Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Zajímavosti

Klubíčka

3. února 2015 v 11:13 | Marcelka

To dnes našla Pavlínka v novinách. je to naše kamarádka Evička, která kromě pletení i šije patchwork.

Lego s Aničkou

13. ledna 2015 v 5:02 | Máca
Anička dostala od Ježíška stavebnici lego. Já měla takovou radost, protože strašně ráda tuto stavebnici stavímUsmívající se. Nevím kdo z nás dvou měl větší radostMrkající. Ve čtvrtek jsme postavily celou krabici. To je tak hezky propracované, že koukám co všechno se dá vymyslet pořád ze stejných kostiček.

Sníh

6. ledna 2015 v 5:20 | Máca
Do Kadaně také přišla zima. Teda jen na půl dne, ale viděli jsme v lednu dokonce i sníhPřekvapený.

Přání

24. prosince 2014 v 9:53 | Máca

Žaluzie

20. prosince 2014 v 5:29 | Máca
Z látky koupené u mě ušila Martina dceři zatahovací žaluziii. No nemám kolem sebe šikovná "děvčata" ?

Advent v Žatci

10. prosince 2014 v 5:12 | Máca
Ještě dvě soboty budeme na adventu v Žatci.Obrázky Vám ukazují jak jsme zařídily "obchůdek". Dokonce jsem dělala i kurz na šité vánoční ozdoby. Zájem byl veliký Usmívající se. Přijďte se podívat a vidět více.

Pozvánka do Žatce

2. prosince 2014 v 5:16 | Máca

Jsme pyšní na Alenku

28. listopadu 2014 v 5:36 | Máca

Hádejte kdo háčkoval toho vodníka? To je jasné naše "háčkovací" Alenka. Měla ohromnou radost, že její práce se vydražila za tolik peněz pro bohulibou věc. Moc děkujeme panu Babišovi. Koho by zajímalo jak se vodník dostal až k panu Dvořákovi ? Dostal ho jako dárek k jeho kulatým narozeninám.

Háčkované hračky

29. října 2014 v 6:00 | Máca
Alenka háčkuje a háčkuje..... Těším se co přinese tento čtvrtekUsmívající se.

Ve čtvrtek je otevřená klubovna.

riflová sukénka

28. října 2014 v 6:11 | Máca
Ve Francii jsem si koupila "stuhu" na pletení. Při příjezdu domů už jsem věděla co z ní udělám. Potřebovala jsem rifle, které jsou naší Aničce krátké. Rifle jsem dostala a už jsem mohla pléct. Práce to byla moc hezká, klidně bych upletla další, ale už není "stuha" Zamračený. Takhle to dopadlo :

Náhrdelník

16. října 2014 v 5:55 | Máca
Že mám kolem sebe šikovná "děvčata" to už vím dávno, ale pokaždé mě přesto překvapí co zase vytvořily. Tentokrát přišla Martina a přinesla náhrdelník,který si sama vyšila a dotvořila. Celá práce je podšitá kůží a moc hezky vypracovaná. No zkrátka je to "holka" šikovná.

60 let Kadaňské loděnice

11. října 2014 v 11:17 | Máca
Je to přesně týden co loděnice v Kadani oslavovala 60 let od jejího vzniku. Ne že bych tam chodila tak dlouho Usmívající se, ale pár krásných let v dětství a mládí jsem tam prožila. Moc vzpomínám na naše splouvání všech řek. Na kanoistické závody po celé republice. Ne že bych byla nějaký přeborník ve sportu (to trvá dodnes), ale jako puberťák mít nějaký zájem vůbec nebylo špatné. Pár fotografií :
- dárečky k výročí
- schody k vodě které jsem šla snad tisíckrát a hezky se zátěží (loď), v té době nebyly takhle hezky vyspravené
- loděnice, která se za ta léta vůbec nezměnila.
Přála bych loděnici : alespoň ještě jednou tolik let fungování.

