Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Zajímavosti

Hrneček na nitě

12. července 2014 v 5:43 | Máca
Jako každý čtvrtek i tento jsme něco málo utvořilyUsmívající se. Štěpánka s pomocí Soničky šily oslíka. Drahušky našpendlily deku na prošívání. A já jsem se věnovala hostůmMrkající. Přišla Alenka s Adámkem. Konstatovala jsem, že když jsou kluci po jednom (ne všichni tři pohromadě), tak jsou strašně hodní a jako by si užívali, že se všichni věnují jen jemu. Adámek si to u nás včera užívalUsmívající se. Byl úplně zlatej. Samozřejmě Alenka takéUsmívající se. Jediná Štěpánka měla včera výdrž až do večera a společně jsme připravily mini kurz na "cestovní hrneček na zbytky od šití". A jak dopadl ? Dobře. Posuďte sami :
ve složeném a rozloženém stavu.

Háčkované hračky

11. července 2014 v 6:09 | Máca
Takhle krásně umí háčkovat Alenka z Kadaně. Kdybyste chtěli něco koupit můžete, prodává na fléru.

Háčkování

19. dubna 2014 v 5:37 | Máca
Pavlínka se od své "tchýně" naučila háčkovat. Teď v každý volný okamžik má háček a nějaké klubíčko po ruce a vytváří. Co uháčkovala Vám ukáži. No není úžasná, ta Žofinka? Usmívající se.

Hezké odpoledne

2. dubna 2014 v 5:12 | Máca
I když byl apríl, tak já měla moc hezké odpoledne. Svítilo sluníčko a trojčata Adámek, Davídek, Filípek s maminkou Alenkou mě vzali venMrkající. Vůbec jsem netušila, že v Kadani máme tak hezké dětské hřiště. Kluci se tam vyřádili a já také. Pokaždé s nimi přijdu na jiné myšlenky a mám fůru energie. Konečně jsem nezapomněla foťák a vyfotila jsem jak opečovávají panenkuUsmívající se. Sluníčka moje :

Nápad

18. března 2014 v 6:01 | Máca
Kdyby jste měli doma nějaké zvíře ze dřeva a zbytečky láteček, tak si to můžete ozvláštnit jako na tomto obrázku, který jsem vyfotila na letišti.

Hezký dopis

11. března 2014 v 10:00 | Máca
Dostala jsem moc hezký dopis (email) z Německa. A odkaz na stránky, kde se o nás píšeUsmívající se.


Klubovna přesunuta ze čtvrtka na středu od 15.30 hod.

Štěpánka zve na akci v muzeu

7. března 2014 v 16:15 | Máca
Milé dámy,
Oblastní muzeum v Chomutově a Patchworkový klub při Oblastním muzeu v Chomutově
si vás dovolují pozvat na akci nazvanou
Jarní sobota s patchworkem
Akce se bude konat v prostorách chomutovského muzea na Palackého ulici
v sobotu 15. března 2014 od 10.00 hod. do 16.00 hod.
Přijďte k nám přivítat jaro a vyrobit si jarní dekoraci technikou patchwork - ubrus, prostírku, chňapku nebo polštářek s jarním motivem.
Akce je určena všem, kteří mají alespoň malou zkušenost s šitím a chtěli by si na jaro vyrobit něco nového do bytu.
Potřebovat s sebou budete základní šicí pomůcky: jarní látky (nezapomeňte na 1 větší kousek na spodní stranu), nůžky, jehlu, špendlíky, nitě. K dispozici bude i šicí stroj.
Kurzovné činí 70 Kč.
Těšíme se na Vaši návštěvu.
Bližší informace na telefonním čísle 474 651 251 pí Dokonalová.

Oliver s "hajánkem"

27. února 2014 v 6:27 | Máca
Maminka Zuzanka z Londýna, poslala fotografie malého Olivera s hajánkem, kterého dostal od tety z Kadaně.

Malí gratulanti

24. února 2014 v 6:18 | Máca

Alenka s Mirkem a svými kluky přišli gratulovatUsmívající se. Na fotkách vidíte jak jsou kluci vysmátí a spokojení a já byla také spokojená po jejich návštěvě. Chvíli to u nás vypadalo, jako by jsme pustili pytel blechSmějící se. Ale dokonce jsme stihli dát i kafíčko a trošku něco málo probrat. Ale tyhle fotky mluví za vše. Filípek s ovladačem a všichni s úsměvem na tváři. jako správní chlapy koukali na TVUsmívající se i s tatínkem.

Papírová Sunbonnetka

19. února 2014 v 5:55 | Máca
Obrázek Sunbonnetky jsem objevila v dárkové krabici úplně nakonec. I tento dárek Štěpánka samostatně zabalila do velkého dárku a já koukala co mě ještě čeká. Když jsem začala rozbalovat patchworkové bloky, tak jsem poznávala kdo to ušil a myslím, ž jsem se dokonce i v několika případech trefilaUsmívající se, že bych ty "moje holky" znalaMrkající. No a po rozbalení tohoto obrázku to bylo úplně jasné. Jediná "hračička" co pořád něco stříhá a lepí je naše Renča - zásah na sto procentUsmívající se. Renatko děkujiLíbající.
Tento týden NEBUDE OTEVŘENÁ KLUBOVNA.

Paličkovaný obrázek

18. února 2014 v 6:30 | Máca
V sobotu jsme zjistily, že věk pro ruční práce asi nehraje roli. Protože tento krásný obrázek jsem dostala od Drahušky starší z Velichova a asi je to moje "nejstarší děvče". Sice moc nešije, to je tím, že šila celý život, ale nádherně dělá ostatní ruční práce a tento obrázek je toho příkladem. "Sluníčko na dlani"Usmívající se už má své místo. Drahuško děkujiLíbající.

