Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Zajímavosti

Ještě něco z Francie

26. září 2013 v 13:06 | Máca
Stály jsme na zastávce a čekaly na autobus, který nějak nechtěl jetZamračený. Daly jsme se do "řeči" s místními patchworkářkami, když přišla tahle úžasná paní. U boku měla patchworkovou ledvinku a na ruce tašku se sashikem. ochotně nám zapózovala. No, není úžasná? Když si uvědomím, kolik jí asi je let, tak mám možná docela dlouhou cestu s patchworkemMrkající. Druhý den jsem jí ještě potkala. V divadle obdivovala staré quilty.
Ještě jsem po výstavě zjistila, že Jana Haklová má své stránky. Snad se na mě nebude zlobit, že jsem jí udělala takovouto reklamu. Ale je to "holka" šikovná a můžeme jí jen závidět jak hezky všechno dotáhne do perfektního konce. Odkaz na její stránky :http://www.haklova.cz/. Má tam nafocenou celou kolekci co měla na výstavě ve Francii, tak se pěkně pokochejte, je čím.
Dneska je otevřená klubovna, tak jsem zvědavá co děvčata přinesou ušitého.

Houbařská sezona

10. září 2013 v 18:17 | Máca
Alespoň jedenkrát do roka, musím do lesa na houby. Chodila bych víc, ale mám hrůzu z klíšťatKřičící. Chodím v doprovodu tatínka, jinak bych se v lese ztratila. Zastávám teorii, že mě postavit mezi čtyři stromy a zatočit se mnou, tak už nevím od kud jsem přišlaUsmívající se. Naštěstí taťka víSmějící se. Dává mi kontrolní otázky. Víš kde je teď auto? Samozřejmě, že nevím. Jak bych mohla vědět, já sbírám houbyUsmívající se. Jeho příkazy : teď půjdeme do kopce, teď z kopce, obejdeme tento úsek (tady nic neroste) a tak.... To je mi také sympatické. Moje pravá a levá, kdo se mnou jel někdy v autě, tak ví, že tento povel se u mne také nesmí dávatSmějící se. No nic, houby jsem si dnes užila a našla jsem dokonce tyto dvoje trojčata. To asi proto, že se mi zdálo o Kadaňských a Libereckých trojčatechMrkající. Úlovek byl slušný. Dokonce jsem "zakopla" i o hříbkyPřekvapený.

Tento čtvrtek NEBUDE otevřená klubovna. Až příští. Hezky šijte a teď se ozvu nejdříve v pondělí Usmívající se.

Škrob

25. srpna 2013 v 8:30 | Máca
Asi jsem objevila "Ameriku"Usmívající se. Už se Vám stalo, že jste měli dlouho přeloženou látku a nešla vyžehlit? Dokonce ani když jste jí namočili ? Mně se to stalo. Dokonce jsem celou látku namočila a ještě vlhkou se snažila žehlit a "sklad" tam stále byl Křičící. No a ten objev? Na "sklad" jsem nastříkala tento škrob ve spreji a "sklad" se vyžehlil ani jsem nevěděla jakPřekvapený. Škrob jsem koupila v Lídlu a zrovna v akci za 29,90 KčMrkající.

Návštěva

6. srpna 2013 v 19:16 | Máca
Loni na naší patchworkovou akci ve Františkánském klášteře přijela paní Gisela z Německa. Nechala mi svou vizitku, s tím, že můžeme spolu navázat nějakou spolupráci. Čas letěl neuvěřitelnou rychlostí a k paní Gisele jsme se rozjely teprve minulý týden. V obvyklé sestavě : Sonička, já a Miládka. Je to neuvěřitelná paní. Její království je vidět na obrázku za námiUsmívající se. Slovo dalo slovo a paní Giselu jsem pozvala k nám. Přijela v sobotu i se svými "děvčaty" a setkání bylo strašně fajn. Dostala jsem totu květinu, která nezvadne, je totiž udělaná z látekPřekvapený. Sonička hned vymámila, jak se to dělá Usmívající se. Určitě uděláme nějakou společnou akci a setkání také nebylo poslední.
Tento týden ve čtvrtek nebude otevřená klubovna. Ale příští se na Vás budu těšit.