Oslava 3 narozenin

5. října 2014 v 21:54 | Máca
V pátek 26.9.2014 jsem byla pozvána jako jedna z tet na oslavu narozenin našich trojčat. Kluci nám rostou jako z vody. Všechny dárečka náležitě prozkoumali a nejlepší byla vrtačka s celým kufříkem s nářadím. Více si můžete přečíst na stránkách našich trojčat : http://trojcatana3.blog.cz/

Žatec - tužky

11. září 2014 v 14:21 | Máca
V Žatci na výstavě tužek jsem vyfotila jednu skříňku. Kdyby jste viděli ty reakce. Jé, to měla babička, jé, tím jsme psali ve škole.......

Více se dozvíte na stránkách pana Petráně :http://www.emanuelpetran.wz.cz/.

Sobota v Žatci

11. září 2014 v 11:06 | Máca
http://dvurusvatehojakuba.cz/ tady na té adrese jsme prožily moc hezkou sobotu. Byly jsme tam pozvány s patchworkem. Přidala se k nám i "háčkovací" Alenka. Na prvním obrázku vidíte "hudební doprovod" celé akceUsmívající se. Jestli budete mít cestu do Žatce určitě se zajděte podívat. Momentálně tam pan Petráň vystavuje svou sbírku tužek. Kterou jsme také musely projít a měly jsme to s moc zajímavým výkladem. Klidné místo na odpočinek - doporučuji.

Omluvám se, že opět nedávám nic na blog, ale tentokrát mě zradila technika. Můj PC stávkoval a já stará škola na jiném Pc vkládat na blog neumímZamračený. Ještě, že mám šikovné děti, PC rozhýbali a mě to snad půjde.

Dnes je čtvrtek a je otevřená klubovnaUsmívající se.

Pletené šálky

26. srpna 2014 v 16:51 | Máca
Zdravím všechny kdo chodí na můj blog a diví se, že nedávám žádné příspěvky. Důvod - prázdniny Mrkající. Ne že bych byla hlídací babička, ale jsem pořád někde a pak doháním práci a domácnost a na počítač a na blog nevyjde čas. Tak snad už se polepším a zase budu přidávat příspěvkyUsmívající se. Dnes jsem pro Vás připravila "pletené šálky". Materiál jsem koupila na výstavě patchworku v Birminghamu a na dovolené v lázních jsem to hned upletla. Pletlo se to úplně samo a moc hezky a výsledek také nevypadá k zahozeníPřekvapený. Ještě jsem nezkoušela najít nějaký vhodný materiál, který by se dal použít i z naší nabídky galanterií. Možná se to i prodává, ale fakt nevím.
Protože už zase funguji, tak ve čtvrtek bude otevřená klubovna jak jsme zvyklé. Už se na Vás těšímMrkající. Musíme probrat "prázdniny".

Knoflíky ze šamotu

14. srpna 2014 v 6:01 | Máca
Pavla D. z Kadaně pro nás "patchworkářky" vytváří takovéto a jiné krásné knoflíky na naše výtvory ze šamotu. Jsou nádherně vypracované a nemají chybu. Moc hezky patchworkové výtvory doladí. Vyrábí nám je na míru. To se mámeUsmívající se.

Háčkovaná zvířátka

10. srpna 2014 v 6:03 | Máca
Alenka M. z Kadaně háčkuje jak o život. A tohle je výsledek, ale hezkýMrkající.

Krásná krabička

9. srpna 2014 v 6:12 | Máca
Krásnou krabičku s kytičkou, která je dělaná z papíru přinesla Anička B. z Kadaně. Je to holka šikovná. Dokonce se její papírové květiny objevily v reklamě. Kdo umí, umíPřekvapený.

Hračky z ponožek

13. července 2014 v 6:04 | Máca
Zkoušela jsem ušít "zvíře" z ponožek, ale takhle precizně udělané jsem ho rozhodně neměla. Gisela už je přebornice, umí malé, velké a všechny moc krásné. Vidět a koupit jste si je mohli u ní ve Františkánském klášteře.
Ještě k našemu Kadaňskému patchworkovému dni Alenka na svém blogu napsala : http://trojcatana3.blog.cz/1407/stesticko .
Já jen dodávám : počasí nám vyšlo (určitě bylo lépe než minule). Všichni kdo přišli ukázat své tvoření byli úžasní a já jim moc děkuji za účast. Děkuji všem návštěvníkům a dobrým dušičkám, které mě podporovaliLíbající. Do příště to ještě vylepšímMrkající.
 
 

Reklama