Háčkovaný sněhulák

13. ledna 2014 v 7:00 | Máca
Tady toho krásného háčkovaného sněhuláka s pletenými doplňky nám přinesla ukázat Drahuška st. Úplně z něj čišela ta láska a radost se kterou byl upletenMrkající. Moc se povedl. Škoda, že si asi žádného pořádného ze sněhu neuplácáme. Nebo to je dobře? Že nebudeme muset odhrabovat sníh?

Deka v Londýně

21. prosince 2013 v 6:54 | Máca
Dostala jsem fotku z Londýna. Malý Oliver je přikrytý "mojí" dekouUsmívající se. Ten je tak hezký. Maminko a tatínku, moc Vám přeji, aby Vám synáček rostl do krásy a zdraví.

Koncert

17. prosince 2013 v 10:45 | Máca
Naše Anička chodí do hudebky a tady je na svém prvním vystoupeníUsmívající se. http://www.youtube.com/watch?v=NhWGkrC_0-E

Trhy v Annaberg Buchholz

16. prosince 2013 v 14:22 | Máca
Asi se divíte, jak je možné, ža Máca nic nedává na blogPřekvapený. Vysvětlení je úplně jednoduché. Nějak nestíhámUsmívající se. Snažím se šít ještě nějaké drobnosti jako dárky na vánoce, samozřejmě pečení a do toho jsem si udělala i výlet do nedalekého Annabergu na vánoční trhy. Klobása výborná a kafíčko takéSmějící se. Na druhé fotografii jsou stroje na výrobu ponožek, měli to moc hezky naaranžované, tak jsem musela fotitMrkající. Moc hezký je ten přímotopŠlápnul vedle.

Šaty z recyklovatelného materiálu

4. prosince 2013 v 11:49 | Máca
Anička volala s tím, že ve škole dostali úkol vyrobit oblečení z recyklovatelného materíálu. Babičko, pomůžeš mi vyrobit šaty třeba z pet lahví? No jo, nápad to není špatný, jen už se u nás v domácnosti nekupují nápoje v pet lahvích (to bych musela jít vybrat kontejnerKřičící). Tak jsem přemýšlela, čeho máme dost? No přeci obalů od mléka a nápad byl na světě. Anička přišla na víkend k nám a já už měla připravené polotovary (nastříhané krabice a v nich otvory), tak jsme sedly a "ušily" tyto "šaty"Usmívající se. Dokonce jsou dole i s "třásněmi", aby se Andulka mohla točitSmějící se.

Veverka

19. listopadu 2013 v 6:52 | Máca
Veverka k nám přišla na návštěvu. Dokonce Jírovi zapózovala do objektivu. Že je krásná ?

Výlet s trojčaty

18. listopadu 2013 v 12:29 | Máca
Neděle byla pro mě vyjímečná. Měla jsem domluveno, že půjdu s Alenkou a klukama ven. Moc jsem se těšila, protože kluci jsou úžasní (ale to píši pokaždé a je to pravda)Usmívající se. Když jsem k nim přišla tak byli do růžova vyspinkaní a zrovna jedli. Hezky vidličkami. Nad Kadaní byla ošklivá mlha, tak jsme vyjeli směr hory. Vyjeli jsme z mlhy a dokonce jsme viděli i sluníčko. Zastavili jsme se ve Vejprtech u Boženky (na druhé fotce vidíte uřvaný výstup z auta), dali kafíčko a s klukama na "větrníky". Více na Alenky blogu : http://trojcatana3.blog.cz/. Po příjezdu, vykoupat, usušit, oblíknout, napapat, večerníček, nočníky, plína a pusa na dobrou nocLíbající. Přijela jsem domů na zprávy a usnula u televizeSmějící se. To byla hezká neděleUsmívající se.

Víkendové tvoření

28. října 2013 v 9:10 | Máca
Na výletě do Francie Pavlínka objevila úžasnou "pičupajdu", jen byla nad její finanční možnosti. Koupila látku, Drahuška nastříhla, Pavlínka ušila a já už jsem jen přišila ozdobičkuUsmívající se. Čepice je na světě a je moc povedená a Pavlínce sluší.

Na další fotce je jeden z našich "hadříků", který nám vznikl po kurzu s Janou Haklovou.


Ještě něco z Francie

26. září 2013 v 13:06 | Máca
Stály jsme na zastávce a čekaly na autobus, který nějak nechtěl jetZamračený. Daly jsme se do "řeči" s místními patchworkářkami, když přišla tahle úžasná paní. U boku měla patchworkovou ledvinku a na ruce tašku se sashikem. ochotně nám zapózovala. No, není úžasná? Když si uvědomím, kolik jí asi je let, tak mám možná docela dlouhou cestu s patchworkemMrkající. Druhý den jsem jí ještě potkala. V divadle obdivovala staré quilty.
Ještě jsem po výstavě zjistila, že Jana Haklová má své stránky. Snad se na mě nebude zlobit, že jsem jí udělala takovouto reklamu. Ale je to "holka" šikovná a můžeme jí jen závidět jak hezky všechno dotáhne do perfektního konce. Odkaz na její stránky :http://www.haklova.cz/. Má tam nafocenou celou kolekci co měla na výstavě ve Francii, tak se pěkně pokochejte, je čím.
Dneska je otevřená klubovna, tak jsem zvědavá co děvčata přinesou ušitého.
 
 

Reklama