Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Zajímavosti

Pletené šálky

Úterý v 16:51 | Máca
Zdravím všechny kdo chodí na můj blog a diví se, že nedávám žádné příspěvky. Důvod - prázdniny Mrkající. Ne že bych byla hlídací babička, ale jsem pořád někde a pak doháním práci a domácnost a na počítač a na blog nevyjde čas. Tak snad už se polepším a zase budu přidávat příspěvkyUsmívající se. Dnes jsem pro Vás připravila "pletené šálky". Materiál jsem koupila na výstavě patchworku v Birminghamu a na dovolené v lázních jsem to hned upletla. Pletlo se to úplně samo a moc hezky a výsledek také nevypadá k zahozeníPřekvapený. Ještě jsem nezkoušela najít nějaký vhodný materiál, který by se dal použít i z naší nabídky galanterií. Možná se to i prodává, ale fakt nevím.
Protože už zase funguji, tak ve čtvrtek bude otevřená klubovna jak jsme zvyklé. Už se na Vás těšímMrkající. Musíme probrat "prázdniny".

Knoflíky ze šamotu

14. srpna 2014 v 6:01 | Máca
Pavla D. z Kadaně pro nás "patchworkářky" vytváří takovéto a jiné krásné knoflíky na naše výtvory ze šamotu. Jsou nádherně vypracované a nemají chybu. Moc hezky patchworkové výtvory doladí. Vyrábí nám je na míru. To se mámeUsmívající se.

Háčkovaná zvířátka

10. srpna 2014 v 6:03 | Máca
Alenka M. z Kadaně háčkuje jak o život. A tohle je výsledek, ale hezkýMrkající.

Krásná krabička

9. srpna 2014 v 6:12 | Máca
Krásnou krabičku s kytičkou, která je dělaná z papíru přinesla Anička B. z Kadaně. Je to holka šikovná. Dokonce se její papírové květiny objevily v reklamě. Kdo umí, umíPřekvapený.

Hračky z ponožek

13. července 2014 v 6:04 | Máca
Zkoušela jsem ušít "zvíře" z ponožek, ale takhle precizně udělané jsem ho rozhodně neměla. Gisela už je přebornice, umí malé, velké a všechny moc krásné. Vidět a koupit jste si je mohli u ní ve Františkánském klášteře.
Ještě k našemu Kadaňskému patchworkovému dni Alenka na svém blogu napsala : http://trojcatana3.blog.cz/1407/stesticko .
Já jen dodávám : počasí nám vyšlo (určitě bylo lépe než minule). Všichni kdo přišli ukázat své tvoření byli úžasní a já jim moc děkuji za účast. Děkuji všem návštěvníkům a dobrým dušičkám, které mě podporovaliLíbající. Do příště to ještě vylepšímMrkající.

Svatba syna

12. července 2014 v 19:51 | Máca
Dnešní den byl zcela ojedinělý. Ženila jsem syna. Počasí vyšlo úplně náramně. Mladí si vymysleli celou svatbu i s obřadem u vody a bylo to moc romantické a hezké. Oddávající pan Mgr. Losenický měl moc krásnou řeč. Moc jim to slušelo. Olda se fotil už bez saka a kravaty - nevydrželPřekvapený. Hlavně, aby to manželství vydrželo. Děti, hodně štěstí a láskyLíbající.

Hrneček na nitě

12. července 2014 v 5:43 | Máca
Jako každý čtvrtek i tento jsme něco málo utvořilyUsmívající se. Štěpánka s pomocí Soničky šily oslíka. Drahušky našpendlily deku na prošívání. A já jsem se věnovala hostůmMrkající. Přišla Alenka s Adámkem. Konstatovala jsem, že když jsou kluci po jednom (ne všichni tři pohromadě), tak jsou strašně hodní a jako by si užívali, že se všichni věnují jen jemu. Adámek si to u nás včera užívalUsmívající se. Byl úplně zlatej. Samozřejmě Alenka takéUsmívající se. Jediná Štěpánka měla včera výdrž až do večera a společně jsme připravily mini kurz na "cestovní hrneček na zbytky od šití". A jak dopadl ? Dobře. Posuďte sami :
ve složeném a rozloženém stavu.

Háčkované hračky

11. července 2014 v 6:09 | Máca
Takhle krásně umí háčkovat Alenka z Kadaně. Kdybyste chtěli něco koupit můžete, prodává na fléru.

Háčkování

19. dubna 2014 v 5:37 | Máca
Pavlínka se od své "tchýně" naučila háčkovat. Teď v každý volný okamžik má háček a nějaké klubíčko po ruce a vytváří. Co uháčkovala Vám ukáži. No není úžasná, ta Žofinka? Usmívající se.

