Šiju, šiješ, šijeme a s námi i všichni čerti

Zajímavosti

Čtenáři

23. dubna 2012 v 7:13 | Máca
Malí čtenářiSmějící se. Kluci budou mít rádi knížky jako jejich maminka.
Hlášení : Davídek má první zubPřekvapený.

Trojčátka

17. dubna 2012 v 9:54 | Máca
Kluky jsem vyfotila na včerejší návštěvě u nich. Jsou to zlatíčkaLíbající. Adámek už má 7 kg a 67 cm, Davídek 7,140kg a 68cm, Filípek 6,7kg a měří 67cm. Filípek je akční, už sebral bráchovi dudlík a na bříšku se mu moc líbíUsmívající se. Kluci nebojte, tetka Máca zase přijde a bude Vás krmit a povídat si s Vámi. Jste moje sluníčka.

Velikonoce

9. dubna 2012 v 7:21 | Máca
Velikonoce jsou zde. Já jsem včera dala vařit vajíčka do vody se slupkami od cibule a pak u televize škrábala a škrábala... Užijte si dnešní den a hlavně abychom neuschlyUsmívající se.

Vítání jara

25. března 2012 v 16:09 | Máca
Včerejší den byl tak nádherný. Prožili jsme ho na hradě Hauenštejn, kde jsme přivítali jaro. Utopili jsme Moranu a volali Vesnu. Anička střílela z kuše (babička to také vyzkoušelaPřekvapený). Vyfotili jsme první Petrklíče. A Aničku s kamarádkou (pomalované jako kočičky), kde sedí na bobku před sněženkami. Anička má patchworkový "batůžek" ve kterém si nesla samé důležité věci. Jako pití a panenku Smějící se. Holky si zacvrnkaly i kuličky. A já jsem se dozvěděla, že ty hliněné jsou teď víc ceněné než ty skleněné (kuličky). Tak jsem zavzpomínala na dětství, kdy jsme to měli přesně naopak. Martinka na hradě prodávala své patchworkové výtvory. Měla nádherné místo na sluníčku a celou dobu něco šila. Na rozdíl ode mne. Já si užívala nádherný den s vnučkou Aničkou a dědečkem JírouUsmívající se.

Trojčátka

6. března 2012 v 8:16 | Máca
Na včerejší návštěvu jsem se těšila jak malá holka. Strašně moc se mi stýskalo po "miminkách"Usmívající se. Nejčerstvější míry : Adam - 6240g, 62,5cm, David - 6270g, 64cm a Filip 5970g, 64cm. Kluci pěkně rostou (ale klidně bych jim nějaké své kilíčko přidalaSmějící se ). Jsou strašně roztomilí. Filípek si se mnou "povídal". Kroutil svou pusinečkou a snažil se vydat nějaký zvuk. bylo to moc roztomilé. Alenka slíbila, že v sobotu na babinec přijede i s klukama.

Bráškové

15. února 2012 v 7:58 | Máca
Byla jsem nastydlá, tak jsem kluky týden neviděla. Už se mi po nich moc stýskalo. Hned jak to šlo jsem k nim musela a návštěva u nich je pro mě vždy balzám. Vidím jak kluci rostou, jaké dělají pokroky a jak z nich má Alenka radost. Jo, Alenka už tu deku pro ně ušila a moc se jí povedla. Tak už kluci mohou začít lézt. A ještě jedna fotečka Usmívající se. To je ale rozdílPřekvapený.

Orchidej

5. února 2012 v 6:21 | Máca
Každé ráno mě přivítá svým krásným květem tato orchidej. Venku na skle při snídani koukám na květy, které tam vytvořil mráz a každé ráno jsou jiné. Jen škoda, že je neumím vyfotit. Potřebovala bych radu, jak na to. Orchidej má stále stejně krásný květ a asi jich bude i víc, ale to si ještě počkámUsmívající se.

Kočárek na trojčátka

9. ledna 2012 v 12:12 | Máca
Toto je první dopravní prostředek našich trojčátek. Alenka drží "volant", jinak by se toto monstrum ani nedalo uvést. I takhle to je pěkná fuška.

V Kadani přivítali brášky - trojčátka

15. prosince 2011 v 0:43 | Máca
ADAM, DAVID, FILIP. Nové občánky města přivítal ve čtvrtek v obřadní síni kadaňského hradu starosta Jiří Kulhánek. Mezi jedenadvaceti robátky byla také trojčata. Malí bráškové Adam, David a Filip Blahutovi, kteří se narodili paní Aleně Slončíkové a Miroslavu Blahutovi (na snímku zleva). Trojčata přišla na svět 26.září v Nemocnici U Apolináře v Praze. Město se postaralo o to, aby po návratu domů do rodiny každý den docházela pečovatelka, která bude s výchovou vypomáhat až do jejich čtyř let. Přesně tak, jak to ukládá zákon. Nad to ale město věnovalo rodičům dárek. Starosta jim předal finanční částku ve výši dvacet tisíc korun na speciální kočárek pro trojčata.

Tento článek vyšel v Chomutovkém deníku v pondělí 12.12.2011 a napsal a fotografoval : Deník/ Jan Vraný

Nenapsali, že Filípka drží vlastní sestra KlárkaUsmívající se. Moc to všem slušelo a kluci celé vítání skoro prospaliSmějící se.

