Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Výstavy

Hagibor

6. září 2016 v 10:41 | Máca
Poprvé budeme s Pavlínkou (dcerou) vystavovat samostatně. Výstava je pro Hagibor http://www.dsphagibor.cz/cs/. Je to uzavřený komplex a výstava bude jen pro místní komunitu. ˇUvodní slovo bude mít paní Jana Lálová. Z toho mám ohromnou radost a vážím si toho, že to pro mě udělá. Moc se těším a snad to zvládneme Mrkající.

Výstava v Mostě

28. srpna 2016 v 4:29 | Máca

Výstava v Jablonci nad Nisou

15. srpna 2016 v 4:03 | Máca
Při všem zařizování a shánění jsme s Pavlínkou stíhaly v Jablonci nad Nisou nádhernou výstavu. Nevěděly jsme kam dřív koukat a náležitě jsme si to užily. Tady malinkatá ukázka:

Kdybych nestíhala dát něco na blog, tak ve středu BUDE otevřená klubovna.

Výstava v České Skalici

26. července 2016 v 4:46 | Máca
Již počtvrté ve dnech 18. července - 21. srpna můžete zhlédnout ve výstavní síni Na chodbě v českoskalickém muzejním areálu výstavu prací členek skupiny Ten to Twelve.
Letos to členky vůbec neměly jednoduché. Téma : ztvárnit bitvy prusko-rakouské války, které se konaly v okolí České Skalice.
Každá to pojala po svém a výsledek dopadl výborně. Na fotkách malá ukázka prací a celá skupina patchworkářek.

Patchworkový den na Františkánu v Kadani

20. června 2016 v 20:12 | Máca

Letos nám počasí přálo. Jen jednou fouknul větší "větřík", až jsme chytali altán Usmívající se. Tak zase za rok.

Patchworkový den v Kadani

13. června 2016 v 4:10 | Máca
Tento týden nás čeká tato akce :

10.PPM - Věra Skočková

5. dubna 2016 v 22:11 | Máca
Ochutnávka z výstavy :

Výstava v Praze

24. března 2016 v 4:55 | Máca

Zvole 2015

31. prosince 2015 v 4:01 | Máca
Ve Zvoli 20.12.2015 končila výstava. Letos to byl 10-tý ročník výstavy. Z Kadaně jsme tam posílaly 3 práce do soutěže. Vůbec jsme neuspěly špatně. Získaly jsme 2., 7. a 10. místo.
Tady Vám ukazuji poslané práce :

Výstava ve Zvoli

9. prosince 2015 v 5:29 | Máca

Výstava v Jirkově

18. listopadu 2015 v 17:22 | Máca
17. listopadu byla zahájena výstava Miri Machaňové a Marti Gočové v Galerii Jirkov. Výstava má název "Patchworkové kouzlení" a kouzelná doopravdy je. Alespoň já jsem jí tak viděla. Strašně krásná aranžmá a zajímavé výrobky. Výstava potrvá do 31.12.2015 určitě stojí za zhlédnutí.
Autorky na fotografii:


Ve čtvrtek BUDE otevřená klubovna od 13 hodin.

Výstava Jany Kapsové v Nečtinách

10. listopadu 2015 v 5:54 | Máca
V sobotu 7.11.2015 měla Jana Kapsová vernisáž své výstavy v Nečtinách. Když v Plzni řekla, že bude vystavovat, tak jsem jí slíbila, že se přijedeme z Kadaně podívat. Nakonec mě mrzelo, že jsme byly jediné patchworkářky, které na vernisáž přijely. Janička byla úžasná a svou výstavu si užívala.
Jsou tam i "sněhové vločky". Konečně jsem je viděla všechny pohromadě Mrkající.

Výstava v Plzni

21. října 2015 v 5:56 | Máca
Minulý týden jsme jely na výlet do Plzně na výstavu patchworku. Sešly jsme se tam s patchworkovými kamarádkami a užily jsem si hezký den. Chtěla jsem dát plakátek na výstavu a nejde mi to :-(. Tak alespoň fotky z vernisáže a pak náš "kolektiv".

Zahrady II

25. června 2015 v 5:37 | Máca
Dnes ( ve čtvrtek) JE otevřená klubovna od 13 hodin.