Hezké odpoledne

2. dubna 2014 v 5:12 | Máca
I když byl apríl, tak já měla moc hezké odpoledne. Svítilo sluníčko a trojčata Adámek, Davídek, Filípek s maminkou Alenkou mě vzali venMrkající. Vůbec jsem netušila, že v Kadani máme tak hezké dětské hřiště. Kluci se tam vyřádili a já také. Pokaždé s nimi přijdu na jiné myšlenky a mám fůru energie. Konečně jsem nezapomněla foťák a vyfotila jsem jak opečovávají panenkuUsmívající se. Sluníčka moje :

Nápad

18. března 2014 v 6:01 | Máca
Kdyby jste měli doma nějaké zvíře ze dřeva a zbytečky láteček, tak si to můžete ozvláštnit jako na tomto obrázku, který jsem vyfotila na letišti.

Hezký dopis

11. března 2014 v 10:00 | Máca
Dostala jsem moc hezký dopis (email) z Německa. A odkaz na stránky, kde se o nás píšeUsmívající se.


Klubovna přesunuta ze čtvrtka na středu od 15.30 hod.

Štěpánka zve na akci v muzeu

7. března 2014 v 16:15 | Máca
Milé dámy,
Oblastní muzeum v Chomutově a Patchworkový klub při Oblastním muzeu v Chomutově
si vás dovolují pozvat na akci nazvanou
Jarní sobota s patchworkem
Akce se bude konat v prostorách chomutovského muzea na Palackého ulici
v sobotu 15. března 2014 od 10.00 hod. do 16.00 hod.
Přijďte k nám přivítat jaro a vyrobit si jarní dekoraci technikou patchwork - ubrus, prostírku, chňapku nebo polštářek s jarním motivem.
Akce je určena všem, kteří mají alespoň malou zkušenost s šitím a chtěli by si na jaro vyrobit něco nového do bytu.
Potřebovat s sebou budete základní šicí pomůcky: jarní látky (nezapomeňte na 1 větší kousek na spodní stranu), nůžky, jehlu, špendlíky, nitě. K dispozici bude i šicí stroj.
Kurzovné činí 70 Kč.
Těšíme se na Vaši návštěvu.
Bližší informace na telefonním čísle 474 651 251 pí Dokonalová.

Oliver s "hajánkem"

27. února 2014 v 6:27 | Máca
Maminka Zuzanka z Londýna, poslala fotografie malého Olivera s hajánkem, kterého dostal od tety z Kadaně.

Malí gratulanti

24. února 2014 v 6:18 | Máca

Alenka s Mirkem a svými kluky přišli gratulovatUsmívající se. Na fotkách vidíte jak jsou kluci vysmátí a spokojení a já byla také spokojená po jejich návštěvě. Chvíli to u nás vypadalo, jako by jsme pustili pytel blechSmějící se. Ale dokonce jsme stihli dát i kafíčko a trošku něco málo probrat. Ale tyhle fotky mluví za vše. Filípek s ovladačem a všichni s úsměvem na tváři. jako správní chlapy koukali na TVUsmívající se i s tatínkem.

Papírová Sunbonnetka

19. února 2014 v 5:55 | Máca
Obrázek Sunbonnetky jsem objevila v dárkové krabici úplně nakonec. I tento dárek Štěpánka samostatně zabalila do velkého dárku a já koukala co mě ještě čeká. Když jsem začala rozbalovat patchworkové bloky, tak jsem poznávala kdo to ušil a myslím, ž jsem se dokonce i v několika případech trefilaUsmívající se, že bych ty "moje holky" znalaMrkající. No a po rozbalení tohoto obrázku to bylo úplně jasné. Jediná "hračička" co pořád něco stříhá a lepí je naše Renča - zásah na sto procentUsmívající se. Renatko děkujiLíbající.
Tento týden NEBUDE OTEVŘENÁ KLUBOVNA.

Paličkovaný obrázek

18. února 2014 v 6:30 | Máca
V sobotu jsme zjistily, že věk pro ruční práce asi nehraje roli. Protože tento krásný obrázek jsem dostala od Drahušky starší z Velichova a asi je to moje "nejstarší děvče". Sice moc nešije, to je tím, že šila celý život, ale nádherně dělá ostatní ruční práce a tento obrázek je toho příkladem. "Sluníčko na dlani"Usmívající se už má své místo. Drahuško děkujiLíbající.

Háčkovaný sněhulák

13. ledna 2014 v 7:00 | Máca
Tady toho krásného háčkovaného sněhuláka s pletenými doplňky nám přinesla ukázat Drahuška st. Úplně z něj čišela ta láska a radost se kterou byl upletenMrkající. Moc se povedl. Škoda, že si asi žádného pořádného ze sněhu neuplácáme. Nebo to je dobře? Že nebudeme muset odhrabovat sníh?

Deka v Londýně

21. prosince 2013 v 6:54 | Máca
Dostala jsem fotku z Londýna. Malý Oliver je přikrytý "mojí" dekouUsmívající se. Ten je tak hezký. Maminko a tatínku, moc Vám přeji, aby Vám synáček rostl do krásy a zdraví.

Koncert

17. prosince 2013 v 10:45 | Máca
Naše Anička chodí do hudebky a tady je na svém prvním vystoupeníUsmívající se. http://www.youtube.com/watch?v=NhWGkrC_0-E