Víkend a advent na Křivoklátě

12. prosince 2011 v 13:23 | Máca
Tento víkend jsme byli v jednom koleUsmívající se. Renatka k nám přijela s manželem na babinec. Ale kromě babince jsme ještě stihli navštívit trojčátka. A jak vidíte na obrázku, tak jsme hned dostali kluky ke krmení. Já krmila Davídka a na obrázku už máme prázdnou flaškuPřekvapený. Kluci jsou úplně k "nakousnutí". Renča z nich byla úplně vedle. Tak snad se zadaří a do roka nám přiveze ukázat své miminko, moc by jsme jim to přáliLíbající.
V neděli jsme jeli na Křivoklát. Byly tam adventní trhy. Tak to bylo velmi hezké zpestření před svátky. Jíra nás vyfotil s "čertem". Z toho teda šla hrůzaKřičící.

Kadaňská trojčátka

21. listopadu 2011 v 7:21 | Máca
Trojčátkům jsme s Míšou přinesly dárky, které u mě "děvčata" pro trojčátka nechala. A protože jsme přišly před koupáním, tak jsme se rozhodly, že rodičům pomůžeme. Alenka povídala, že koupání je pěkná honička. Já teda nevím, ale ve čtyřech jsme to zvládli v pohodě Smějící se. Kluci rostou jako z vody, už mají přes tři kila. Jsou moc hezcí. Maminka Alenka drží Adámka, Míša Filípka a já Davídka. Toho jsem i krmila a musím napsat jak pěkně pijeUsmívající se.

Pozvánka do Zvole

18. listopadu 2011 v 7:52 | Máca
Klárka Šebková pořádá už několikátým rokem výstavu pro svého tatínka. A letos jsem jí slíbila i látkový betlém a při té příležitosti jsem jí přibalila i nějaké vánoční šité dekorace. Kdo to má ke Klárce kousek, tak se určitě jeďte na výstavu podívat.

Anička

2. listopadu 2011 v 21:47 | Máca
Naše Anička je po nemoci a maminka jí nechtěla ještě dát do školky, tak jsem byla dnes hlídací. To si pokaždé užívám, protože naše Anička je strašná chytrolínka. A dneska opět nezklamala. Jela jsem s ní v autě a zeptala jsem se jí na jednu otázku,ona chvíli přemýšlela a pak odpověděla : "Jo, holka to teda fakt nevím ". Málem jsem se rozesmála na celé koloSmějící se. Koutky mě škubalyUsmívající se.

Krásný podzim

30. října 2011 v 7:05 | Máca
Sobota byla tak nádherná, že jsem nevydržela doma a mezi prací jsem jela navštívit Miládku a jejího manžela v jejich království pod Úhoštěm. Na první fotce vidíte nádherně zbarvený podzimní Úhošť. A na druhé koťátka, která mi takto krásně zapózovalaPřekvapený. U Miládky na zahradě jsem si natrhala rakytník řešetlákový. Teda sbírání vůbec není jednoduché, ale za tu spoustu vitamínů to stálo.

Bryndáčky pro trojčátka

6. října 2011 v 5:47 | Máca
Při sbírce na trojčátka Sonička přinesla mimo jiné, dva bryndáčky. Jejich střih se nám tak zalíbil, že jsme okamžitě koukly do látek, které bychom mohly použít. Našly jsmeMrkající. A tady vidíte výsledek. Po hodně letech jsem tloukla baby drukyPřekvapený. Ale nezapomněla jsem toUsmívající se. Tak snad to kluci využijí.

Kluci

5. října 2011 v 6:34 | Máca
Dnes jsem dostala první fotografii našich Kadaňských trojčátek. Kluci Adámek, Davídek a FilípekLíbající. Hlavně aby byli všichni zdraví a hodně štěstí mamince i tatínkovi.

Domečková deka

30. září 2011 v 18:57 | Máca
V tomto německém časopise je dvoustrana věnovaná naší "Domečkové dece".Kdo má zájem koupit si časopis, tak ho ještě mají v trafice za bránou (samozřejmě v Kadani). To jsme udělaly díru do světaSmějící se.

Kostelík ve Volyni

8. září 2011 v 19:46 | Máca
S Míšou Balášovou jsem si udělala výlet do Volyně (okr. Chomutov) podívat se do kostela sv. Petra a Pavla. Jela jsem tam s vidinou udělat výstavu patchworku. Ve Francii se výstavy v kostelích normálně konají. Strašně mě zklamalo v jakém stavu tato církevní památka z konce 13.století jePlačící. Kdyby jsme chtěly pomoct můžeme. Existuje sdružení přátel sv. Petra a Pavla ve Volyni. Více informací o kostelu nebo sdružení najdete na http://www.znkr.cz/ .

Domečky "Sulky"

8. srpna 2011 v 19:09 | Máca
Dne 13.7.2011 jsem měla přednášku o patchworku v Kadaňském domově důchodců. Na levé straně vidíte tu obrovskou deku, která je zapsána v české Guinessově knize rekordů. Zítra se mnou odjíždí do Birminghamu kde je mezinárodní výstava. Tak se budeme prezentovat nejenom kolekcí "Krajka" ale i touto dekou. Už se moc těším, tak tento týden odpadá čtvrteční babinec.

Anička 5 let

3. srpna 2011 v 19:44 | Máca
Je to k neuvěření. Ty vnoučata nám tak rychle rostouPřekvapený. Anička už slaví páté narozeniny. Nechala jsem jí uvázat kytku. Má tam drobné kopretinky a růžičky. Ať si holka zvyká na květiny. Měla by jich v životě ještě pár dostatSmějící se.
 
 

Reklama