu), dokonce přijela i Gisela s kamarádkou z Německa. Vyšlo nám dokonce i počasí a výlet za patchworkem se povedl. Mrzelo mě, že nepřijely "děvčata" z Litvínova, Teplic a okolí. jestli budete mít cestu kolem Mostu, tak se běžte určitě podívat. Stojí to za to. Já už jsem tyto exponáty viděla ve Francii, pak v Praze a teď v Mostě a pokaždé objevím něco...... Janu obdivuji za její kreativitu a hlavně jak dokáže používat úplně moderní a nové techniky ke zpracování "hadru".

Výstava v Mostě

29. dubna 2014 v 17:53 | Máca
V pondělí jedeme na výstavu Jany Haklové do Mostu. Jana vystavuje svou kolekci "Mosty" (napsala jsem to, a je to docela zajímavé, kolekce mostů v MostěPřekvapený).
Tady je pozvánka :

Tento čtvrtek je otevřená klubovna. Mám nové látky, tak se přijďte podívatMrkající.

Výstava v Praze

31. března 2014 v 19:40 | Máca
Jako každý rok, i tento se těším na výstavu v Praze. Na stánku u firmy Haišman mimo jiné uvidíte :

Jehelníčkový rekord.

Antonie Chalupná zorganizovala ve spolupráci s Marcelou Vassovou a českými a moravskými patchworkářkami pokus o rekord, při němž bylo na jednom místě shromážděno 681 textilních jehelníčků. Maximální velikost každého jehelníčku byla 15 x 15 cm a měl vždy ouško, očko či poutko k zavěšení. Jedním či více jehelníčky vlastnoručně vyrobenými přispělo asi 500 osob. Nejmladší z nich bylo teprve 7 let. Mezi účastníky byli i dva muži. Mnoho jehelníčků mělo zajímavý tvar, barvu či způsob zpracování. Ukázala se úžasná kreativita patchworkářek. Poděkování patří všem zúčastněným, především pak Marušce Surové z Brna, která přispěla k rekordu největším počtem ušitých jehelníčků - asi 60 kusů.
Jehelníčky se šily od června 2012 (kdy tento nápad u vínečka vznikl), až do vyhlášení rekordu v Pelhřimově 8.6.2013.
Toto byl už třetí patchworkový rekord.
Za podpory firmy Haišman, nového zastoupení firmy BERNINA pro ČR a SR bude část kolekce vystavena od 4.do 6.4.2014 na výstavě PPM 2014 v Praze, v hale č. 1, výstavní plochy firmy Haišman se šicími stroji Bernina, Pfaff a dalšími stroji pro šití i quiltování a samozřejmě s pomůckami nejen pro patchwork od firem Prym a Madeira.
Tímto Vás srdečně zveme na stánek firmy HAIŠMAN.Výstava v Jablonci nad Nisou

16. února 2014 v 20:57 | Marcelka

Tuto pozvánku dávám až takto pozdě, protože jsem čekala na Pavlínku až přijede a zpracuje ji. Určitě se jděte podívat na výstavu Evičky a Dany. Jsou to šikovná děvčata. Škoda, že se do Jablonce nestihnu podívat.

Pozvánka na výstavu

22. října 2013 v 16:56 | Máca
Na tuto výstavu posílám "Zelenomodrý svět" - quilty Pfaff klubu.

Ještě ten traktor

7. října 2013 v 19:40 | Máca
Omlouvám se, píšu o traktoru a traktor nikde Smějící se. Takhle je vyparáděný s patchworkovými polštářkyMrkající.

Výstava v Českých Budějovicích

21. srpna 2013 v 17:20 | Máca
Na tuto výstavu posílám kolekci Pfaff klubu. Kdo jste z nedalekého okolí, určitě se jděte na výstavu podívat.

Birmingham 2013

14. srpna 2013 v 13:11 | Máca
Na letošní výstavu do Birminghamu jsem se vydala letecky. Letělo nás skoro 20 - všechno stejně postižená "děvčata". Cesta pohodová, za víkend jsem viděla 4 letiště (Praha, Mnichov, Birmingham, Frankfurt)Usmívající se. Výstava mě nezklamala, ba naopak. 3006 vystavených exponátů - to v Praze nemáme. Zkrátka se bylo na co koukat. Ve stáncích jsem zdatně utrácelaMrkající, samozřejmě jen věci co nutně potřebuji k šitíUsmívající se. Měli jsme tam několik zastoupení. Prague Patchwork Meeting vystavoval hedvábí. Bellus prodával a Věruška Skočková byla mezi vystavujícími a měla moc hezký quilt. Kolik bylo prodejců ? To fakt nevím, ale určitě bych to zpočítala podle katalogu.
Jen závěrečná "tečka" výletu byla zklamánímZamračený. Čekat skoro tři hodiny na letišti na kufr - tak to jsem zažila poprvé a bylo to hrozné. Naštěstí jsem nečekala sama a ty příběhy k této události, to se nedá ani vymyslet. Třeba Martička (z Prahy) musela čekat na kufr, neboť uvnitř měla klíče od bytu. "Děvčata" z Olomouce v kufru měly lístky na vlak i všechny české koruny. Japoncům, kteří s námi letěli se z toho českého bor.... narovnaly očiSmějící se. A aby toho nebylo málo, tak Jíra na mě čekal, ale na jiném termináluPřekvapený. No nic výlet mám za sebou a ještě jsem si přivezla nějaký "moribundus". Ale to už od pondělka léčím. Na obrázku vidíte jak jsme čekali na otevření výstavy. Dokonce je tam i jeden chlapPřekvapený. Na druhém jsou kabelky bez svých majitelek. Ne, že by je ve výstavním stánku zapomněly, ale konstatovaly jsme, že kabelky vypadaly lépe, než my po 3 dnech na výstavěSmějící se. Tak se fotily samy.
 
 

Reklama