Pelhřimov 2013

10. června 2013 v 9:37 | Máca
Tento víkend byl Pehřimov plný rekordůUsmívající se. Tonička Chalupná zorganizovala patchworkový jehelníčkový rekord a hlásím, že jsme našily bez mála 700 kusůPřekvapený. Což je moc hezké. Všem kdo se zúčastnil moc děkujeme. Už třetí rok za sebou se patchworkářky z celé republiky spojily na tuto akci. Já jsem do Pelhřimova musela, protože jsem vezla svou sbírku jehelníčků (přesně 110 kusů) a hlavně jsem to Toničce slíbila. V mé sbírce jsou i kousky co jsme dostala od patchworkových kamarádekUsmívající se. Počasí vyšlo úplně parádně (dokonce jsme použily i opalovací krémUsmívající se) a výlet jsme si se Soničkou moc užily. Jen škoda, že jste se nepřijely do Pelhřimova podívat. Celá akce stála za to. Dokonce jsem se učila i anglicky a kdo mě zná, tak ví, že to je nadlidský výkonSmějící se.

Trojčátka u nás

5. června 2013 v 21:10 | Máca
Ještě odkaz na blog Alenky http://trojcatana3.blog.cz/. Zde si můžete přečíst, jak trojčátka a celá rodina s nimi funguje. Já jsem si dnešní odpoledne moc užila a vína jsem byla napapaná až dostUsmívající se.
Zítra je otevřená klubovna od 13 hodin.

Levandulová panenka

23. dubna 2013 v 16:42 | Máca
Paní Jitka udělala speciálně pro mě - Levandulovou panenku. Už jsem ji musela dát do předsíně i s levandulovými dečkamiUsmívající se. Je tak nádherná, že jsem teda fakt musela i když levandule ještě nejsou. Jituško děkujiLíbající. Každý, kdo k nám přijde, tak panenku obdivuje.

"Kávová" panenka

11. dubna 2013 v 17:18 | Máca
Neodolala jsem a musela jsem si "kávovou" panenku vyfotit. Stála u Míši na okně a tak hezky do jejího domečku zapadalaUsmívající se. Z papírových ruliček a kávových zrn jí udělala kamarádka Jitka. Jituško, klobouk dolů, tak hezky vypracované a nápaditéPřekvapený.

Trojčata

30. března 2013 v 6:50 | Máca
Vkládám aktuální fotku kluků a musím se "culit". Jsou to neskuteční prďolkové. Dneska při procházce s maminkou a tetou se u mě zastavili a já jsem hned měla hezčí zbytek dne. Kluci přijedou a už se na mě culí. Oni se culí na všechny, ale já se z jejich úsměvu nabíjím nekutečnou energií. Včera jim Renatka udělala slepičky a když je Alenka vyndala z tašky, tak jste měli vidět reakci kluků. Rozzářená očička a natažené ručičkyUsmívající se.
Když budete chtít sledovat jak kluci rostou, tak můžete Alenka má blog http://trojcatana3.blog.cz/.

Soničky narozeniny

10. ledna 2013 v 19:35 | Máca
Soničce jsme k jejím 65 narozeninám (mám dovoleno napsat věk Usmívající se), udělaly malou oslavu. Hlavně jsme jí popřály hodně zdravíčka, to doopravdy moc potřebuje. Srdíčkový jehelníček už je ve správných rukouMrkající. Měla z něj radost.
Dneska jsem toho moc neušilySmějící se. Šampáňo, dort a chlebíčky byly přednějšíSmějící se. Tak snad příští čtvrtek to doženeme.

"Pletená šála" 1

7. listopadu 2012 v 13:19 | Máca
Vůbec to "pletení na hrábích" nedopadlo špatněUsmívající se. Ze dvou klubíček vlny vznikly dvě velké šály a jedna malá bude pro Aničku.

