Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Výstavy

Výstava Kadaňské tvořilky v Klášterci nad Ohří

5. září 2009 v 17:42 | Marcelka
4.září 2009 měly Kadaňské tvořilky vernisáž výstavy v Klášterci nad Ohří. Lidiček bylo hodně, dokonce přišlo i 8 chlapů . A dokonce je nebavil jen bufet.
Když jsem viděla tolik neznámých a známých lidiček, kteří se zajímají o naše "dílka", tak mi to udělalo ohromnou radost. A nakonec jsem to při mojí příšerné trémě snad zvládla.
Výstava trvá do 7.10.2009. Otevřeno mají denně Po - Pá 8.30 - 17.00 hod., So - Ne 10.00 - 16.00 hod.
Více fotek můžete vidět zde.

Výstava v Klášterci nad Ohří

5. srpna 2009 v 18:01 | Marcelka
Galerie Kryt se nachází pod Kláštereckou radnicí.

Krajka ze žíní a slámy

27. července 2009 v 20:21 | Marcelka
S Pájou jsme navštívily tuto výstavu. Je umístěná v kostele sv. Kateřiny v Chomutově . Jsou to moc zajímavé prostory. Byla jsem tam poprvé a koukala jsem .
V čela stála Krušnohorská můza a jsou na ní paličkovaná zrna. Které dělaly krajkářky z celých Krušných hor. Můze to móóc slušelo.
Panenka měla šatičky ozdobené slámou.
Do této paličkované krajky byla vložena sláma a vypadá to jak zlaté.
A tato okrajkovaná panna stála u vchodu a vítala nás. Při vernisáři do nich byla oblečená dívka a vítala příchozí. Omlouvám se všem paličkářkám za použitý komentář.

Výstava v Kadani

8. července 2009 v 6:42 | Marcelka
Eva Bauerová a Ing.Ivana Míchalová ve čtvrtek 25.6.2009 zahájily svou výstavu ručních prací. Evička se prezentuje hlavně háčkovanými věcmi ale i patchworkem. A Ivanka patchworkem. Přijďte se podívat. Výstava potrvá do 14.7.2009 a výstavní prostor pod Kadaňskou radnicí je velmi pěkný.

Výstava v Kadani

24. června 2009 v 13:26 | Marcelka
Zvu všechny, kteří zabloudí na můj blog, na výstavu Evy Bauerové. Výstava má název " HRÁTKY Z LÁTKY, S HÁČKEM A S JEHLOU ".
Hostem výstavy je Ing. Ivana Míchalová.
Vernisáž ve čtvrtek 25.června 2009 v 17 hodin v galerii Josefa Lieslera v Kadani. Je to galerie pod radnicí. Moc hezké prostory .
Výstava potrvá od 25.6. - 14.7.2009.

Bude tam pověšena i naše Klubová deka - Evička i Ivanka se na ní podílely.

Děvčatům přeji ať se výstava podaří a mají velkou návštěvnost.

Dubeč

7. dubna 2009 v 18:41 | Marcelka
Martina, Radka, Štěpánka a já jsme ve čtvrtek 2.4.2009 naložily 3 auta našich výrobků a odjely do Dubče instalovat výstavu. Už tam na nás čekala Olinka s Pájou (každá ruka dobrá). Takhle to vypadalo když jsme rozbalily všechny balíky.
V pátek ráno úderem deváté začali chodit návštěvníci. Protože to nebylo jen o patchworku ale byl to víkend pro tvořivé. Tak si příchozí užili všech workshopů a dílen. A takhle to vypadalo u našeho stolu a to jsme nic neprodávaly, jen jsme si šily a povídaly a když jsme věděly tak jsme radily.


A takto vypadaly výstavní prostory a v nich naše "díla". Představily jsme se jako Podkrušnohorské patchworkářky celkem 4 kluby. Kadaňské tvořilky, DDM v Chomutově, Umělecká řemesla také Chomutov a klub Teplice.
Celé tři dny byly velmi náročné, ale hezky jsme si to užily, poznaly spoustu dalších stejně "postižených". Bylo to velmi fyzicky náročné, ale co pro takový nádherný koníček neudělat? Už jen vidět ty obličeje, jak obdivují naše díla, bylo velmi obohacující a dávalo to chuť do další stejně, ne-li víc krásné práce.
Závěrem bych chtěla všem návštěvníkům poděkovat za krásná slova co nám napsali do naší kroniky Kadaňských tvořilek.

Výstava v Podbořanech

15. února 2009 v 11:48 | Marcelka
Dne 14.2.2009 se konala vernisáž výstavy v Podbořanech, v muzeu Volyňských Čechů. Zahájení začalo ve 14 hodin, paní Fialová měla proslov s poděkováním všem vystavovatelkám. Moc nádherné prostory a ještě krásnější díla vystavovaných věcí. Od kabelek, ubrusů až po deky, které všechny máme tolik rády.
Poprvé se objevila i naše klubová deka, sice není dokonalá, ale jaký patchwork ano? Aspoň je to dělané s láskou. Z našeho klubu tam bylo hodně velké zastoupení, což je více než potěšující, aspoň jsme si mohly sdělit nejnovější novinky a nápady.
Vystavovatelky, dohromady jich mělo být kolem 25, ovšem ne všechny byly přítomny.Účastnice na výstavě, které se podílely na klubové dece.
 
 

Reklama