Chtěla bych všem zúčastněným vystavovatelům, prodejcům, pomocníkům poděkovat za účast na akci ve Františkánských zahradách. Letos to bylo hodně náročné, ale zvládli jsme to a příští rok budeme zase o něco více připraveni a na všechny se moc těším.

Poděkování patří i všem návštěvníkům, kteří i přes nepřízeň počasí se přišli podívat a pokochat tím co jsme vytvořili s láskou.

Teď pár fotek :

Postřehy z Františkánských zahrad

24. června 2015 v 5:48 | Máca
Přípravu na akci ve Františkánských zahradách jsme nezanedbaly a tak to máme každý rok vypracovanější a vymyšlenější. Pořádat akci na "zelené louce" je úplně něco jiného než v nějaké galerii. Jen to počasíZamračený, sice jsme měly objednáno slunečno, ale to nám letos teda vůbec nevyšlo. Nakonec jsme to zvládly i za přeháněk.
Přišla jsem na to, že nemám vůbec fotografie z této akce. Nějak jsem dělala všechno možné, jen ne fotila. Mám vyfocené kluky Adámka, Davídka a Filípka. Den předtím pomáhaly umývat stolky a pak si zasloužily u "Konírny" nanuka Usmívající se :

Výstava v Praze

7. ledna 2015 v 5:26 | Máca
Výstava se koná od 7.1. do 31.1.2015. Otevřeno denně mimo pondělí od 13 - 19 hodin. Představí se nám 11 autorek a ještě jsem nenapsala kde. Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 11.

Výstavu jsme si užili

26. června 2014 v 16:18 | Máca

Koukněte, jak nás Jíra natočil Usmívající se. Letos dokonce vyšlo i počasí (teda kromě větru). Ale zvládli jsme to. Dětičky paličkovaly, Alenka háčkovala zvířátka, "moje holky" šily. Peter předváděl, co umí udělat ze dřeva, Janička měla krásná hedvábná malovaná trička. Pavlínka ve stánku prodávala keramické knoflíky a různé naušnice a pod. Gisela vyprodala všechny látky, které přivezla z Německa Usmívající se. Mirka prodávala své patchworkové výrobky. Já, Pavlínka a Štěpánka jsme nezvládly sluníčko, hezky jsme se připálily na různých partiiích tělaPřekvapený. Františkán stojí, já už jsem veškerý instalační materiál roztřídila a uklidila na příští výstavu.

Patchworkový den

12. června 2014 v 12:32 | Máca
Chtěla bych Vás pozvat na tuto akci Kadaňských patchworkářek. Mimo patchworku uvidíte i jiná rukodělná řemesla. Při nepřízni počasí budeme pořád v areálu Františkánského kláštera, ale v Lidové škole umění (vchod vedle) Usmívající se. Těším se na všechny příchozí, kdo bude mít zájem může si s námi vytvořit něco malého. Teď už jen čekat na počasí.

Výstava v Mostě

7. května 2014 v 16:07 | Máca
V pondělí jsme jely do města Most na výstavu Jany Haklové. Jana Štěrbová měla moc hezké úvodní slovo k výstavě a k autorce. Jana (autorka quiltů) si to náležitě užívala. Výstavní prostory jsou velmi moderní, ale to se k její tvorbě hezky hodí. Vernisáž jsme navštívily v hojném počtu (patchworkářky ze severu), dokonce přijela i Gisela s kamarádkou z Německa. Vyšlo nám dokonce i počasí a výlet za patchworkem se povedl. Mrzelo mě, že nepřijely "děvčata" z Litvínova, Teplic a okolí. jestli budete mít cestu kolem Mostu, tak se běžte určitě podívat. Stojí to za to. Já už jsem tyto exponáty viděla ve Francii, pak v Praze a teď v Mostě a pokaždé objevím něco...... Janu obdivuji za její kreativitu a hlavně jak dokáže používat úplně moderní a nové techniky ke zpracování "hadru".

Výstava v Mostě

29. dubna 2014 v 17:53 | Máca
V pondělí jedeme na výstavu Jany Haklové do Mostu. Jana vystavuje svou kolekci "Mosty" (napsala jsem to, a je to docela zajímavé, kolekce mostů v MostěPřekvapený).
Tady je pozvánka :

Tento čtvrtek je otevřená klubovna. Mám nové látky, tak se přijďte podívatMrkající.
 
 

Reklama