Ve čtvrtek se na Vás těším a klidně můžete přijít od 13 hodin. Nějak brzo je tma a pak nestihneme nic pořádného udělatMrkající.

Pfaff

24. října 2012 v 16:43 | Máca
Moc krásný šicí stroj jsme s Pavlínkou vyfotily na výstavě ve Francii. Je to moje značka Usmívající se, ale já už mám šicí stroj trošku modernější Mrkající. Na druhé fotografii je krejčovský metr se stejnou značkou Překvapený. Ten metr je tak starý, že jsem ho poškodila když jsem ho rozbalila. Je totiž úplně "zatvrdlý". Ale o to větší překvapení pro mě bylo, že to je metr "značkový".
Zítra ve čtvrtek je otevřená klubovna od 15 hodin. Těším se na Vás.

Ozvěny z Jiřetína pod Jedlovou

22. srpna 2012 v 17:15 | Máca
Tuto dobrůtku jsem přivezla z týdenního tvoření v Jiřetíně. Teď to vypadá, jako bychom tam peklyUsmívající se. Ale my tvořily a paní pekařka paní Ptáčková z "Pekárny u Štoly" upekla toto. Není to vánočka, ale každý "cop" má jinou náplň (maková, povidlová, ořechová, tvarohová), tak to jsou vlastně "buchty". Vyhrála regionální potravinu a doopravdy to byla dobrůtka. Když jsem jí přivezla domů - tak se po ní ihned zaprášilo Smějící se. Až pojedete do Jiřetína pod Jedlovou určitě nesmíte tuto pekárnu minout, kupovaly jsme si u nich úžasné borůvkové koláče ke kafíčkuUsmívající se a jiné dobroty.

Zítra to je 23.8.2012 je klubovna od 15 hodin otevřená. Tak přijďte. Zkusíme ušít zipovou kabelku.

Žirafa

13. srpna 2012 v 6:00 | Máca
Tato žirafa stála v Istanbulu na letišti a byla celá omotaná nějakým hadříkemPřekvapený. Také uměníMrkající.

Špendlík

6. srpna 2012 v 7:05 | Máca
Občas se nám stane, že při šití zachytíme o špendlík. Ale takovýto přímý zásahZamračený, to už je něco. Chudinka můj šicí strojPlačící.

Pozvánka na Kadaňské patchworkové dny

10. července 2012 v 11:42 | Máca

Kluci lezou

10. července 2012 v 7:19 | Máca
Vidíte kluky? Každý jindeSmějící se. Začali lést a předvedou nám to i na Kadaňských patchworkových dnech. Alenka s nimi přijede. Možná si trošku odpočine, protože tetiček na hlídání tam bude dostatek.
Dnes od 14 hodin je velká příprava u mne. Tak kdo má čas a chuť přijďte pomoci.

Pěkný úlovek

22. května 2012 v 19:04 | Máca
Někdo šije patchwork a někdo chytá ryby. Tohoto "malého kapříka" ulovil Olda (můj syn, tatínek Aničky) tento víkend. A kapr měl 85cm a 15kg. Oldík mu dal život, pustil ho nazpátek do řeky. Jestli je tady nějaký rybář, tak ho bude zajímat do jaké - do Ohře.

Cestovní příprava

16. května 2012 v 6:00 | Máca
Abych se na návštěvě nenudila, tak jsem si připravila "cestovní" šití. Tak snad to opět nebude odložené do "kostlivců" a něco z toho po příjezdu dotvořím.
Otevřená dílna bude až ve čtvrtek 24.5. Tak snad to vydržíte?

Trojčátka v květnu

7. května 2012 v 15:52 | Máca
Čerstvé váhy našich kluků : Adámek - 7440g, Davídek - 7410g, Filípek - 7000g.
A na druhé fotce vidíte souboj o kapesníkySmějící se.
 
 

Reklama